Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zahrada u domu: Jaký přináší užitek?

6. srpen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 2

Při koupi rodinného domu se často opomíjí prostor před ním. Mnozí lidé přemýšlejí hlavně o tom, jak má vypadat samotný dům a vůbec si nevšímají, zda je součástí kupovaného pozemku také dostatečně velká zahrada. To je určitě škoda. Stačí si jen představit, jaký užitek vám přinese prostorná a hezky upravená zahrada.

Místo pro zahrádkaření a odpočinek

Zvláště v těchto dnech si libují všichni z vás, kteří před domem mají skutečně útulně zařízenou a upravenou zahradu. Ta může sloužit nejen k pěstování všelijakých druhů rostlin, okrasných květin, stromů, ovoce a zeleniny. Zároveň je místem, kde lze odpočívat během volných chvil.

Záleží samozřejmě na tom, jak si zahradu zrealizujete. K odpočinku stačí, když zde pravidelně posekáte trávu a vybudujete zde nějakou odpočinkovou zónu s lavičkami a stolkem, teráskou nebo altánem.

Abyste na zahradě měli maximální pohodlí, je určitě dobré zapřemýšlet také nad tím, jakým způsobem zde budou upraveny chodníčky a cesty, včetně těch přístupových k domu. Praktickým řešením se v tomto případě jeví kvalitní dlažba. Může se jednat o klasickou hladkou variantu, efektně pak působí třeba zámková dlažba.

Dlažbu lze v určitých variantách použít také například na venkovní schodiště, které vám usnadňuje přístup z domu do zahrady. V tomto ohledu určitě investujte do takové dlažby, která bude mít protiskluzovou úpravu. Zabráníte tak tomu, že byste na schodišti uklouzli a zranili se.

Prostor pro zábavu

Dlažba se hodí nejen pro přístupové cesty, ale také třeba k bazénu. Pokud si na zahradě necháte vystavět venkovní bazén, pak se zaměřte také na vzhled jeho okolí. A právě dlažba může být jednou z možností, které lze použít. Samotný bazén na zahradě vám poskytne mnoho příležitostí k zábavě.

Zahradu lze využít také pro posezení s rodinou a přáteli a jejich pohoštění

Kromě odpočinku zahrada poslouží také k posezení s přáteli. K tomu je vhodné zde postavit třeba udírnu nebo zahradní krb, v nichž si budete moci během pěkných dnů dělat lahodné pokrmy. U krbu je navíc i romantické posezení ve večerních a nočních hodinách.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Radek

středa, 24. červenec 2019
20:45

Já si to bez zahrady nedokážu představit. To by byl hrozný život. Jsem spokojený s tím, jak naše zahrada vypadá. Zkrášluje nám ji umělý kámen https://www.koupelny-dlazba.cz/umely-kamen . Máme z něho udělaný obklad na terase a na pohled není k rozeznání od přírodního kamene.


Napsal: Radek [Odpovědět]

Ludmila

pondělí, 16. září 2019
14:24

Taky si nedovedu představit, že bychom žili ve městě v paneláku a neměli vlastní zahradu. Nevím, co bychom celý den jinak dělali. Od jara do podzimu jsme pořád venku a domů chodíme až večer. Letos jsme si koupili konečně bazén z https://www.albixon.cz/bazeny/ , tak jsme si léto parádně užili.


Napsal: Ludmila [Odpovědět]


Čtěte také...

Jaký je nejvýhodnější materiál pro zateplení domu?

Většina tepelných izolací je dlouhodobě na vzestupu. Češi se postupně učí šetřit na energiích a zjišťují, že zateplení jim přináší řadu výhod. Nejvýhodnějším materiálem (a také nejpoužívanějším) je pěnový polystyren, tzv. EPS, který je v poměru cena a kvalita jednoznačně lídrem.

Japonská zahrada: Postup, jak ji založit

Japonská zahrada: Postup, jak ji založit

VIDEO! V dnešní uspěchané době často jen těžko hledáme chvilku, kdy bychom v klidu seděli a meditovali. A většinou nám tomu chybí i vhodné místo, kde bychom nebyli ničím rušeni. Pokud si doma zařídíte japonskou zahradu, nejenže dáte vaší zahradě nebo terase nový vzhled, ale vytvoříte si i místo, kte…


Japonská zahrada: Co v ní nesmí chybět?

Japonská zahrada: Co v ní nesmí chybět?

VIDEO! Máte vlastní zahrádku nebo třeba jen terasu? Nechcete na ní pěstovat zeleninu, ale upravit si ji k relaxaci? Zároveň si přejete, abyste s ní měli co nejméně práce? Založte si japonskou zahradu. Co v ní nesmí chybět?

Zastřešení bazénu: Jaké výhody přináší?

Zastřešení bazénu: Jaké výhody přináší?

Zastřešení bazénů se v České republice pomalu, ale jistě stává běžným doplňkem každého venkovního bazénu. A není se co divit! Zastřešení bazénů přináší řadu výhod, které jistě ocení každý z vás. Podívejte se na ně spolu s námi!


Zahrada a dům po povodni: Jak odstranit následky po velké vodě

Zahrada a dům po povodni: Jak odstranit následky po velké vodě

V těchto dnech se řada lidí potýká s následky po povodni. Velká voda, která se vylila z řek, tradičně nadělala velkou neplechu v mnoha domácnostech. Pakliže jste i vy byli zasaženi povodní, je třeba na domě a na zahradě rychle vykonat úklidové práce tak, aby se zde nemnožili plísně a nedošlo také k …

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Při zařizování domácnosti je dobré hledět i na různé drobné detaily. Například takové kliky ke dveřím dokážou přispět k celkovému sladění interiéru i exteriéru vaší domácnosti. Mnozí z vás si jistě říkají, že je jedno, jaký typ kliky zvolíte, vždyť j