Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zahradní jezírka mají své neodolatelné kouzlo

24. červen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Docílit toho, aby zahrada před naším domem byla skutečně příjemným místem, kde si budeme moci užívat volné chvíle a odpočívat, není nijak snadnou záležitostí. O zahradu je třeba se neustále starat, po celý rok musíme pečovat o trávník, okrasné květiny a dřeviny a o další prvky, které jsou v ní přítomny.

Vodní plocha dokáže každou zahradu náramně oživit

Abychom ještě více vylepšili vzhled zahrady, je vhodné zde vybudovat nějakou vodní plochu. Někomu postačí, když si na zahradě nechá zřídit zahradní bazén. Ten se však příliš nehodí do koncepce, kdy chceme, aby zahrada vypadala skutečně co nejpřirozeněji. Mnohem lepší variantou jsou zahradní jezírka.

Zahradní jezírko si lze vybudovat poměrně snadno. Buď si jej můžeme udělat svépomocí, snadnější a mnohdy i kvalitnější jezírko však budeme mít tehdy, zavoláme-li si na pomoc odborníky, kteří se výstavbou zahradních jezírek, tůní a dalších umělých vodních ploch v zahradách přímo zabývají. Takovýchto firem je dnes celá řada.

Proč zvolit zahradní jezírko namísto venkovního bazénu

Našlo by se hned několik důvodů, proč dát přednost zahradním jezírkům před klasickými venkovními bazény. Jezírka především působí mnohem přirozeněji a do exteriéru zahrady lépe zapadnou, nenaruší její přírodní ráz, ba spíše naopak. Přestože se rovněž jedná o umělou vodní plochu, dá se vybudovat a zkrášlit tak, aby na první pohled působila, že je na zahradě odnepaměti.

Zahradní jezírka se hodí i ke koupání

Zahradní jezírka se dají využít nejen ke zpestření zahrady, mnozí majitelé je používají i ke koupání, jedná se tak vlastně o jakási koupací jezírka. I o vodu v jezírku je nutné se starat, nemusíme zde však používat žádnou chemii. Do jezírka si pak můžeme vysadit třeba okrasné rybičky, zútulnit jej mohou také různé vodní květiny a podobně.

Oproti venkovním bazénům působí jezírka nejen přirozeněji, člověka pobyt u jezírka dokáže i příjemně zklidnit, cítí se totiž, jako by se ocitl někde ve volné přírodě. Záleží samozřejmě na tom, jak celou stavbu jezírka pojmeme a zda opravdu dáme důraz na přirozenost. Při stavbě jezírka si nejprve řádně naplánujme, kde pro něj bude na zahradě nejvhodnější místo, poté teprve vyřešme jeho rozměry a další záležitosti.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

V čem tkví kouzlo rozetového kování?

V čem tkví kouzlo rozetového kování?

Efektní řešení pro interiérové dveře v domácnosti představuje takzvané rozetové kování. Jeho kouzlo spočívá v atraktivním designu, který jej výrazně odlišuje od klasických klik.

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.


Moderní mikrovlnné trouby mají mnoho nových funkcí

Moderní mikrovlnné trouby mají mnoho nových funkcí

Mikrovlnná trouba je součástí většina moderních kuchyní. Zatímco dříve byla využívána zejména pro rozmrazování potravin, které jsme krátce před tím vytáhli z mrazničky, případně pak byla užitečná při ohřevu již hotových pokrmů, v dnešní době jsou v obchodech k dostání špičkové mikrovlnné trouby, kte…

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Novým trendem zahradní architektury se stávají zahradní a koupací jezírka, bez kterých se žádná z moderních zahrad neobejde. Ptáte se, co je na nich tak výjimečného a jak na ně?


Zahradní jezírko: Jak na to?

Zahradní jezírko: Jak na to?

Uvažujete nad tím, jak zpříjemnit vaši zahradu? Kromě různých vysazených okrasných rostlin, terasy, krbu či altánku se dnes stále více lidí kloní k variantě, kdy si na zahradě, která disponuje dostatečným prostorem, nechají vybudovat zahradní jezírko. Zahradní jezírka jsou ideálním místem k odpočink…

Zahradní jezírko: Jak ho vybudovat?

Zahradní jezírko: Jak ho vybudovat?

Ať už zvolíte jakkoliv velké jezírko, mějte na paměti, že by mělo tvořit nenásilný přechod z vodní plochy ke zbývajícím částem zahrady. Proto byste měli věnovat maximální pozornost už samotnému návrhu zahradního jezírka.