Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Varné desky: Typy, jejich výhody a nedostatky

30. duben 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Zdaleka nejdůležitějšími zařízeními, které nesmějí chybět v žádné funkční kuchyni, jsou sporáky. Ty se obvykle skládají z pečící trouby, jež může být obohacena o gril, vrchní část pak tvoří varné desky. Právě na typy varných desek se zaměříme v následujícím článku.

Plynové varné desky

Prvním typem jsou plynové varné desky. Ty v domácnostech stále nalezneme nejčastěji. Jejich velkou výhodou je zejména nízká pořizovací cena. Pozitivním jevem je dále možnost dobře regulovat intenzitu ohřevu. Pakliže se podíváme na hlavní nedostatek plynových varných desek, pak je nutné zmínit především nízkou efektivitu, která se pohybuje jen kolem 50%. V určitých případech může případné zájemce odradit také to, že plyn je látkou, která může být nebezpečná, při špatné manipulaci či zapojení sporáku může dojít k výbuchu či otravě.

Elektrické varné desky

Dalším typem jsou elektrické varné desky, které v sobě mají zabudované topné spirály. I tento typ desek je cenově dostupný, výhodou je i celkem dobrá odolnost materiálu, kdy varné desky vydrží po mnoho let. Velkou nevýhodou je však to, že při zmenšení intenzity nedojde ihned ke snížení teploty, je tak nutné počítat s horší regulací. Tyto varné desky také nejsou příliš vhodné z hlediska energetické náročnosti, neboť mají dosti značnou spotřebu elektrické energie.

Sklokeramické varné desky

Dalšími, v poslední době velmi oblíbeními, jsou sklokeramické varné desky, které využívají infra záření. Díky němu je přenos tepla velmi intenzivní, varné desky jsou tak poměrně efektivní. Hospodyňky, které s tímto typem desek pracují, oceňují také minimální nároky na údržbu. Jako v případě elektrických varných desek lze i u tohoto typu zmínit jejich poměrně vysokou spotřebu energií. Zároveň je potřeba dávat pozor na samotný materiál, který je dost křehký a celkem snadno se rozbije.

Indukční varné desky

Posledním typem jsou indukční varné desky, které jako zdroj tepla využívají elektromagnetické pole. Hlavními přednostmi jsou zejména nízká spotřeba energií, vysoká účinnost a také rychlý způsob vaření. Indukční varné desky však patří mezi nejdražší produkty.

Pakliže si pořídíte nový sporák s varnou deskou, rozhodně nezapomeňte také na pořízení digestoře, která bude odsávat páry, jež vzniknou během vaření. Přítomnost digestoře tak zajistí, že vzduchu v místnosti nebude zbytečně zatížen a vám se tak v kuchyni bude lépe dýchat.

Moderní digestoře, kompletní sporáky a také všechny typy varných desek zakoupíte v internetovém obchodě LevnéELEKTRO.cz.

Foto: levneelektro.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

R2

středa, 1. květen 2013
12:22

Přínosný lánek o varných deskách najdete i v magazínu http://bydleni21.cz Jinak rozhodně klobouk dolů před hezky zpracovaným článkem!


Napsal: R2 [Odpovědět]


Čtěte také...

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Potřebujete nový komínový systém a nejste si jisti, který bude ten nejvhodnější? Podívejte se spolu s námi na systémy Keramo, Renovo a Nerezo.

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Pokud vybíráte garážová vrata, měli byste si položit několik základních otázek, na základě kterých se rozhodnete pro ta správná. Zodpovězte si je a podívejte se spolu s námi na nejznámější modely a výrobce garážových vrat.


Základové desky na klíč: Realizace krok za krokem

Základové desky na klíč: Realizace krok za krokem

Stavíte dům? Pak se neobejdete bez základové desky , která je nezbytnou a klíčovou součástí každého domu. Proč se při budování základové desky spolehnout na profesionály než na Frantu z vedlejší vesnice?

Dřevostavba: Typy konstrukcí

Dřevostavba: Typy konstrukcí

Plánujete stavbu dřevěného domu? Jaká konstrukce se pro vás hodí? Je lepší sendvičová montovaná dřevostavba, dřevostavba z masivních panelů, nebo dřevostavba ve stylu srubu?


Styl bydlení podle kuchyňské desky

Styl bydlení podle kuchyňské desky

Kuchyně, to je místo, kde každá z nás tráví hodně času. Proto chceme, aby měla styl, byla krásná na oko, a samozřejmě to nejdůležitější, musí být především praktická. Existuje mnoho typů kuchyní a každá žena si musí vybrat ten svůj.

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

Víte, která část kuchyně je nejvíce používaná a je nejvíce viditelná? Je jí pracovní deska. V něčem to je podobné jako s botami. Každý si jich všimne. Velmi drahý oblek v kombinaci s rozervanými křuskami neoslní, naopak krásné boty pozvednou i skromn