Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Výběr pohovky do obývacího pokoje

12. prosinec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Není nad to, když se večer můžeme v klidu usadit do pohovky v obývacím pokoji, přečíst si noviny, nějakou knihu, nebo si pustit pěkný film. Abychom si však mohli naše posezení opravdu vychutnat a nebolela nás již po několika minutách záda, je nutné mít doma skutečně pohodlnou pohovku.

Velikost pohovky

Pohovky lze dnes pořídit v různých provedeních a variantách. Vyrábějí se od miniaturních provedení, kdy jsou určeny pro jednu či maximálně dvě osoby, až po rozlehlé pohovky, na něž se vejde naráz třeba i osm až deset osob. Takto velké pohovky jsou však určeny spíše třeba do kanceláře či nějakých komerčních prostor, kde mají sloužit k pohodlnému usazení klientů, zákazníků, obchodních partnerů apod. V klasické domácnosti nám jistě postačí menší pohovky, záleží samozřejmě na několika faktorech. Velikost pohovky by měla být volena například dle počtu osob, které v domácnosti bydlí. Je ideální, pokud se o večerech může celá rodina sejít v pokoji a pohodlně se usadit na pohovce.

Důležitým kritériem při výběru pohovky dle její velikosti je samozřejmě také velikost obývacího pokoje. Zejména v menších panelových bytech tak asi nepůjde využít příliš prostornou pohovku. Naopak, v moderních a velkých rodinných domech se nemusíme obávat prostoru a do obývacího pokoje si můžeme koupit klidně i robustní a velkou pohovku.

Rozkládací pohovky

Při výběru pohovky do pokoje si jistě všímejme i jejích funkcí. Některé typy pohovek slouží pouze k posezení, jiné se pro změnu dají rozložit a použít jako alternativa ke klasické posteli. Rozkádací pohovku jistě využijeme v případě, že u nás přespí nějaká návštěva.

V neposlední řadě si pohovku jistě budeme vybírat také dle materiálu, z něhož je vyrobena, určitě si pak zvolíme také barvu, kterou pohovka bude mít. V tomto ohledu jsou dnes velmi populární pohovky světlých barev.

Detaily, které zpříjemní posezení na pohovce

Důležité je umístění pohovky v místnosti. Pakliže ji využíváme pro posezení u televize, měli bychom ji dát na místo, odkud budeme mít dobrý výhled a nebudeme se muset zbytečně otáčet či nějak nakrucovat. Dobré je také počítat se slunečními paprsky, které nám mohou při posezení vadit. Pakliže to nejde jinak, využijme alespoň rolety nebo žaluzie, které zamezí průniku paprsků do místnosti. Kvalitní rolety do domácnosti lze pořídit u společnosti mtech.sk. Nezapomeňme ani na osvětlení. Pakliže pohovku využijeme k pohodlnému čtení knihy či časopisů, určitě si do její blízkosti instalujme lampičku, v níž budou například kvalitní a účinné LED žárovky.

Foto: mega-nabytek.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Estetické doplňky do obývacího pokoje

Estetické doplňky do obývacího pokoje

Prostor obývacího pokoje je místem, kde nejen odpočíváme po náročném pracovním dnu, slouží také k přijímání návštěv, které do naší domácnosti zavítají. Abychom se zde my i případná návštěva cítili dobře, je dobré se zaměřit nejen na praktické vybavení ( nábytek, pohovky a křesla atd.), ale také na r…

Okapové systémy a jejich výběr

Okapové systémy a jejich výběr

Zima dokáže na domě udělat velkou paseku. Platí to i o okapech. Pakliže jsme nezvolili vhodný typ okapu, nebo byl špatně instalovaný, pak na jaře musíme přistoupit k jeho výměně. V následujícím článku se dozvíte o tom, jak vybírat okapový systém a jaké typy okapů se dnes prodávají.


Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

V letních měsících nás může v domácnosti trápit velký výskyt hmyzu. Mouchy, včely, vosy či různí brouci a pavouci si razí cestu do našeho domu, kde nás pak obtěžují. Zabránit tomu můžeme tím, že na okna či dveře instalujeme sítě proti hmyzu.

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně je srdcem každého domu. Aby bylo možné v kuchyni připravovat dobré pokrmy, mělo by se nám v ní dobře pracovat. Už dávno jsou pryč doby, kdy byly k dostání dva tři druhy kuchyňských linek. Nabídka kuchyní je dnes více než široká. A nastává tak jiný problém – jak vybrat kuchyni snů?


Výběr titanového nádobí je široký

Výběr titanového nádobí je široký

Připálené jídlo a nezdravé smažení se díky titanovému nádobí stává minulostí. A jaká nabídka se v současné době objevuje na trhu? Výběr je poměrně široký! K dostání jsou titanové hrnce, pekáče i pánve. Titanové nádobí je velmi kvalitní nádobí zhotovené ze zdravotně nezávadné slitiny Siluminu. Silné …

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Při rekonstrukci či stavbě domu si vybírejme pokud možno co nejkvalitnější materiál, který bude dostatečně odolný vůči poškození a vydrží co nejdéle. Platí to například i při dělání fasády domu. Pokud zvolíme kvalitní fasádní barvy, budeme mít na dlouhá léta vystaráno.