Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vybavení domácí kanceláře: kancelářské židle a stoly

18. leden 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Domácí pracovna se pro mnoho z nás stává místem, které nahrazuje klasickou kancelář. V momentě, kdy můžeme vykonávat práci přímo z domova, ušetříme spoustu času, který bychom jinam strávili cestami do firemní kanceláře. Navíc zde máme větší pohodlí a lepší zázemí. I pro domácí kancelář však platí, že by v ní neměly chybět základní kancelářské potřeby a vybavení, zejména pak kvalitní a praktický kancelářský nábytek.

Nejdůležitějším kancelářským nábytkem jsou bezesporu kancelářské židle a kancelářský stůl. Bez nich si jen těžko lze představit, že budeme svoji práci moci vykonávat bez obtíží a s potřebným klidem a pohodlím. Volba vhodné kancelářské židle a stolu je tak tím hlavním, co nás musí při zařizování kanceláře či domácí pracovny zajímat.

Kancelářský stůl a jeho parametry

Jaká jsou hlavní kritéria při výběru stolu a židlí do kanceláře? Kancelářský stůl musí být dostatečně prostorný tak, aby se nám na něj vešlo vše, co potřebujeme mít po ruce během práce. U kvalitního pracovního stolu by neměly chybět poličky a zásuvky, do nichž si budeme moci přehledně ukládat papíry a dokumenty. Musí zde být také místo pro počítač a drobné kancelářské potřeby. Velmi důležité jsou také rozměry stolu. Kancelářský stůl nám musí vyhovovat nejen do délky a šířky, ale také do výšky tak, abychom během sezení nemuseli krčit nohy, případně se nad stolem nepřirozeně ohýbat.

Výběr kancelářské židle

Podle vybraného pracovního stolu pak volme vhodné kancelářské židle. Ideální je varianta, kdy kancelářské židle umožňují nastavit výšku posedu. Pak ji může využít i osoba, která je menšího vzrůstu či naopak člověk, který je velký a potřebuje pro pohodlné sezení vyšší židli. Kromě těchto parametrů je důležité, aby používané kancelářské židle byly dostatečně pohodlné. Volme proto takové židle, které budou mít měkkou sedačku a pohodlná opěradla na záda i ruce. Zároveň si pořizujme jen kancelářské židle, které budou dostatečně stabilní. Je třeba si uvědomit, že židli i pracovní stůl budeme využívat prakticky denně, tudíž je otázka materiálu velmi podstatná. Doporučit lze zejména kovové židle a stoly, případně také stoly z masivu.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: kovovynabytek.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Kancelářské potřeby, bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby, bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby představují nezbytnou součást každého kancelářského provozu, bez nichž by se plnohodnotný chod neobešel. Co vše si lze pod širokým pojmem kancelářské potřeby představit? Kde je nejlépe nakoupit?

Domácí pekárna se stala běžnou součástí vybavení kuchyně

Domácí pekárna se stala běžnou součástí vybavení kuchyně

Mezi praktické domácí spotřebiče, které se řadí do kategorie „bílá technika“, patří domácí pekárny chleba. Vzhledem k tomu, že pečivo, chléb nevyjímaje, je stále dražší, neboť jeho výrobci musejí při nastavení cen zohlednit rostoucí ceny všech surovin, stává se domácí pekárna stále častějším pomocní…


Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Potřebujete do vašeho bytu či kanceláře kvalitní žaluzie, které účinně zabrání pronikání slunečních paprsků? Vybírat můžete ze široké nabídky. Podívejte se na ni spolu s námi!

Stavba nízkoenergetického domu: IV. Vnitřní technické vybavení

Stavba nízkoenergetického domu: IV. Vnitřní technické vybavení

Poslední díl seriálu o stavbě domu bude zaměřen na technické srdce každého nízkoenergetického domu, konkrétně na systém nuceného větrání se zpětným ziskem tepla a dále na teplené čerpadlo, které se stará o vytápění.


Zapojení domácí vodárny

Zapojení domácí vodárny

Pokud máme u domu vlastní zdroj vody, pak můžeme tuto vodu pomocí domácí vodárny upravit a následně ji zcela bez problémů využívat. Domácí vodárna dokáže ušetřit nemalé peníze, navíc nejsme odkázáni na dodávku vody, což se může hodit zejména v situacích, kdy je centrální dodávka z nějakých důvodů z…

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Zatímco solární kolektory vyrábějí elektřinu pouze ve chvílích, kdy svítí sluneční paprsky, větrné elektrárny dokáží produkovat elektřinu i v noci. Vítr totiž vane za každého počasí. Díky tomu může být domácí větrná elektrárna velmi žádoucím zařízením, které pomáhá zvýšit energetickou soběstačnost d…