Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Výhody elektrických pil

12. říjen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Stále větší počet domácností se vrací k topení dřevem. Je to dáno zejména tím, že se v současné době tento způsob vytápění vyplácí, neboť vytápění objektů elektřinou nebo zemním plynem je rok od roku nákladnější z důvodu rostoucích cen energií.

Zásoby dřeva na zimu rozhodně nepodceňte

Drobná nevýhoda při vytápění dřevem vzniká tím, že je zapotřebí mít neustále dostatečné zásoby dříví. Během topné sezony se spotřebuje minimálně kolem 15m3 dřeva, záleží samozřejmě na tom, zda dřevo používáme k vytápění celého objektu a případně také k ohřevu vody. Nelze tudíž spoléhat na to, že si vystačíme s různými odřezky apod. Na zimu je určitě nutné si připravit co největší zásoby dřeva, abychom pak v polovině zimy nezůstaly bez něj.

Při zpracování dřeva do zásoby je dobré využít kvalitní motorové pily. S nimi jde práce od ruky, není zapotřebí si na tuto činnost vymezovat zbytečně mnoho času. Pakliže si vybíráme typ pily, máme možnost zvolit buď benzínové nebo elektrické pily. V tomto ohledu je pro běžnou domácnost vhodnější spíše elektrická pila, a to hned z několika důvodů.

Hlavní rozdíly mezi elektrickými a benzínovými pilami

Elektrická pila má oproti benzínovým několik významných předností. V první řadě při provozu nedělá takový hluk. To je velmi podstatné ve chvíli, kdy dřevo řežeme v místech, která jsou hustě osídlena. Rámus od benzínové pily by nemusel být pro sousedy ani pro nás příliš příjemný. Kromě toho elektrická pila neprodukuje žádné zplodiny. Velkou předností je rovněž její mnohem menší vibrace, člověk se tak při práci s ní tolik nenadře a vydrží zpracovávat dřevo mnohem déle. V neposlední řadě je vhodné zmínit, že elektrická pilá je většinou také levnější nežli ostatní druhy pil, snáze se ovládá a není tolik náchylná na poškození.

Jak vidno, elektrické pily jsou pro domácí zpracování dřeva ideální. Ale pozor! Vždy si pořizujme pily u výrobců a prodejců, kteří zaručují jejich kvalitu. V případě, že si chcete pořídit dobrou elektrickou pilu, můžete navštívit internetový obchod společnosti Mountfield.cz.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Výhody nízkoenergetických dřevostaveb

Výhody nízkoenergetických dřevostaveb

Plánujete stavbu domu? Máte rádi dřevo a líbí se vám myšlenka bydlet v dřevěném domě? Jaké jsou výhody nízkoenergetických dřevostaveb? Může dřevěný dům vyhovět vašim požadavkům na kvalitní a pohodlné bydlení?

Parkety: Výhody a nevýhody

Parkety: Výhody a nevýhody

Jedním z nejpoužívanějších typů podlah z masivního dřeva jsou parkety, jejichž použití má v České republice dlouholetou tradici. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody parket?


Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Podlahy ve vašem bytě jsou již zastaralé a vy přemýšlíte o modernějším stylu? Chcete rychlé a nenáročné řešení? Zkuste plovoucí podlahy, moderní trend dnešní doby. Dnes vám přiblížím,jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody.

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Chcete se přestěhovat z malého bytu do vlastního domku, ale nedisponujete tak velkým kapitálem, abyste si ho mohli dovolit? Nechcete se kvůli hypotékám zadlužit? Zajímavou alternativu nabízejí mobilní domy. A jaké mají výhody a nevýhody?


Provětrávaná fasáda: Výhody a nevýhody

Provětrávaná fasáda: Výhody a nevýhody

Zateplování domu se stalo v současné době nezbytností: ceny tepla rok od roku rostou a nezateplenými zdmi domů uniká drahocenné teplo. Zateplení fasády s sebou nepřináší pouze úspory tepla, ale často také problémy s kondenzací vody a vlhkostí, zvláště pak u starších domů. Jak zateplit dům a vyhnout …

Zateplení oken - důležité body a výhody

Zateplení oken  - důležité body a výhody

Zateplení oken je podstatnou částí rekonstrukce bydlení. Pokud majitel domu používá nekvalitní okna, která jsou nedostatečně zaizolována, nemají kvalitní dvojskla, pak dochází k vysokým tepelným ztrátám, které způsobují výrazné zvýšení finančních nákladů na provoz celého domu nebo bytu.