Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Výhody a nevýhody použití elektrokotle pro vytápění

4. červenec 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Jednu z možností, jak vytápět domácnost, je napojení teplovodního vytápění s radiátory na elektrokotel, který zajistí ohřev vody. Jedná se o poměrně nevýhodné řešení. Přesto v některých domácnostech není jiné řešení, pokud například nejste napojeni na plynovod.

Elektrokotel funguje tak, že voda proudí kolem topných tyčí, jež se při provozu zařízení zahřívají. Dochází tak k následnému ohřívání kolem proudící vody. Ta je pak rozváděna do teplovodního vytápění skrz trubky do radiátorů.

Hlavní výhody elektrokotle

Výhodou zařízení je, že se dá celkem snadno instalovat a není nijak složité jej vhodně zakomponovat do domácnosti, aby příliš nenarušilo jeho vnitřní architekturu.

Nespornou předností, kterou se elektrokotle mohou pyšnit, jsou nízké pořizovací ceny. Pokud si například pořídíte kotel na pevná paliva, konvenční plynový kotel, případně kondenzační, vyjdou vás o poznání dráž.

Prvotní nízké pořizovací náklady jsou však kompenzovány nákladnějším provozem. Elektřina přeci jen patří k dražším energiím. Přesto se dá ušetřit, pokud zvolíte vhodný tarif. Dříve se využíval takzvaný noční tarif, i dnes máte možnost ve večerních hodinách využívat levnější elektřinu nežli přes den.

Nevýhody

Tím však v podstatě výhody elektrokotle končí. Jde o energeticky náročné zařízení, u něhož dochází k dosti velkým tepelným ztrátám. Nevýhodou je i zhoršená regulace teploty vody. Moderní elektrokotle však toto negativum přeci jen minimalizují.

V případě, že se rozhodnete pro pořízení elektrokotle, je vhodné si zajistit odbornou montáž. Přeci jen je potřeba zařízení napojit na teplovodní systém a jeho trubky, což laikovi může činit značné potíže. V podstatě máte povinnost kontaktovat odborníky, kteří krom jiného zvolí vhodné řešení i z hlediska zajištění dostatečného příkonu.

Elektrokotel i další varianty zařízení pro vytápění domácnosti a ohřev užitkové vody pořídíte v internetovém obchodě Topenivodaplyn.cz. Prodejce vám rovněž ochotně poradí s výběrem nejvhodnějšího kotle tak, abyste měli co nejnižší provozní náklady a zároveň nepodnikli zbytečně nákladnou prvotní investici.

Foto: topenivodaplyn.cz

-gia-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Parkety: Výhody a nevýhody

Parkety: Výhody a nevýhody

Jedním z nejpoužívanějších typů podlah z masivního dřeva jsou parkety, jejichž použití má v České republice dlouholetou tradici. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody parket?

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Podlahy ve vašem bytě jsou již zastaralé a vy přemýšlíte o modernějším stylu? Chcete rychlé a nenáročné řešení? Zkuste plovoucí podlahy, moderní trend dnešní doby. Dnes vám přiblížím,jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody.


Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Chcete se přestěhovat z malého bytu do vlastního domku, ale nedisponujete tak velkým kapitálem, abyste si ho mohli dovolit? Nechcete se kvůli hypotékám zadlužit? Zajímavou alternativu nabízejí mobilní domy. A jaké mají výhody a nevýhody?

Provětrávaná fasáda: Výhody a nevýhody

Provětrávaná fasáda: Výhody a nevýhody

Zateplování domu se stalo v současné době nezbytností: ceny tepla rok od roku rostou a nezateplenými zdmi domů uniká drahocenné teplo. Zateplení fasády s sebou nepřináší pouze úspory tepla, ale často také problémy s kondenzací vody a vlhkostí, zvláště pak u starších domů. Jak zateplit dům a vyhnout …


Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Jednou z možností, jaký nábytek zvolit na zahradu, může být ten, který je vyroben z kovu. Kovové židličky nebo stolky na zahradě působí moderně. Lze však u nich spatřovat i další výhody, ovšem zároveň je jistě vhodné připomenout také zápory, které kovové materiály mají.

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Mezi nejpoužívanější typy podlah z dřeva patří v současné době palubky, jejichž obliba v České republice neustále stoupá. Nejenže se dají využít jako podlahová krytina, používají se čím dál častěji i jako obklady, a to jak vnitřní, tak venkovní. A proč právě palubky? Jaké je jejich využití a jaké js…