Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vjezdové brány: jaké druhy bran se vyrábějí

21. listopad 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Pro větší ochranu majetku si drtivá většina majitelů rodinných domů svoje obydlí oplocuje. Při výstavbě oplocení kolem zahrady a domu však nelze zapomenout ani na vchody a vjezdové brány pro automobily. Právě na vjezdové brány se zaměřím v tomto článku.

Křídlová vjezdová brána

Vjezdové brány lze realizovat ve dvou základních variantách. První možností jsou křídlové vjezdové brány. Ty se otevírají do stran. Mohou dle potřeby mít jedno či dvě křídla. Je naprosto nezbytné, aby se křídla těchto bran otevírala vždy dovnitř objektu, nikoliv směrem do ulice, kde by mohly překážet v pohybu osob či by zasahovaly přímo do komunikace. Jednotlivá křídla musejí být pevně ukotvena v otočných pantech na sloupích, které musí být dokonale stabilní, aby nedošlo k vyvrácení křídel vjezdové brány.

Posuvné vjezdové brány

Druhou možností jsou posuvné brány. Zde lze rozlišovat dva druhy - pojezdové a samonosné vjezdové brány. V případě pojezdové brány se pohyblivá část pohybuje po podlahové kolejnici, která je umístěna vedle běžného oplocení. Křídlo je opět zachyceno na sloupcích. Druhý typ, samonosné brány, mají jedno křídlo, které se pohybuje díky přítomnosti pojezdové rolny, jež je upevněna v pevném betonovém základu.

Konstrukce vjezdové brány by měla být vyrobena z odolných materiálů, ideálně nerezových, které dokáží dobře odolávat klimatickým podmínkách a také zátěži, která je na ně vyvíjena. Co se týče ovládání, je vhodné mít pojezdové brány na automatické ovládání, které usnadní otevírání, respektive zavírání vjezdové brány.

Vjezdové brány poskytují dobrou ochranu proti vniknutí cizích osob, pakliže navazují na oplocení. Zároveň slouží ke snadnějšímu vjezdu vozidel do objektu. Moderní vjezdové brány jsou mnohem praktičtější a také efektnější nežli obyčejná vrata, která sloužila pro vjezdy vozidel na zahradu domu v minulosti.

Foto: unoal.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Miloš

pátek, 10. květen 2019
08:17

My máme klasická křídlová vrata a minulý týden jsme si na ně nechali dát pohon na vrata https://www.pohonnavrata.cz/ . Vrata bych neměnil. Dost jsme to vychytaly a teď, když se samy otevírají, tak už nemají chybu.


Napsal: Miloš [Odpovědět]


Čtěte také...

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Samonosné brány jsou oblíbené, vysoce moderní, rychlé a jednoduché i v případě, že se je rozhodnete smontovat sami, i když jste laik. Pro takový případ totiž existují takzvané sady či sety. Pak už jen stačí směle se pustit do práce.

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Potřebujete nový komínový systém a nejste si jisti, který bude ten nejvhodnější? Podívejte se spolu s námi na systémy Keramo, Renovo a Nerezo.


Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Domácí sauny se stávají nedílnou součástí vybavení mnoha domácností. Lidé, kteří si chtějí užívat komfortu a pohodlí a zároveň také chtějí udělat něco pro své zdraví, si pořizují domácí sauny z toho důvodu, aby nemuseli neustále chodit do veřejných saun, což je do značné míry nepohodlné a časově nár…

Druhy střešních krytin: Pálená taška nebo jiná volba?

Druhy střešních krytin: Pálená taška nebo jiná volba?

Stavíte dům a přemýšlíte o tom, jakou zvolíte střešní krytinu? Pak je důležité vzít v potaz několik aspektů při výběru, zdaleka ne každá střešní krytina bude pro Váš dům vhodná. Záleží nejen na tvaru střechy, ale také například na prostředí, v němž dům stojí.


Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Pořizujete-li si nový koberec na podlahu, pak by vás mělo zajímat také to, jakým způsobem byl vyroben. Kvalita koberce se často pozná právě podle toho, zda je vyroben strojově nebo ručně a také dle toho, jaké z jakých materiálů je výrobce vytvořil. Mnohé zdánlivě pěkné koberce totiž mohou být vyrobe…

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Pojišťovny dnes nabízejí celou řadu druhů pojištění. Některé z nich se týkají nemovitostí. Jako majitelé rodinného domu či bytu byste měli důkladně zvážit, zda se vám vyplatí obejít se bez pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti a případně též po