Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Třpytivá kuchyň bez vodního kamene: elektronický odstraňovač vodního kamene

11. únor 2013 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Vodní kámen je nepříjemným průvodním jevem, s nímž se v domácnosti běžně setkáváme. Tvoří se ve všech spotřebičích, v nichž se používá voda. Jeho přítomnost má negativní účinky na funkčnost spotřebičů a také na jejich životnost. Vodní kámen lze odstraňovat různými způsoby. Neustále využívání různých chemických prostředků, které jsou nabízeny v běžných obchodech s drogerií, jsou sice poměrně účinné, nicméně také dosti drahé. V současné době můžete využít novinku, kterou představuje elektronický odstraňovač vodního kamene .

Reklama

Efektivní zabránění usazování vodního kamene

Magnetická úpravna vody je výborným pomocníkem při odstraňování vodního kamene. Jedná se o přístroj, který zabraňuje usazování vodního kamene v běžných domácích spotřebičích, jakými jsou kupříkladu pračky nebo myčky. Pomocí efektivního systému dokáže bez obtíží rozpustit nečistoty a zároveň zabránit jejich opětnému usazování. Tím, že se vodní kámen netvoří, výrazně ušetříte, neboť nebudete muset investovat do drahých oprav spotřebičů, jimž by jinak vodní kámen snížil jejich výkonnost, případně by dokonce znamenal jejich poškození.

Jak funguje elektronický odstraňovač vody

A jak elektronický odstraňovač vody funguje? Díky speciálnímu mikroprocesoru vytváří elektromagnetické pole v rozvodech vody. V nich se tak neusazuje vodní kámen neboli uhličitan vápenatý. Ten je totiž přeměňován na argonit, jenž se nedokáže usazovat a je odváděn pryč z vodovodního rozvodu. Již usazený vodní kámen je navíc odstraněn tím, že dochází k výraznému změkčení vody.

Snadná instalace

Elektronický odstraňovač vody se dá velmi snadno instalovat na jakékoliv potrubí, aniž by bylo zapotřebí nějak výrazně do tohoto potrubí zasahovat. Výhodou je, že jde o naprosto ekologický přístroj, který nijak nezatěžuje životní prostředí, nezhoršuje ani samotnou kvalitu vody. Má minimální energetické nároky a jako jeho majitelé oceníte i minimální prostor, kterého je pro umístění zařízení zapotřebí.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Boj s vodním kamenem

Boj s vodním kamenem

Jestliže bydlíte v oblasti s měkkou vodou, možná se vás noční můra jménem vodní kámen netýká. Tvrdá voda je však rozšířena mnohem více, a tak má s vodním kamenem většina z nás nemilé zkušenosti. Pokud budete vodní kámen ignorovat, může vám kvůli němu zcela přestat téct voda, anebo fungovat spotřebič…

Japonská zahrada: Co v ní nesmí chybět?

Japonská zahrada: Co v ní nesmí chybět?

VIDEO! Máte vlastní zahrádku nebo třeba jen terasu? Nechcete na ní pěstovat zeleninu, ale upravit si ji k relaxaci? Zároveň si přejete, abyste s ní měli co nejméně práce? Založte si japonskou zahradu. Co v ní nesmí chybět?


Styl bydlení podle kuchyňské desky

Styl bydlení podle kuchyňské desky

Kuchyně, to je místo, kde každá z nás tráví hodně času. Proto chceme, aby měla styl, byla krásná na oko, a samozřejmě to nejdůležitější, musí být především praktická. Existuje mnoho typů kuchyní a každá žena si musí vybrat ten svůj.

TZ: Přírodní kámen od Dunaje pro zkrášlení vaší zahrady

TZ: Přírodní kámen od Dunaje pro zkrášlení vaší zahrady

Zahrady tvoří neoddělitelnou součást domova, kde s oblibou trávíme příjemné chvíle s rodinou. Při jejich budování či obměně se vždy snažíme, aby prostor byl nejen funkční, ale také působil esteticky.


Správná instalace venkovního bazénu

Správná instalace venkovního bazénu

Pakliže se rozhodneme si na zahradě před domem postavit venkovní bazén, je potřeba se před realizací projektu zamyslet nad několika důležitými věcmi. Bazén, který bude postaven na špatném místě, může být na zahradě spíše na obtíž.

Mikroorganismy na fasádách a na zateplovacím systému

Mikroorganismy na fasádách a na zateplovacím systému

Vlastníci nemovitostí se mohou po několika letech setkat s výskytem řas, mechů a mikroorganismů na fasádách objektu. Nejedná se o vadu fasády či zateplovacího systému. Příčinou jsou vnější vlivy, konkrétně kvalita ovzduší a špatná údržba finálního povrchu (omítky). Společnost IZOLTECHNIK CZECH v rám…