Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vzduchová tepelná čerpadla

12. duben 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Tepelná čerpadla zažívají v posledních několika letech poměrně výrazný boom. Je to dáno tím, že majitelé rodinných domů hledají způsoby, jak ušetřit za provoz domácnosti. Logicky pak přistupují k tomu, že si domů pořizují právě tepelná čerpadla. Ta sice nejsou nijak levnou záležitostí, nicméně investice do nich se z dlouhodobého horizontu rozhodně vyplatí. Jedná se totiž o to, že prvotní investice se vrátí v úsporách za náklady na vytápění a ohřev vody, a to zhruba během pěti až deseti let.

Na co myslet při nákupu tepelných čerpadel

Při koupi tepelného čerpadla nelze hledět jen na cenu zařízení tak, jak ji vidíme v obchodech. Je nutné si řádně promyslet, do jakého typu tepelného čerpadla pro nás bude výhodnější investovat. Na paměti mějme, že zejména tepelná čerpadla, která odebírají teplo ze země či z vody, se daleko složitěji instalují, neboť je potřeba provádět různé zemní práce- vrty, kopání atd. Z tohoto důvodu se pak pořizovací cena těchto typů čerpadel dostává na vyšší hladinu.

Tepelná čerpadla vzduch/voda

Pakliže jako majitelé domu nechceme při instalaci tepelného čerpadla „zorat“ náš pozemek před domem a zároveň si chceme koupit tepelné čerpadlo, které bude cenově výhodné, pak investujme do tepelného čerpadla vzduch/voda. Vzduchová tepelná čerpadla jsou stále více v oblibě, což je zapříčiněno právě nižší cenou a méně náročnou instalací.

ACOND vzduchová čerpadla

Vzduchová čerpadla se již zcela běžně vyrábějí také v České republice. Zmínit lze například vzduchová tepelná čerpadla ACOND, která vyrábí stejnojmenná společnost. Firma ACOND, která sídlí v Praze, je rodinnou firmou a zabývá se výrobou tepelných čerpadel již dlouhá léta, o čemž svědčí i velký počet úspěšně provedených zakázek. O nabídce společnosti ACOND a jejích vzduchových tepelných čerpadlech se můžete dozvědět více prostřednictvím jejích internetových stránek tepelna-cerpadla-acond.cz.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: tepelna-cerpadla-acond.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nízkoteplotní vs. vysokoteplotní tepelná čerpadla

Nízkoteplotní vs. vysokoteplotní tepelná čerpadla

Do rodinných a bytových domů, kde jejich majitelé kladou důraz na co nejnižší spotřebu energií, je vhodné využít tepelná čerpadla. Tato zařízení zajišťují ohřev vody, která je následně využita pro domácí potřeby a také pro vytápění, kdy je vyvedena d

Tepelná čerpadla Vaillant ušetří náklady

Tepelná čerpadla Vaillant ušetří náklady

Vytápění interiéru je pro každého majitele objektu velmi důležité. Jednat se může jak o klasické rodinné domy, tak i o průmyslové objekty, anebo domy bytové. Řešení celého systému vytápění je většinou založeno buď na klasickém plynovém kotli, ...


Tepelná čerpadla od Klima Rapid: Produkty značek Daikin a Sanyo

Tepelná čerpadla od Klima Rapid: Produkty značek Daikin a Sanyo

Jedním z velmi účinných způsobů, jak snížit výdaje a náklady na vytápění, může být pořízení tepelných čerpadel. Tepelná čerpadla se dnes stále více využívají nejen v průmyslových objektech, ale i v domácnostech, tedy rodinných domech, chatách a chalupách.

KLIMA RAPID: Tepelná čerpadla PANASONIC nyní se slevou 25 %

KLIMA RAPID: Tepelná čerpadla PANASONIC nyní se slevou 25 %

Tepelná čerpadla patří k úspornému a ekologickému způsobu vytápění rodinného domu. Oproti plynovému nebo elektrickému kotli ušetří až 60 % nákladů na energie. Rozhodli jste se pro tepelné čerpadlo? Pořiďte si ho nyní se slevou 25 %!


Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Pořízení tepelného čerpadla je sice oproti elektrickým nebo plynovým kotlům dražší, v provozních nákladech se vám to ale brzy vrátí a z dlouhodobého hlediska jde dokonce o výhodnou investici. Tepelná čerpadla představují moderní a efektivní alternativu vytápění, která se vám bude líbit.

Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Ceny energií rok od roka rostou, což se negativně projevuje na výši našich faktur. Jestliže vytápíte elektrickým nebo plynovým kotlem, je jasné, že zaplatíte víc, než skutečně musíte. Jak snížit váš účet za energie? Řešením je tepelné čerpadlo nebo fotovoltaická elektrárna.