Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Výběr brusky do domácí dílny

12. červenec 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Během práce v domácí dílně jako kutilové budete občas potřebovat brusku. S bruskami se dají dělat vidy, můžete s nimi brousit dřevo, kovové i třeba různé stavební materiály. Je ovšem důležité, abyste vždy měli po ruce ten správný typ brusky, v ní kvalitní brusný kotouč. Jedině tak dosáhnete kýžených výsledků a budete s její pomocí spokojeni.

Existuje celá řada brusek. Známí výrobci, jakými jsou například Black and Decker, Hitachi nebo Bosch, vyrábějí brusky všech variant, pro domácí využití i profesionální dílny.

Jaký vybrat typ brusky?

Před pořízením brusky si nejprve musíte ujasnit, k jakým účelům ji budete potřebovat. Ve chvíli, kdy s ní hodláte brousit plechy nebo třeba keramiku, je nejlepší variantou úhlové brusky.

Další možnost jsou pásové brusky. Ty jsou vhodné hlavně při práci s dřevěnými materiály, případně pak s plastem. Podobně se dají využít také vibrační brusky. U těchto dvou typů spočívá oproti jiným rozdíl v tom, že k broušení materiálů nepoužívají klasický brusný kotouč, broušení se provádí brusným pásem, který je opatřen smirkovým papírem.

Pro detailní broušení jsou pak zřejmě nejlepší volbou přímé brusky. Speciální variantou jsou pak sanační brusky. Ty vám dobře poslouží třeba ve chvíli, kdy rekonstruujete svoji domácnost a potřebujete zbrousit povrch stropu tak.

Spíše v profesionálních dílnách pak nachází uplatnění excentrické brusky. Ty se hojně využívají například v auto servisech, kdy se jimi provádí oprava karoserií vozidel.

Existují samozřejmě i další typy brusek. Vždy je vhodné se poradit přímo s prodejcem, který vám také napoví, zda bude lepší použít brusky od Black and Decker, nebo dát přednost osvědčené značce Bosch, případně zkusit brusky Makita či jiné.

Brusné kotouče jsou srdcem většiny brusek

Jak jsem již zmínil v úvodu, důležitou roli pro správnou funkci brusky hraje kvalita brusného kotouče ( pokud není namísto něj používán brusný pás se smirkovým papírem).

Zde je potřeba se zaměřit hlavně na jeho tvrdost. V případě, že budete opracovávat kovové materiály, rozhodně je nutné mít dostatečně tvrdý brusný kotouč tak, aby nedošlo k jeho rychlému opotřebování a poškození.

Obecně se na kovy nejvíce hodí diamantové brusné kotouče, které mají největší tvrdost. Měkčí varianty kotoučů se pak vyrábějí například z karbidu křemíku.

Dodržujte zásady bezpečnosti práce

Při práci s bruskou je potřeba mít na paměti bezpečnostní zásady. Při neopatrné manipulaci může být i obyčejná bruska poměrně nebezpečná. Při práci také používejte ochranné rukavice a brýle. V žádném případě pak brusku nenechávejte v dosahu dětí, které by ji snadno mohly považovat za hračku.

Bruska by rozhodně neměla chybět ve výbavě vaší domácí dílny, pakliže se považujete za skutečného kutila. Bez brusky si lze jen těžko představit, že budete vyrábět nábytek do domácnosti, spravovat nějaká poškozená zařízení v domě.

Foto: rucni-naradi.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Regály a kovový nábytek do domácí dílny a garáže

Regály a kovový nábytek do domácí dílny a garáže

Nejen v dílnách a skladech, ale i v domácnosti se nám mohou výborně hodit různé regály a police. Například v garáži, kde je potřeba uskladnit pneumatiky a další doplňky pro automobil, se dají ke stěnám nainstalovat kovové regály, do nichž se komfortně všechny tyto věci vejdou a díky tomu pak budeme …

Pásové brusky jsou velkým pomocníkem v řemeslnictví i v domácích dílnách

Pásové brusky jsou velkým pomocníkem v řemeslnictví i v domácích dílnách

V průmyslné a řemeslné výrobě se často řeší problém, kdy je potřeba určitý materiál obrousit tak, aby byl jeho povrch co nejhladší. Své o tom ví například truhláři, kteří pracují se dřevem. Proto je třeba si pořídit brusky, které dokáží tuto záležitost velmi rychle a efektivně vyřešit.


Domácí vinotéka: 4 rady pro její správný výběr

Domácí vinotéka: 4 rady pro její správný výběr

Domácí vinotéky jsou hitem posledních let. Milovníci vína si konečně dávají záležet na správném skladování jejich oblíbeného moku. Dříve si většina z nás vystačila s klasickou chladničkou, spíží nebo jiným místem, kam víno jednoduše uskladnila. Jenže málokde jsou natolik ideální podmínky pro to, aby…

Zapojení domácí vodárny

Zapojení domácí vodárny

Pokud máme u domu vlastní zdroj vody, pak můžeme tuto vodu pomocí domácí vodárny upravit a následně ji zcela bez problémů využívat. Domácí vodárna dokáže ušetřit nemalé peníze, navíc nejsme odkázáni na dodávku vody, což se může hodit zejména v situacích, kdy je centrální dodávka z nějakých důvodů z…


Domácí pekárna se stala běžnou součástí vybavení kuchyně

Domácí pekárna se stala běžnou součástí vybavení kuchyně

Mezi praktické domácí spotřebiče, které se řadí do kategorie „bílá technika“, patří domácí pekárny chleba. Vzhledem k tomu, že pečivo, chléb nevyjímaje, je stále dražší, neboť jeho výrobci musejí při nastavení cen zohlednit rostoucí ceny všech surovin, stává se domácí pekárna stále častějším pomocní…

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Zatímco solární kolektory vyrábějí elektřinu pouze ve chvílích, kdy svítí sluneční paprsky, větrné elektrárny dokáží produkovat elektřinu i v noci. Vítr totiž vane za každého počasí. Díky tomu může být domácí větrná elektrárna velmi žádoucím zařízením, které pomáhá zvýšit energetickou soběstačnost d…