Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zahradní jezírka a způsoby čištění vody

22. říjen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

V rámci snahy o ekologický chod domácnosti se můžeme někdy setkat s pojmem kořenová čistírna. Ta se využívá u zahradních jezírek.

Kořenová čistírna

Zahradní jezírka jsou dnes stále častější ozdobou tuzemských zahrad. Jedná se o vodní plochy, které jsou určeny k pěstování okrasných vodních rostlin, chovu rybiček a mnohdy také ke koupání, kdy nahrazují klasické venkovní bazény. Podobně jako u bazénů je zapotřebí se i v případě zahradních jezírek starat o kvalitu vody. Zahradní jezírka se někdy využívají také k dočišťování vody z domovní čistírny odpadních vod. Pro tyto účely se používá také takzvaná kořenová čistírna. Skrz ni prochází takzvaná šedá voda, tedy odpadní voda z domácnosti, která proudí z vany, umyvadla a dřezu. Kořenová čistírna tuto vodu očistí a následně ji můžeme využít k naplnění zahradního jezírka, případně k dalším potřebám na zahradě ( zejména k zalévání rostlin apod.).

Způsoby péče o vodu v zahradním jezírku

Voda pro zahradní jezírka může být čištěna nejen pomocí kořenové čistírny, ale také přímo v jezírku, kdy do něj vysadíme vhodné bakterie a vodní rostliny, které působí jako přirozená filtrace. Kromě toho je vhodné pro zahradní jezírka využívat také mechanické filtrace, které jsou k dostání v obchodech se zahradními potřebami. V určitých momentech se samozřejmě nevyhneme ani používání chemických přípravků, které se běžně využívají k čištění vody v bazénech. Při dostatečném využití „přírodních filtrací“ a kořenové čistírny však chemické přípravky budeme využívat jen v krajních případech.

Pokud chceme mít opravdu pěkné zahradní jezírko, rozhodně nepodceňujme údržbu vody a její filtraci. Jedině tak budeme mít jistotu, že v jezírku bude panovat čilý život. Jezírko se díky dobré péči o vodu stane jedním z nejhezčích prvků na naší zahradě.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: oase-filtrace.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Kompostování: 3 způsoby, jak na to

Kompostování: 3 způsoby, jak na to

Kompostování odpadu by měl provádět každý zkušený zahrádkář a pěstitel. Nejenže tím sníží množství odpadu, který se sváží, ale vzniklý kompost dále využijí pro hnojení rostlin. Existují tři základní způsoby kompostování.

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.


Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Pořídili jste si na zahradu bazén, protože se neradi mačkáte na veřejných koupalištích vedle ostatních lidí? Představovali jste si, že teď už se budete jen bezstarostně koupat a opalovat? Zahradní bazén je sice skvělý prostředek pro letní zábavu a relaxaci, ale vyžaduje také pravidelnou péči a údržb…

Možnosti čištění koberců

Možnosti čištění koberců

Alespoň malý koberec má v domácnosti skoro každý. Ti z nás, kteří mají koberce na větší ploše, dobře vědí, že o koberec je zapotřebí se důkladně starat, jinak se do něj snadno zachytávají nečistoty. Existuje několik možností, jak čistit koberce.


Čištění křišťálového lustru

Čištění křišťálového lustru

Při čištění skleněných předmětů v domácnosti musíme být obecně velmi pozorní a opatrní. Sklo je křehkým materiálem a při neopatrném umývání se snadno může rozbít. Důležité je také používat prostředky, které sklo nepoškrábají a nezničí mu lesk. Pakliže doma máme křišťálový lustr, musíme si při jeho č…

Využití dešťové vody

Využití dešťové vody

Také nemáte rádi dny, kdy z nebe padají dešťové kapky a Vy kvůli dešti nemůžete sedět na zahrádce před domem, nebo jít na procházku? Většina lidí nemá déšť v oblibě, nicméně i dešťová voda může být pro naši domácnost užitečná. V následujícím článku se pokusíme najít důvody, proč je dobré dešťové kap…