Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Výroba dřevěné postele: Z lesa až k vám domů

5. září 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Pokud si pořizujete novou postele do ložnice, možná vás při jejím nákupu napadne, co se vlastně muselo udát před tím, než byla vůbec zhotovena. A nemusí to být jen z čisté zvědavosti, ale i kvůli tomu, že pak máte větší přehled o tom, jak kvalitní vaše nová postel bude a zda vám poskytne skutečné pohodlí.

Ideální samozřejmě je, pokud investujete do dřevěné postele, která je vyrobena přímo v České republice. Zde máte takřka jistotu, že se nebude jednat o nějaký nekvalitní produkt z málo odolných dřevin.

Zakoupit si ale postel, která je vyrobena v tuzemsku, je v dnešní době stále složitější, jak je tomu ostatně i u mnoha dalších produktů.

Dřevo na postele si truhlářství vybírá samo

Jako příklad toho, že je to možné, uvedu postele na míru od firmy Truhlářství Miček. Tato středně velká firma, která má v současné době kolem 30 truhlářů, si zakládá na tom, že veškeré jí prodávané dřevěné postele jsou skutečně vyráběny z ryze českých dřevin a v našich končinách.

Firma Truhlářství Miček klade důraz na výběr toho nejkvalitnějšího dřeva, které si sama vyhlédne v lesích. Poté, co dřevo vybere, následuje jeho převoz do firmy. Zde nejprve proběhne jeho hrubé zpracování a nařezání.

Důležité je kvalitní vysušení dřeva

U dřeva, které se používá pro výrobu postelí, je velmi důležité, aby řádně vyschlo. Firma v tomto případě postupuje tak, že nechá dřevo nejprve volně schnout pod širým nebem. Následně jej ještě dosuší ve vlastní sušičce. Díky tomu si zachová veškeré svoje přednosti a kvalitu.

Po vysušení už následuje samotná výroba postelí. Dřevěné postele jsou vždy vyráběny přímo na míru jednotlivým zákazníkům tak, aby jim produkty co nejvíce vyhovovaly. Díky tomu není problém akceptovat i poptávku po atypických rozměrech postelí, které v běžných obchodech s tímto druhem nábytku sotva seženete.

Použití ekologického laku zvýší odolnost dřevěné postele

Po sestavení postel následuje ještě její lakování, aby se vyzdvihly přednosti dřeva a zároveň došlo k maximálnímu zvýšení odolnosti vůči poškození. Truhlářství Miček k tomu využívá pouze ekologické nátěrové hmoty, které nezpůsobují žádné alergie a zároveň jsou šetrné k životnímu prostředí.

Postele z masivu, které jsou vyráběny z typicky českých dřevin, jako jsou smrk, dub, borovice nebo buk, skvěle zapadnou do vaší domácnosti a budou vám sloužit po mnoho let.

Pokud navíc víte, kolik práce za jejich výrobou stojí, jistě se ani nepozastavíte nad cenou, kterou za dřevěné postele dáte. V Truhlářství Miček na vás ale čekají poměrně příznivé ceny, které vás rozhodně potěší. Více informací se dozvíte na webu truhlarstvimicek.cz.

Foto: truhlarstvimicek.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak čistit dřevěné podlahy

Jak čistit dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy a parkety patří mezi nejzajímavější. Majitelé rodinných domů či bytů, kteří si tento typ podlahy zvolí, však musí počítat s tím, že dřevo klade větší nároky na údržbu. Na rozdíl od jiných typů podlah tak budeme mít při čištění a údržbě dřevěné podlahy mnohem více práce. V tomto člán…

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Zatímco solární kolektory vyrábějí elektřinu pouze ve chvílích, kdy svítí sluneční paprsky, větrné elektrárny dokáží produkovat elektřinu i v noci. Vítr totiž vane za každého počasí. Díky tomu může být domácí větrná elektrárna velmi žádoucím zařízením, které pomáhá zvýšit energetickou soběstačnost d…


Solární panely - levná výroba elektřiny

Solární panely - levná výroba elektřiny

Pro získání levné energie, pomocí které můžeme v domě například ohřívat užitkovou vodu, případně také vytápět jednotlivé místnosti, se v posledních letech stále více využívají solární panely. Solární energie je nevyčerpatelnou energií, jejíž využívání je velmi ekologické a čisté.

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.


Jak na čištění fasády domu?

Jak na čištění fasády domu?

Znečištění fasády domu je velmi nepříjemnou záležitostí, s níž se bohužel musí čas od času vypořádat snad každý majitel. Pakliže se jedná o „přirozené“ znečištění, které je způsobeno vlivem klimatických podmínek, je náprava poměrně snadná, horší je to však v případech, kdy se na fasádě domu realizuj…

Stavba nízkoenergetického domu: II. Volba materiálu a vytvoření rozpočtu

Stavba nízkoenergetického domu: II. Volba materiálu a vytvoření rozpočtu

V minulém díle o stavbě moderního nízkoenergetického domu bylo popsáno jak nejlépe vybrat pozemek a projekt domu. V tomto díle se podíváme na to, jaký materiál je pro stavbu domu vhodný a jak nejlépe přistupovat k tvorbě samotné rozpočtu stavby.