Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vybíráme jídelní stůl a židle do naší kuchyně

19. prosinec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Nedílnými součástmi vybavení každého kuchyňského prostoru v domácnosti bývají jídelní stoly a logicky samozřejmě i jídelní židle. Chybí pouze v těch kuchyních, které pro tento nábytek nemají dostatek místa. Typicky se jedná o kuchyně v panelových bytech, kde prostoru skutečně není mnoho. Je samozřejmě ideální, pakliže máme možnost v domě z jedné místnosti přímo udělat jídelní sál.

Jídelní stůl by měl mít v kuchyni své pevné místo

Pakliže ve vaší kuchyni nemáte s nedostatkem místa problém, pak by zde jídelní stůl rozhodně neměl chybět. Jeho přítomnost přispívá k většímu pohodlí, člověk nemusí jíst někde v obývacím pokoji či v jiné, nepříliš vhodné místnosti. Při výběru jídelního stolu a jídelních židlí máme dnes na výběr z mnoha variant.

Materiály, z nichž se vyrábí jídelní stoly a židle

Jídelní stoly a židle lze pořídit v celých setech. Jídelní sety jsou vhodné z toho důvodu, že působí kompaktně a vytváří dojem celistvosti. Pakliže si nechcete pořizovat celé jídelní sety a potřebujete zrovna pořídit jen jídelní stůl nebo naopak jídelní židle, máte možnost volit z poměrně velkého množství materiálů. Jídelní stoly se běžně vyrábějí ze dřeva, z hlediska designu jsou velmi pěkné jídelní stoly z masivu. Dalšími oblíbenými materiály, z nichž se jídelní stoly vyrábějí, jsou sklo, kov či dřevotříska. Často se také jedná o kombinaci těchto materiálů, kdy například konstrukci stolu tvoří dřevo, horní část je pak skleněná. Podobně široká škála materiálů se využívá také pro jídelní židle.

Rozměry jídelních židlí a stolů

Při koupi jídelního stolu a jídelních židlí je dobré si dát pozor nejen na kvalitu materiálu, ale také na komfort, který nám tento nábytek poskytne. Stůl by měl být dostatečně vysoký a prostorný, dle potřeb naší domácnosti. Podle výšky stolu je pak samozřejmě zapotřebí volit také jídelní židle tak, abychom se při jídle nemuseli krčit či naopak natahovat ke stolu. Z těchto důvodů je opět lepší zvolit celé jídelní sety, u nichž je problematika sladění velikostí a rozměrů detailně vyřešena.

Foto: nabytek-elegance.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vybrat jídelní stůl?

Jak vybrat jídelní stůl?

Středobodem prakticky každé kuchyně je jídelní stůl. Zde se k obědu či večeři schází celá rodina, aby si pochutnala na jídle, které připravil jeden z jejích členů. Jak vybrat ten správný jídelní stůl?

Jak prostřít sváteční stůl?

Jak prostřít sváteční stůl?

Až nastane Štědrý večer, usedne celá rodina k jednomu stolu a bude si užívat příjemné chvilky a náležitě hodovat. Pro mnohé rodiny jsou právě Vánoce jedinými chvílemi, kdy se sejdou opravdu všichni její členové u jednoho stolu.


Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Pokud se rozhodneme vzít si na nové bydlení hypotéku, máme možnost si nabídky jednotlivých bank porovnat na internetu. Existují různé online kalkulačky na hypotéky, díky nimž se dá jednouše spočítat, kolik za hypotéku zaplatíme, jak dlouho ji budeme splácet a na kolik peněz nás každá splátka vyjde. …

Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Aby vaření a další práce v kuchyni pobíhaly snadno a pohodlně, je potřeba se zaměřit na ergonomii, tedy logiku uspořádání jednotlivých zón. Kuchyňský prostor je nutné při realizaci vytvořit tak, aby měl určitou logiku. Během vaření se pak nemusíme neustále pohybovat, přebíhat a mít tak při práci c…


Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

Nepochybně velmi důležitým vybavením do domácnosti je mraznička. Díky mrazáku můžeme uchovávat potraviny i několik měsíců. Při výběru mrazáku bychom si měli ujasnit, jaký požadujeme jeho objem a rozměry. Důležitým kritériem při výběru by pak kromě ceny měla být také jeho kvalita a zejména spotřeba e…

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně je srdcem každého domu. Aby bylo možné v kuchyni připravovat dobré pokrmy, mělo by se nám v ní dobře pracovat. Už dávno jsou pryč doby, kdy byly k dostání dva tři druhy kuchyňských linek. Nabídka kuchyní je dnes více než široká. A nastává tak jiný problém – jak vybrat kuchyni snů?