Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zahradní pergoly: Přístřešky, které z terasy udělají příjemné místo pro posezení

2. červenec 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Terasa před domem je jako stvořená k tomu, abyste na ní trávili volné chvíle během letních dnů, kdy venku panuje příjemné a teplé počasí. Aby vás nemohl zaskočit ani případný deštík , nebo vás neotravovaly sluneční paprsky, je praktické na terase domu postavit pergolu.

Venkovní pergoly si můžete postavit svépomocí. Stavbu složitější a hlavně hezčí pergoly na terasu však raději přenechejte odborníkům. Kvalitní produkty v této oblasti realizuje společnost Diamond design.

K čemu vlastně venkovní pergola slouží? Jedná se o prvek, kterým dojde k zastřešení venkovní terasy. Často se používá také k zastřešení předzahrádek u restaurací, kaváren a cukráren. U rodinných domů však pergoly vypadají také velmi efektně.

Kvalitu pergoly určují zvolené materiály

Pro realizace pergoly na zahradu je důležité zvolit vhodný materiál, který bude dobře odolávat nepříznivým klimatickým jevům, zejména dešti a větru. Špatně zvolená pergola, která se při prvním závanu větru rozpadne, vám bude k ničemu .

Pergoly z hliníkových profilů

Společnost Diamond design nabízí venkovní pergoly z nejkvalitnějších hliníkových materiálů od belgických výrobců. Ty jsou dostatečně vyzkoušené. Součástí pergol jsou také stínící prvky, které jsou voděodolné. Lze zvolit jak klasické provedení, kdy stínící část pergoly tvoří látkový materiál, Diamond design ale nabízí i průhledné fólie z PVC.

Realizace na míru? Pergola bude vypadat přesně tak, jak uznáte za vhodné

Diamond design vám na terase domu zrealizuje pergolu přímo na míru. Je možné ji vyrobit až do délky sedmi metrů. Výška pergoly pak může dosahovat až 3 metrů. K výstavbě pergoly jsou obvykle použity naklápěcí lamely, které jsou nejvíce osvědčené.

Zvolit si samozřejmě můžete i různé barevné provedení, od klasické bílé, přes šedou až například po hnědou barvu.

Abyste získali lepší představu o tom, jak krásně bude vypadat nová pergola na vaší zahradě, kterou navrhne a zrealizuje společnost Diamond design, navštivte webové stránky http://www.diamonddesign.cz/pergoly/, případně zavítejte do některého z showroomů.

Foto: diamonddesign.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

petra

neděle, 25. září 2022
13:04

No vidíte, přírodní kámen, to nás ani nenapadlo a přitom to vypadá tak pěkně. My jsme po dlouhém zvažování investovali do dřevěné terasy a to hlavně proto, že dřevěné prvky máme zakomponovány ve velké části domu a jsme také moc spokojeni, snad to budu moct říci i za několik let užívání. Ale ten přírodní kámen by se dal použít i na chodníčky, že?


Napsal: petra [Odpovědět]


Čtěte také...

Pergoly nabízí příjemné posezení i dostatek soukromí

Pergoly nabízí příjemné posezení i dostatek soukromí

Pergoly jsou velmi oblíbeným zahradním stavitelským prvkem. Tím víc je vhodné, abyste dobře promysleli jejich správné umístění v terénu a docílili tak kýženého efektu.

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.


Stavba zahradní pergoly svépomocí

Stavba zahradní pergoly svépomocí

Letní počasí k posezení na zahradě přímo láká! Ideálním místem, kde si vypít kávu nebo přečíst knihu, je zahradní pergola. Nekupujte drahé pergoly v obchodech, postavte si svoji vlastní! Je to jednodušší, než si myslíte…

Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Kam s tím vším zahradním náčiním, jak je kolečko, hrábě nebo motyčka? Není hezké, když se vám jen tak povalují někdy v koutě zahrady. Schovat je můžete do zahradního domku na nářadí. A sebe před deštěm zase do zahradní chatky.


Infra topení: Posezení na zahradě v teple i během chladných večerů

Infra topení: Posezení na zahradě v teple i během chladných večerů

Při posezení na zahrádce či na terase je v chladnějším období nutné se tepleji obléci, což může být značně nepohodlné. Ve večerních hodinách, kdy sice panuje stále hezké počasí, může být na tričko přeci jen již chladno. Problém se však dá vyřešit velmi jednoduše, a to tím, že si pořídíme moderní inf…

Pískoviště a další doplňky, které se hodí pro dětská hřiště na zahradu

Pískoviště a další doplňky, které se hodí pro dětská hřiště na zahradu

Postavit dětem na zahradě vlastní hřiště má nesporné výhody. Děti si zde mohou hrát ve volných chvílích, jakmile to umožňuje počasí. Nemusí přitom chodit někam na veřejná prostranství, takže jsou ve větším bezpečí a vy na ně snadno dohlédnete i ve ch