Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Základní druhy zahradních grilů: Jejich přednosti a nevýhody

22. červenec 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Zahradní gril má k dispozici snad každý pořádný kutil, který má rád lahodné pokrmy. Zejména během právě probíhající letní sezony je posezení u zahradního grilu a servírování na něm připravených delikates skutečně výbornou záležitostí.

Že ještě nemáte vlastní zahradní gril? Pak s tím rozhodně něco dělejte, jinak přijdete o kulinářské i společenské zážitky. Ale pozor, zahradní gril vybírejte hodně pečlivě. Na výběr máte ze tří základních druhů.

Zahradní gril se dá pořídit v opravdu velkém množství variant. Dávno pryč jsou doby, kdy si lidé dělali grilovaná jídla na podomácku vyrobených grilech, které často vlastně s pravým grilováním neměly moc společného. Je pravdou, že nabídka grilů šla hlavně v posledních deseti letech hodně strmě vzhůru. V obchodech jsou dnes k dostání tři základní druhy- elektrické, plynové a na dřevěné uhlí.

Elektrický gril

Elektrický gril je variantou, která je vhodná pro grilování na zahradě u rodinného domu v případě, že je nablízku zdroj elektrického proudu. Výhodou je, že má obvykle menší rozměry nežli klasický gril na dřevěné uhlí.

Také neprodukuje žádné zplodiny a jako jeho majitelé oceníte i fakt, že se na něm dá velmi snadno regulovat teplota. Grilování na elektrickém grilu patří mezi nejjednodušší, zvládne jej prakticky každý, i méně nadaný jedinec.

Navíc se menší typy elektrických grilů bez problémů dají použít i uvnitř domu, případně na terásce či na balkonu.

Plynový gril

Totéž se dá říci také o plynových grilech. Ty jsou vhodné na zahradu před dům, ale třeba i do kempu, kam si vyrazíte s přáteli nebo rodinou na dovolenou.

Plynový gril se dá poměrně bez problémů přenášet. Jeho charakteristickým rysem je snadné rozložení i následné složení ve chvíli, kdy grilování ukončíte.

Gril na dřevěné uhlí

Tradiční grily, které používají dřevěné uhlí, jsou i dnes velmi oblíbenými variantami. Nedají na ně dopustit zejména ti z nás, kteří si chtějí grilování opravdu užít a spojují jej s nějakou společenskou akcí, posezením s kamarády či nějakou oslavou.

Grilování na dřevěném uhlí je asi nejnáročnější, a to na práci, ovládání i čas. Ale právě proto je tolik kouzelné. Pravdou je, že grily na dřevěné uhlí lze použít skutečně hlavně na zahradě, určitě nejsou vhodné na balkon či přímo dovnitř domu.

Grily by šlo samozřejmě dělit i dle mnoha dalších kritérií- velikosti, ceny, vybavení atd. Jako základ při výběru však vždy uvažujte hlavně o tom, jaký druh z výše uvedených tří zvolíte tak, aby vám co nejvíce vyhovoval.

Foto: levneelektro.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Potřebujete nový komínový systém a nejste si jisti, který bude ten nejvhodnější? Podívejte se spolu s námi na systémy Keramo, Renovo a Nerezo.

Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Domácí sauny se stávají nedílnou součástí vybavení mnoha domácností. Lidé, kteří si chtějí užívat komfortu a pohodlí a zároveň také chtějí udělat něco pro své zdraví, si pořizují domácí sauny z toho důvodu, aby nemuseli neustále chodit do veřejných saun, což je do značné míry nepohodlné a časově nár…


Zastřešení zahradních pergol

Zastřešení zahradních pergol

Zahradní pergoly jsou oblíbeným místem odpočinku na našich zahradách. Lze si je vytvořit svépomocí, tehdy stačí jen nakoupit potřebný materiál a mít dostatek informací o jejich výstavbě, existuje však již mnoho společností, které se výstavbou pergol zabývají. Tyto firmy buď zajišťují pouze dodávku m…

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Podlahy ve vašem bytě jsou již zastaralé a vy přemýšlíte o modernějším stylu? Chcete rychlé a nenáročné řešení? Zkuste plovoucí podlahy, moderní trend dnešní doby. Dnes vám přiblížím,jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody.


Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.

Parkety: Výhody a nevýhody

Parkety: Výhody a nevýhody

Jedním z nejpoužívanějších typů podlah z masivního dřeva jsou parkety, jejichž použití má v České republice dlouholetou tradici. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody parket?