Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Venkovní dlažba před dům a její pokládka

8. listopad 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Aby prostor před vaším domem vypadal upraven, úhledně a zároveň se po něm dalo bez problémů chodit či zajíždět autem do garáže, je vhodné zde položit dlažbu. Existuje celá řada dlažeb. Velmi elegantně vypadá kupříkladu zámková dlažba.

Hladká zámková dlažba

Zámková venkovní dlažba může mít několik podob. Pakliže chcete mít povrch, který bude bez jakýchkoliv nerovností, je nejvhodnější hladká zámková dlažba. Ta je obvykle schopna odolat nejen lehkému provozu a tlaku chůze, ale neponičí se ani při těžším provozu, kdy po ní projíždíme automobilem. Hladká zámková dlažba se právě z těchto důvodů hodí do vjezdového prostoru zahrady či před garáž.

Další druhy zámkové dlažby

Kromě hladké dlažby lze na zahradu umístit také reliéfní zámkovou dlažbu, která se vyznačuje charakterickým nepravidelným tvarem, kdy jsou na povrchu falešné spáry. Vzhled této dlažby může být proveden v různých barevných kombinacích, což ostatně platí i pro další typy dlažeb. Kromě reliéfní dlažby prodejci nabízejí také rumplované či tryskané venkovní dlažby. Tryskané dlažby se vyznačují mimo jiné tím, že jsou velmi odolné vůči působení vody, mají vysokou pevnost a jsou mrazuvzdorné, vydrží tak i v extrémních podmínkách.

Zatravňovaní dlažba a dlažba pro nevidomé

Kromě zámkové dlažby můžeme do prostoru naší zahrady a před dům položit také speciální zatravňovaní dlažby, které působí velmi příjemně. Zde je však potřeba počítat s jejich složitější péčí, kdy bude nutné čas od času odstranit příliš vysokou trávu a plevel. V určitých případech se může hodit také venkovní dlažba pro nevidomé, kterou typicky známe z míst okolo veřejných přechodů. Tato dlažba má speciální vroubkování, díky němuž se nevidomí lidé lépe orientují v prostoru.

Pokládka venkovní dlažby

Velmi důležitá je správná pokládka venkovní dlažby. Nejprve je nutné připravit podklad a kladecí lóži. Tím zajistíme, že se venkovní dlažba nebude postupem času a tlakem propadat. Podkladem může být štěrkodrť, naopak se příliš nedoporučuje lože z betonu.

Po vytvoření podkladu a položení dlažby je nutné dlažbu zhutnit pomocí vibrační desky, a to nejlépe dvakrát - ihned po položení venkovní dlažby a poté po zapískování.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto:presbeton.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Majitelé rodinných domů a zahrad si často lámou hlavou s tím, co by na vzhledu objektu ještě zlepšili, co na pozemku chybí. Mnoho lidí přitom při takovémto uvažování často opomíjí vliv venkovní dlažby na celkovém designu bezprostředního okolí domu. Venkovní dlažba může být totiž prvním prvkem, při k…

Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Při financování bydlení mnoho lidí využívá hypotéky. Klasické hypotéky jsou účelové, žadatelé tak musí dokládat, nač budou peníze využity. V poslední době ale také roste obliba speciální, takzvané Americké hypotéky.


Domácí vinotéka: 4 rady pro její správný výběr

Domácí vinotéka: 4 rady pro její správný výběr

Domácí vinotéky jsou hitem posledních let. Milovníci vína si konečně dávají záležet na správném skladování jejich oblíbeného moku. Dříve si většina z nás vystačila s klasickou chladničkou, spíží nebo jiným místem, kam víno jednoduše uskladnila. Jenže málokde jsou natolik ideální podmínky pro to, aby…

Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

Mít doma bazén není už v dnešní době žádnou zvláštností či nedostupným luxusem. Kromě bazénů se však nabídka rozšířila také na venkovní vířivky. Takové zahradní koupeli by určitě nepohrdnul nikdo z nás…


Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Potřebujete do vašeho bytu či kanceláře kvalitní žaluzie, které účinně zabrání pronikání slunečních paprsků? Vybírat můžete ze široké nabídky. Podívejte se na ni spolu s námi!

Šindele: Asfaltová střešní krytina, která váš dům ochrání před nepřízní počasí

Šindele: Asfaltová střešní krytina, která váš dům ochrání před nepřízní počasí

Jednou z možností střešní krytiny pro váš dům se mohou stát šindele. Tato střešní krytina je velmi zajímavou alternativou. Lze ji využít nejen pro rekreační objekty či starší rodinné domy, ale dokonce i pro moderní novostavby. Předurčují je k tomu vynikající vlastnosti. O nich se dozvíte v následují…