Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vlastnosti plastových oken a dřevěných eurooken

8. březen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Starší rodinné domy dělají svým majitelům starost. Pakliže totiž nepřistoupí k některým zásadním rekonstrukcím, pak nemohou očekávat, že bydlení v takovém domě bude pohodlné a energeticky nenáročné. Velkou roli v nákladech za bydlení hraje to, zda jsou v domě použita kvalitní okna. Právě přes okna totiž může z interiéru unikat velké množství tepla. Majitel pak musí mnohem více topit, což podstatně zvyšuje celkové náklady na provoz domu. V první řadě bychom tak u starších domů měli přistoupit na výměnu oken, stará a nevyhovující okna vyměnit za spolehlivá a odolná plastová okna, případně si zvolit dřevěná eurookna, které rovněž vynikají mnoha dobrými vlastnostmi.

Kromě finančního hlediska se plastová okna či eurookna vyplatí i z estetického důvodu. Při správně zvoleném barevném provedení mohou nová okna vylepšit celkový design objektu a tím pádem i zvýšit jeho tržní hodnotu.

Vlastnosti plastových oken

Pojďme se blíže podívat na to, jaké výhody přinášejí plastová okna. Jedná se o produkty, které jsou dnes běžně vyráběny na špičkových CNC strojích. Plastová okna, pokud jsou kvalitně zabudována, zaručují minimální energetické ztráty, skvěle odolávají vnějším povětrnostním vlivům. Moderní plastová okna také mohou mít různé bezpečnostní prvky, které zabraňují vniknutí cizích osob dovnitř objektu. Samozřejmostí by měly být také inteligentní uzávěry a kvalitní kování, případně také polohovací pojistky, které zabrání špatné manipulaci s oknem.

Volba eurooken

Velmi dobré vlastnosti mají i dřevěná eurookna. Při jejich výběru si dávejme pozor na to, aby měla dostatečně kvalitní impregnaci, lak a také lazurovací nátěr. Tyto prvky pak zvyšují celkovou životnost oken a stálost jejich barevného provedení. Eurookna jsou vyráběna z dřevěných lepených hranolů, které zajišťují dobrou stabilitu a okna výborně tepelně i zvukově izolují. Dřevěná eurookna se tak hodí i pro domy, které se nacházejí na velmi hlučných místech - u silnic, továren apod.

Dřevěné dveře

Vše, co bylo napsáno o dřevěných eurooknech, by mělo platit také v případě, že si pořizujeme nové dřevěné dveře. U nich je potřeba zvlášť pečlivě dbát na kvalitu a odolnost, právě robustní dveře odrazují většinu zlodějů od „návštěvy“.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: decplast.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.

Vlastnosti indukčního vařiče

Vlastnosti indukčního vařiče

Indukční vařiče se vyskytují stále častěji nahrazují klasické elektrické či plynové sporáky. Jedná se o moderní kuchyňské spotřebiče, které využívají indukčního ohřevu. V cívce, která je z měděného drátu, vzniká působením elektrického proudu magnetické pole, které působí na dno hrnců či pánví, v nic…


Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

V tuzemsku se při realizaci a renovaci střechy, respektive její pokládce, hojně používají betonové střešní tašky. Tento tradiční materiál má své přednosti i nedostatky. Vyhodnocení kladů a záporů betonové střešní krytiny je potřeba zvážit ve chvíli,

Kuchyňská váha: Závěsné a stolní váhy do kuchyně, jejich výběr a vlastnosti

Kuchyňská váha: Závěsné a stolní váhy do kuchyně, jejich výběr a vlastnosti

Při vaření není každý z nás obdarován schopností naměřit jednotlivé ingredience „od oka“. Na to je potřeba mít dostatek praxe. Zejména ti z vás, kteří s vařením a pečením teprve začínají, tak určitě budou potřebovat pomocníka v podobě kuchyňské váhy.


Přesklení oken: Ušetříte tisíce korun za vytápění

Přesklení oken: Ušetříte tisíce korun za vytápění

Okna jsou kritickou součástí každého domu. Jde totiž o místo, kterým uniká největší množství tepla – tedy i peněz. Abyste ušetřili, nemusíte hned vyměňovat celá okna. Velká část energie se totiž ztrácí přes skla oken. Proto je velmi účinné jejich přesklení!

Jak na stínění střešních oken?

Jak na stínění střešních oken?

Střešní okna jsou specifická v tom, že je u nich náročnější způsob realizace. Kromě samotné konstrukce je ale složitější také instalace stínících prvků.