Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vytápění domu skrz akumulační kamna

2. duben 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

K vytápění rodinného domu či bytu lze zvolit některý z mnoha vytápěcích systémů. Vždy je zapotřebí brát v potaz několik základních kritérií. Volbu vytápěcího systému ovlivňuje například velikost prostor, které bude zařízení vytápět, ale také stáří domu a jeho schopnost zadržovat vyprodukované teplo, případně i kapacita rozvodové sítě, nosnost plochy atp. V neposlední řadě je třeba uvážit také energetickou náročnost a s tím spojené náklady na vytápění objektů. Jednou z alternativ vytápěcích zařízení jsou akumulační kamna.

Akumulační kamna se dnes nevyužívají již tak často jako v minulosti. Je to dáno především tím, že jejich pořizovací cena není zrovna nejnižší, navíc použití tohoto vytápěcího systému není v určitých situacích efektivní. Přesto se najdou pozitiva, kvůli nimž jsou akumulační kamna pro některé objekty vhodná.

Kdy je využití akumulaček výhodné

Akumulační kamna se dají využít v rodinných domech, kde není možno využít klasické přímotopy. Ty totiž potřebují, aby zde byla velká kapacita rozvodné sítě. V místech, kde rozvodná síť není tak objemná, nelze přímotopy prakticky vůbec použít. A právě v tomto momentě se akumulační kamna stávají dobrou a efektivní volbou.

Akumulační kamna jsou vhodná pro starší domy

Další situace, kdy je vhodné akumulační kamna použít, je tehdy, když se jedná o starší rodinný dům, který nemá tak kvalitně provedenou tepelnou izolaci. Klasické přímotopy nebo moderní podlahové topení v tomto případě sice vytápějí, nicméně místnosti při menší intenzitě vytápění rychleji chladnou, teplo se rychle ztrácí. V případě, že se ale použijí výkonná akumulační kamna, sníží se v takovémto objektu energetická náročnost, aniž by prostory byly příliš chladné.

Akumulačky s ventilátorem

Pakliže se rozhodnete pro akumulační kamna, vždy je vybírejte tak, aby sálající teplo dokázalo udržovat dobré tepelné podmínky uvnitř objektu. Velmi dobré je zvolit variantu s ventilátorem, který pomáhá k rychlejšímu předání tepla z kamen do volného prostoru.

Foto: elny.cz

Komerční sdělení

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

Tak jako každým rokem, i v letos jsme se v tuto dobu dozvěděli, že se bude zdražovat od příštího roku plyn. A to ne o jedno či dvě procenta, ale během celého roku snad až o deset procent. Vytápění domu se tak rapidně prodraží. Pokud se chceme vyhnout tomu, že budeme za složenky za plyn a další ene…

Vytápění rodinného domu - otopná soustava, ceny energií a ekologické zdroje tepla

Vytápění rodinného domu - otopná soustava, ceny energií a ekologické zdroje tepla

Když se lidé rozhodnout pro koupi nebo stavbu rodinného domu, málokdy se v prvních fázích projektu rozmýšlí nad tím, jakým způsobem jej budou chtít vytápět.


Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

Chceme-li si pořídit topení, které by bylo levné, pak je několik variant, které bychom mohli doporučit. Levné způsob vytápění je dnes majiteli domů velice žádaný, což souvisí s tím, že ceny energií neustále stoupají. Ušetřit na energiích lze pořízením krbu nebo krbových kamen.

TZ: Malá kamna nyní už bez komínových rour

TZ: Malá kamna nyní už bez komínových rour

Budete stavět a chcete si pořídit krásná malá krbová kamna? Nenechte si zkazit dojem jednou tak vysokou rourou kouřovodu pro napojení do komína. Za problémem hyzdícím interiér stojí dva základní problémy. Za potíží může být základ komína, tzv. pata.


Jak na vytápění chaty či chalupy? LPG využívá skoro 250 tisíc rekreačních objektů

Jak na vytápění chaty či chalupy? LPG využívá skoro 250 tisíc rekreačních objektů

Přemýšlíte, jak si při stále chladnějších letních večerech a nadcházejícím podzimu zpříjemnit pobyt na své chalupě? Velké množství chatařů a chalupářů využívá propan-butanové lahve k vaření, roste však i počet těch, kteří prostřednictvím LPG, zkapalněného ropného plynu, své objekty vytápí. Dle průzk…

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Hledáte úsporné, moderní a komfortní vytápění? Už jste v souvislosti s podlahovým vytápěním slyšeli o topných rohožích? Jak fungují, kolik energie ušetří a jak probíhá jejich instalace?