Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Digitální příjem: Jak na něj pohodlně přejít?

20. leden 2014 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Televize prochází vývojem od doby, kdy vznikla. Neznamená to ovšem, že se mění jen samotné přístroje – od černobílých po barevné a nyní dokonce 3D televize. Vývojem prochází také příjem. Jak snadno přejít z analogového na digitální příjem?

Reklama

Televize je součástí našich domovů a řada rodin si nedokáže představit večer bez oblíbeného seriálu. Abyste se mohli v klidu a nerušeně dívat na televizní pořady, musíte mít zajištěný digitální příjem.

Digitální přijímač a set-top-box

Nemusíte přitom hned kupovat novou televizi, která již bude mít přijímač na digitální příjem zabudovaný. Pořídit si můžete samostatný digitální přijímač, takzvaný set-top-box. Vzhledem k tomu, že tyto přístroje jsou již nějakou dobu na trhu, tak jejich ceny poklesly a nejedná se tedy o velkou investici, která by zasáhla rodinný rozpočet.

Televizní anténa pro digitální příjem

Pro kvalitní digitální příjem ovšem musíte mít také vhodnou televizní anténu, která bude schopná digitální příjem „chytat“. Nová digitální technologie přenosu televizního signálu se označuje jako DVB-T a postupně nahradí veškeré analogové vysílání.

Jaké jsou výhody digitálního příjmu? Především je to kvalitnější obraz a skutečnost, že digitální vysílání zajišťuje dobrý signál i v husté městské zástavbě. Navíc za digitální příjem se neplatí žádné poplatky.

Jak si jednoduše zajistit digitální příjem?

V dnešní době už dávno neplatí „udělej si sám“. A pryč jsou dny, kdy jste si museli sami a složitě instalovat anténu, ladit televizní programy a ztratit při tom nervy. Pokud ještě nemáte zajištěný digitální příjem, nechte vše na odbornících. Má to své nesporné výhody. Jaké?

  • Odborníci vám změří kvalitu signálu.
  • Navrhnou optimální řešení televizních antén.
  • Poradí s nabídkou televizních programů.

A to vše zdarma. Navíc dostanete dvouletou záruku a kontakt na dispečink, který vám pomůže vyřešit případné problémy.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

Ve volném čase většina z nás alespoň několikrát týdně usedá k televizním obrazovkám. Sledování televize patří mezi nejrozšířenější druh odpočinkové zábavy. Abychom si mohli televizní pořady, filmy a seriály doma vychutnat v plné míře, je dobré si pořídit kvalitní televizor a satelitní techniku, kter…

Svatomartinské víno ve vlastní vinotéce

Svatomartinské víno ve vlastní vinotéce

Praha, 16. října 2012 – Ještě donedávna byly domácí vinotéky výsadou jen restauračních zařízení nebo skutečných odborníků. Každého těšil pohled na desítky lahví archivních vín uskladněných na dřevěných policích za elegantními prosklenými dveřmi, ale málokdo by doma tyto vysokokapacitní vinotéky využ…


Mobilní domy k trvalému bydlení

Mobilní domy k trvalému bydlení

Přemýšlíte, že si pořídíte vlastní dům, ale nemáte našetřené peníze, nechcete si brát hypotéku a nemáte čas čekat, až vyřídíte stavební povolení a postavíte dům? Pokud potřebujete bydlet levně, rychle a pohodlně, jsou řešením mobilní domy.

Schodišťové sedačky pro imobilní lidi: Na rovná i točitá schodiště

Schodišťové sedačky pro imobilní lidi: Na rovná i točitá schodiště

Máte problém vyjít schody ve vašem domě? Neomezujte se. Pořiďte si schodišťovou sedačku a nechte se pohodlně „dovést“ až nahoru.


Levný plyn: Srovnejte si cenu plynu a ušetřete!

Levný plyn: Srovnejte si cenu plynu a ušetřete!

Plyn je důležitou energií našich domovů. Některé domácností ho využívají k vaření, jiné i k ohřevu vody nebo vytápění. Za komfort se ale platí a faktury za plyn nejsou zrovna nejnižší. Navíc někteří dodavatelé cenu plynu od roku 2011 zvýšili. Přemýšlíte, jak ušetřit a ulehčit rodinnému rozpočtu? Řeš…

Zdravý spánek: Polštáře a přikrývky

Zdravý spánek: Polštáře a přikrývky

Základem zdravého způsobu života je i zdravý a kvalitní spánek. Je třeba si uvědomit, že spánek tvoří zhruba třetinu našeho života a člověk se bez dobrého spánku prostě neobejde. Ideálně by člověk měl spát mezi 5 až 8 hodinami denně. Na délce tedy ani tak nezáleží, jako na tom,abychom spali na kvali…