Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zahradní jezírka: kousek živé přírody na zahradě

19. březen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 2

Působí vaše zahrada příliš uměle a hledáte způsob, jak do ní přivést trochu života? Řešení může spočívat v zahradním jezírku. To se dá vytvořit poměrně jednoduše, působí v exteriéru vašeho domu velmi přirozeně a zahradu příjemně osvěží.

Využití zahradního jezírka

Zahradní jezírkase dají využívat k různým účelům. V první řadě je možné jimi nahradit klasický venkovní bazén, slouží tak převážně jako koupací jezírka. Při koupání v jezírku pak máte pocit, jako byste koupali ve zcela přírodním prostředí. Záleží však samozřejmě na tom, jak si jezírko vytvoříte a také jak bude vypadat jeho okolí. Druhou možností je využití zahradního jezírka z čište okrasných důvodů, kdy jím jen vylepšíte vzhled zahrady. Do jezírka lze vypustit rybky.

Tím, že si doma na zahradě uděláte vlastní jezírko, bude zde bujet čilý život. Kromě vysazených ryb se zde jistě budou zanedlouho pohybovat i další drobní živočichové, zejména různé vážky a další hmyz, možná k vám ale zavítají i ptáci, kteří běžně vyhledávají vodní plochy.

Doplňky k zahradnímu jezírku

Zahradní jezírka jako biotopy se stávají zcela běžnou součástí moderních zahrad, s jejich výstavbou počítají architekti už při jejím plánování. Je skvělé, že jezírko si můžete nechat vytvořit v různých rozměrech. Pakliže máte velkou zahradu, klidně se nebojte vybudování jezírka o větších rozměrech. Doplnit jej pak můžete o různé další architektonické prvky, jako jsou vodopády, potůčky, můstky přes jezírko apod.

Aby zahradní jezírko působilo opravdu přirozeně, doporučuji u něj vysadit vodní rostliny. Celý prostor pak bude vytvářet dojem skutečné přírody, ne jen nějaké umělé stavby, z níž půjde na první pohled poznat, že zde ještě před nějakou dobou vůbec nebyla.

Výhodou zahradního jezírka je fakt, že zde není vyloženě nutné používat bazénovou chemii, jezírko se díky přítomnosti ryb či vodních rostlin samo přirozeně filtruje a čistí. Přesto je dobré jej udržovat tak, aby z něj za několik měsíců nebyla jen bahenní lázeň.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Andreas

úterý, 9. duben 2013
13:39

Je fakt, že zahradní jezírko zahradu krásně oživí. My se letos chystáme pustit do stavby koupacího jezírka, přijde nám to jako ideální řešení - přes den se budeme v horku cachtat, večer kochat. Docela dobře je popsaná stavba koupacího jezírka tady: http://www.oase-filtrace.cz/koupaci-jezirka/stavba-koupaciho-jezirka, tak se toho budeme držet a průběžně pro jistotu ještě konzultovat s odborníky. Doufám, že to klapne a v létě už bude koupačka


Napsal: Andreas [Odpovědět]

Jezírka Brno

čtvrtek, 23. květen 2013
08:45

ahoj moc pěkný článek a zajímavé informace, rádi bychom vás pozvali také načerpat informace na diskusní forum o jezírkách www.jezirkamanie.cz dekujeme


Napsal: Jezírka Brno [Odpovědět]


Čtěte také...

Voda v zahradě

Voda v zahradě

Zahrada u domu by měla být co nejpřirozenější. A protože i ve volné přírodě se setkáme s různými vodopády, jezírky a tůněmi, je dobré na naši zahradu zakomponovat také vodní dílka. Voda v různých formách dokáže zahradu nesmírně oživit.

Aktuální trendy v zahradě

Aktuální trendy v zahradě

Zahrada už dávno není jen místem, které by vám sloužilo k pěstování okrasných i užitkových rostlin, zeleniny a ovoce. Pakliže disponujete dostatečně prostornou zahradou, můžete z ní vytvořit oázu klidu, kde si budete moci odpočinout vždy, když se budete cítit unaveni. Zahrada také dobře poslouží ve …


Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.

Gabionové konstrukce a jejich použití v zahradě

Gabionové konstrukce a jejich použití v zahradě

Ke zpevnění svahu na zahradě si můžeme vypomoci umístěním gabionových konstrukcí. Gabionové konstrukce jsou samonosné drátěné koše, které jsou vyplněny kamením. Jejich umístěním dosáhneme větší stability svahu, gabiony také staticky spolupůsobí s terénem.


Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Novým trendem zahradní architektury se stávají zahradní a koupací jezírka, bez kterých se žádná z moderních zahrad neobejde. Ptáte se, co je na nich tak výjimečného a jak na ně?

Únorové práce na zahradě

Únorové práce na zahradě

Zkušení zahrádkáři nenechávají ani v únoru svoje zahrádky napospas přírodě. I v tomto období, kdy venku ještě panují velmi nízké teploty a příroda zdánlivě spí, je potřeba na zahradě vykonat některé práce a také se připravit na příchod jara, který se neúprosně blíží. V klidu a teple domova si zahrád…