Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Volba komínového systému

28. červen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 2

V rodinných domech lze vytápět různými zařízeními. Kromě ústředního topení se v moderních domech stále více objevují například kotle na tuhá paliva a biomasu, plynové kotle, výjimkou však nejsou ani tradiční krby a krbová kamna. Při vytápění, u něhož vznikají spaliny, je potřeba klást velký důraz na efektivní odvod těchto spalin mimo prostory domu. K tomu slouží komíny a komínové systémy. Výběr jejich typu by měl záviset na tom, jaký druh vytápěcího zařízení si pro rodinný dům zvolíme. ¨

Plastové komíny

Pakliže používáme plynové kotle, lze využít moderní plastové komíny. Ty jsou naopak naprosto nevhodné pro klasické krby či krbová kamna. Pro plynové kotle se hodí proto, že zde spaliny nedosahují tak vysokých teplot. Do komínu totiž přicházejí dostatečně zchlazené, což vede k jejich kondenzaci ihned na začátku kouřovodu. Pro plastové komínové systémy platí, že by neměly být používány tehdy, mají-li spaliny teplotu vyšší nežli 120 stupňů Celsia. Dnes se však v obchodech a u specializovaných firem dají sehnat i vysoce kvalitní plastové komíny, které jsou certifikovány a schváleny i pro vyšší teploty, obvykle do 160 stupňů Celsia.

Zděné a kovové komínové systémy

V případě, že teplota spalin dosahuje vyšších hodnot, zapomeňme na to, že bychom do domu instalovali plastové komíny. V tomto případě je na místě zvolit buď tradiční zděné komínové systémy, případně pak vybudovat vícevrstvé kovové komínové systémy, které se běžně používají i v průmyslu.

Při instalaci komínového systému je velmi důležité, abychom komínové vedení napojili na spalovací zařízení ( krb, kamna, kotel atd.) velmi důkladně tak, aby nedocházel k úniku zplodin do interiéru. Zabráníme tak riziku majetkových škod a případným újmám na zdraví.

Stavba komínů a komínových systémů

Moderní komíny a komínové systémy lze objednávat u společnosti Kominictví Pechlát. Tato firma má s dodávkami a realizací komínových systémů mnohaleté zkušenosti a dokáže vám poradit, jaký typ komínového systémů bude pro vás rodinný dům nejvhodnější.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Radek

středa, 24. červenec 2019
07:06

U nás byla volba jasná. Věděli jsme, že nerezové komíny jsou nejlepší, tak jsme vybírali nerezový. Ideální jsme našli na https://www.kominycz-eshop.cz/komin-nerezovy . Máme ho už dva roky a zatím nebyl žádný problém.


Napsal: Radek [Odpovědět]

Katka

čtvrtek, 29. prosinec 2022
23:41

S manželem jsme dlouho přemýšleli, jaké jsou nejlepší komínové sestavy, ale je jich na trhu opravdu hodně. Proto jsme si nechali poradit od odborníka a ten nejlepší pro náš dům manžel objednal na internetových stránkáchhttps://www.poctivy-komin.cz/, kde našel nejvýhodnější cenu. Během několika dní nám materiál dodali a komíny byly postavené zanedlouho.


Napsal: Katka [Odpovědět]


Čtěte také...

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Potřebujete nový komínový systém a nejste si jisti, který bude ten nejvhodnější? Podívejte se spolu s námi na systémy Keramo, Renovo a Nerezo.

Mikroorganismy na fasádách a na zateplovacím systému

Mikroorganismy na fasádách a na zateplovacím systému

Vlastníci nemovitostí se mohou po několika letech setkat s výskytem řas, mechů a mikroorganismů na fasádách objektu. Nejedná se o vadu fasády či zateplovacího systému. Příčinou jsou vnější vlivy, konkrétně kvalita ovzduší a špatná údržba finálního povrchu (omítky). Společnost IZOLTECHNIK CZECH v rám…


Stavba nízkoenergetického domu: II. Volba materiálu a vytvoření rozpočtu

Stavba nízkoenergetického domu: II. Volba materiálu a vytvoření rozpočtu

V minulém díle o stavbě moderního nízkoenergetického domu bylo popsáno jak nejlépe vybrat pozemek a projekt domu. V tomto díle se podíváme na to, jaký materiál je pro stavbu domu vhodný a jak nejlépe přistupovat k tvorbě samotné rozpočtu stavby.

Druhy střešních krytin: Pálená taška nebo jiná volba?

Druhy střešních krytin: Pálená taška nebo jiná volba?

Stavíte dům a přemýšlíte o tom, jakou zvolíte střešní krytinu? Pak je důležité vzít v potaz několik aspektů při výběru, zdaleka ne každá střešní krytina bude pro Váš dům vhodná. Záleží nejen na tvaru střechy, ale také například na prostředí, v němž dům stojí.


Správná péče o komín: Kdy si nechat udělat revize komínu?

Správná péče o komín: Kdy si nechat udělat revize komínu?

Komínové systémy prošly v posledních letech výraznými změnami. Zatímco dříve jsme se prakticky výlučně setkávali se zděnými komíny, dnes jsou realizovány z moderních materiálů. Je to dáno hlavně tím, že se využívají pro jiné typy vytápěcích zařízení a nároky se tak mění. Ať už máte klasický komín, n…

Je komín vašeho domu připravený na zimu?

Je komín vašeho domu připravený na zimu?

Před příchodem zimy je potřeba udělat na domě důkladnou kontrolu. Jedině tak vydrží nápor sněhu a mrazivé klimatické podmínky. Abyste se v zimě nedivili, že vám nefunguje krb a v domě máte chladno, je potřeba se krom jiného zaměřit také na to, zda je