Zahradní jezírka: kousek živé přírody na zahradě
19. březen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 2Působí vaše zahrada příliš uměle a hledáte způsob, jak do ní přivést trochu života? Řešení může spočívat v zahradním jezírku. To se dá vytvořit poměrně jednoduše, působí v exteriéru vašeho domu velmi přirozeně a zahradu příjemně osvěží.
Využití zahradního jezírka
Zahradní jezírkase dají využívat k různým účelům. V první řadě je možné jimi nahradit klasický venkovní bazén, slouží tak převážně jako koupací jezírka. Při koupání v jezírku pak máte pocit, jako byste koupali ve zcela přírodním prostředí. Záleží však samozřejmě na tom, jak si jezírko vytvoříte a také jak bude vypadat jeho okolí. Druhou možností je využití zahradního jezírka z čište okrasných důvodů, kdy jím jen vylepšíte vzhled zahrady. Do jezírka lze vypustit rybky.
Tím, že si doma na zahradě uděláte vlastní jezírko, bude zde bujet čilý život. Kromě vysazených ryb se zde jistě budou zanedlouho pohybovat i další drobní živočichové, zejména různé vážky a další hmyz, možná k vám ale zavítají i ptáci, kteří běžně vyhledávají vodní plochy.
Doplňky k zahradnímu jezírku
Zahradní jezírka jako biotopy se stávají zcela běžnou součástí moderních zahrad, s jejich výstavbou počítají architekti už při jejím plánování. Je skvělé, že jezírko si můžete nechat vytvořit v různých rozměrech. Pakliže máte velkou zahradu, klidně se nebojte vybudování jezírka o větších rozměrech. Doplnit jej pak můžete o různé další architektonické prvky, jako jsou vodopády, potůčky, můstky přes jezírko apod.
Aby zahradní jezírko působilo opravdu přirozeně, doporučuji u něj vysadit vodní rostliny. Celý prostor pak bude vytvářet dojem skutečné přírody, ne jen nějaké umělé stavby, z níž půjde na první pohled poznat, že zde ještě před nějakou dobou vůbec nebyla.
Výhodou zahradního jezírka je fakt, že zde není vyloženě nutné používat bazénovou chemii, jezírko se díky přítomnosti ryb či vodních rostlin samo přirozeně filtruje a čistí. Přesto je dobré jej udržovat tak, aby z něj za několik měsíců nebyla jen bahenní lázeň.
Komerční sdělení Placla.cz
Autor: Roman Beneš
Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+
[Nahoru ↑]
ReklamaVložit komentář
Komentáře
Andreas
úterý, 9. duben 201313:39
Je fakt, že zahradní jezírko zahradu krásně oživí. My se letos chystáme pustit do stavby koupacího jezírka, přijde nám to jako ideální řešení - přes den se budeme v horku cachtat, večer kochat. Docela dobře je popsaná stavba koupacího jezírka tady: http://www.oase-filtrace.cz/koupaci-jezirka/stavba-koupaciho-jezirka, tak se toho budeme držet a průběžně pro jistotu ještě konzultovat s odborníky. Doufám, že to klapne a v létě už bude koupačka
Napsal: Andreas [Odpovědět]
Jezírka Brno
čtvrtek, 23. květen 201308:45
ahoj moc pěkný článek a zajímavé informace, rádi bychom vás pozvali také načerpat informace na diskusní forum o jezírkách www.jezirkamanie.cz dekujeme
Napsal: Jezírka Brno [Odpovědět]