Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Větrací mřížka zabrání vzniku plísní v bytě

26. červenec 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

V mnoha bytech, zejména těch ve starších domech, je velmi špatně řešeno větrání místností. Hlavní problémy jsou s koupelnou, toaletou a komorou. Přitom právě tyto prostory jsou nejnáchylnější na vznik plísní, neboť je zde vyšší vlhkost. Je překvapující, že na tuto záležitost architekti prakticky vůbec nemysleli. Pokud se tento problém týká i vaší domácnosti a chcete s tím něco dělat, pak je možné zvolit jednoduché řešení v podobě větrací mřížky.

Jednoduchá instalace do dveří

Větrací mřížka se dá nainstalovat do dveří. Stačí pro ni udělat přiměřený otvor. Jde o jednoduché, a přitom velmi účinné řešení. Například v koupelně, kde je po koupeli zvýšená vlhkost, odejde skrz mřížku veškerá pára během několika minut mimo místnost. To zabrání vzniku plísní, dojde zároveň i k pročištění vzduchu.

Ideální pro špatně větratelné místnosti

Větrací mřížka je vhodná zejména do místností, které nemají okna a logicky se tak dají jen velmi těžko vyvětrat. Vezměte si příklad koupelny v panelovém bytě. Starší domy s jádry sice mají malé větrací otvory, které vedou na střechu, ty jsou však zcela nedostačující.

Po každé delší sprše či koupeli tak musíte otevřít dveře od koupelny, aby teplý vzduch mohl odejít a v místnosti se neudržovala vlhkost. Jenže neustále otevřené dveře jsou zejména v menších bytech velkým problémem, ztěžuje se totiž pohyb po domácnosti. A právě proto je vhodné do dveří nainstalovat větrací mřížku.

Větrací mřížky Cobra

Větrací mřížky od pouhých 100 Kč pořídíte v internetovém obchodě kovani-cobra.cz. Jde o autorizovaný e-shop značky Cobra, která se kromě větracích mřížek specializuje také na originální kliky na dveře a další dveřní doplňky. Společnost Cobra na trhu působí už přes 20 let. Ve zmíněném internetovém obchodě najdete kompletní její sortiment, veškeré zboží je přitom skladem.

Větrací mřížky
Větrací mřížky

Nezapomeňte na to, že i takový detail, jakým jsou větrací mřížky, přispívají k lepší kvalitě vašeho bydlení. Díky nim v domácnosti nebudete muset řešit problém s vlhkostí a tvorbou plísní. Plísní se samozřejmě nezbavíte jenom pouhou instalací větracích mřížek, ale jde o jeden z důležitých prvků v momentě, kdy jsou místnosti bez oken a špatně se vyvětrávají.

Foto: kovani-cobra.cz

Komerční sdělení

-hol-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Zuzka

neděle, 18. červen 2023
06:24

To by nám možná taky pomohlo. Nám se dělá plíseň v ložnici, která je na sever, takže se moc neohřívá. Přitom tam každé ráno větrám, ale moc to nepomáhá. Manžel zkusil všechny stěny přetřít termoizaloční stěrkou, kterou objednal z https://www.obnova.cz/termoaktivni-sterky/ , tak uvidíme v zimě, jestli to bude lepší, ale věřím, že ano.


Napsal: Zuzka [Odpovědět]


Čtěte také...

Plíseň v bytě: Jak zabránit jejímu vzniku

Plíseň v bytě: Jak zabránit jejímu vzniku

Tvorba plísní v bytě naznačuje, že zde není vše v pořádku z hygienického hlediska, případně v domácnosti máte přílišnou vlhkost, která tvorbě plísní vydatně napomáhá. Abyste zabránili tvorbě plísní v koupelně, kuchyni nebo i dalších místnostech, je důležité dbát na důkladnou prevenci. V následujícíc…

Ochrana trávníku proti plísni sněžné

Ochrana trávníku proti plísni sněžné

Pokud chceme mít i na jaře trávník u domu v perfektním stavu a zdravý, je potřeba v tuto dobu přistoupit k několika krokům. Pokud tak neučiníme, vystavujeme se riziku, že trávník bude prakticky zničen. Velkou škodu může na zahradě po tání sněhu udělat plíseň sněžná. Jak jí zabránit, se dozvíte v dne…


Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Zvýšená prašnost v bytě může mít pro neblahé důsledky pro vaše zdraví. S prachem je proto potřeba zatočit. Existuje celá řada způsobů.

Vlhkost vzduchu v domě

Vlhkost vzduchu v domě

Mnoho lidí trpí dýchacími obtížemi, bolestmi v krku, případně pak také záněty v očích apod. Může to být způsobeno několika faktory. Často však tento problém má spojitost s tím, že mají doma špatnou vlhkost vzduchu.


Čistička vzduchu odstraní z ovzduší všechny nežádoucí částice

Čistička vzduchu odstraní z ovzduší všechny nežádoucí částice

Při důkladném rozboru toho, co vše doma nadýcháme, bychom se případných výsledků možná velmi zalekli. Přestože se nám může zdát, že doma máme čistý a čerstvý vzduch oproti venkovnímu prostředí, zdaleka tomu tak nemusí být. Ve vzduchu v domě jsou rozptýleny mnohé částice, které nám mohou zhoršovat dý…

Domov může být rájem pro alergiky

Domov může být rájem pro alergiky

Čím dál více se ve větších městech rozmáhají alergie způsobené moderním životním stylem. Podle epidemiologických studií zaviní znečištěné ovzduší úmrtí až 300 tisíc občanů EU ročně. Lidé se špatnou aktivací protilátek na prach nebo pyl ale mají možnost najít útočiště v nízkoenergetických domech a by…