Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

V Ostravě se otevírá první Centrum inteligentního bydlení v ČR

17. listopad 2011 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

V Ostravě se otevírá první Centrum inteligentního bydlení v ČR

18. listopad 2011 - Ostrava je nyní prvním městem v ČR, kde bylo otevřeno Centrum inteligentního bydlení. Intuitivně fungující domácnost už není jen záležitostí futuristických filmů. Ostravské Centrum inteligentního bydlení, jehož provoz zahájila společnost Panliving, představuje možnosti kompletního řešení domu, který sám pečuje o maximální pohodlí, komfort, bezpečí, ale především výrazně šetří čas i provozní náklady.

Centrum inteligentního bydlení

Centrum inteligentního bydlení přiblíží veřejnosti možnosti a výhody, které přináší moderní řešení tzv. Smart living. Jde o spojení účelného architektonického řešení objektu s moderním technologickým zázemím. Díky propojení jednotlivých funkcí do jednoho centrálního řídicího systému je možné zařídit bydlení tak, aby domácnost intuitivně pečovala o vás a ne vy o ni, jak je tomu zatím většinou pravidlem. Řešení integrovaného systému přizpůsobí chování domu konkrétním představám a požadavkům o komfortním bydlení tak, aby vyhovovala všem členům domácnosti. Kromě samotného komfortu a pohodlí, zajistí také maximální bezpečnost a především ušetří čas a náklady, nezbytné pro provoz a údržbu domácnosti.

„Chceme přiblížit zájemcům o nové technologie koncept inteligentního bydlení, a to tak, jak je chápán ve světě. Není to jen moderní elektroinstalace nebo ovládání multimédií, jde o životní styl,“ vysvětluje Dominik Hutečka, zástupce společnosti Panliving. „Ovládání žaluzií, světel či topení není dnes už nic extra výjimečného. Výjimečné je, když váš dům dokáže sám pracovat s informacemi, které mu poskytnete či si je sám zjistí a podle nich přizpůsobí své chování. A to je přesně to, co chceme v Centru inteligentního bydlení lidem dokázat,“ dodává Hutečka.

Možnosti moderních technologií, a jejich vzájemného propojení v domácnosti, představuje společnost Panliving v Centru inteligentního bydlení v Ostravě. Právě Ostravu si Panliving, profesionálové v oblasti inteligentního bydlení, vybrali jako první město, kde otevřou dveře prezentačního místa moderního trendu inteligentního bydlení. Na své si přijdou i zájemci o nekompromisní, špičkovou kvalitu, jakou je například značka Loewe, která se specializuje na audiovizuální techniku.

V celosvětovém měřítku jde o stále se rozšiřující trend moderního bydlení. Například v Rakousku se staví až 40 % domů už rovnou s určitou mírou inteligence samostatného fungování. Inteligentní bydlení, ve světě známé jako Smart living, není jen o jednom centrálním ovládacím panelu, který nijak nenaruší design a interiér domova a uchrání ho od záplavy kabelů a drátů. Jde o životní standard, který vnímá fungování domu a s ním spojené zautomatizované procesy, jako cestu ke komfortu, lepšímu životnímu stylu a v neposlední řadě i úsporám finančních prostředků i životního prostředí.

TISKOVÁ ZPRÁVA

O společnosti Panliving, a.s.

Společnost Panliving a.s. se specializuje na projektování, realizaci a servis systémů používaných v rámci pojmu inteligentní bydlení. Společnost se etablovala v České republice pod názvem Pansystems s.r.o. v roce 2006. Za více než pět let fungování má za sebou celou řadu realizací v různých stupních integrace inteligentních systémů.

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Online aukce ušetřily Ostravě téměř 200 milionů Kč

Online aukce ušetřily Ostravě téměř 200 milionů Kč

Město Ostrava se před čtyřmi roky rozhodla uplatnit Systém sdružených nákupů. Díky tomu dokázalo ušetřit bezmála 200 milionů Kč. Výhodným nákupem energií i dalších komodit tak ukazuje, jak má fungovat správný hospodář.

TZ: Vypěstujte si zdravou zeleninu: Právě nyní je vhodná doba na první výsevy

TZ: Vypěstujte si zdravou zeleninu: Právě nyní je vhodná doba na první výsevy

I když zima ještě zdaleka neskončila, už nyní bychom se měli začít připravovat na první výsevy. Předpěstování sazeniček se vyplatí u mnoha druhů zeleniny, ze které se chcete na své zahrádce těšit po zbytek roku.


Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

V rámci snahy o co největší úspory na energiích a zároveň zajištění komfortnějšího bydlení se používají mnohé počítačové a komunikační technologie. Využití těchto moderních systémů nese hromadný název inteligentní dům.

Jak postupovat při koupi bydlení

Jak postupovat při koupi bydlení

Pořízení nového bydlení je jedním z nejvíce zásadních kroků, které během svého života většina z nás udělá. Nový domov je jakýmsi přelomem. Počítáte samozřejmě s tím, že v něm budete žít po celý život, minimálně pak po dlouhá léta. Z tohoto důvodu je


Kdo má nárok na příspěvek na bydlení a kolik činí?

Kdo má nárok na příspěvek na bydlení a kolik činí?

Příspěvek na bydlení v tuzemsku využívají tisíce lidí. Jedná se o finanční pomoc od státu ve chvíli, kdy mají rodiny či jednotlivci nízké příjmy a nemohli by tak bydlení zaplatit.

Lofty: Bydlení v netradičních prostorách

Lofty: Bydlení v netradičních prostorách

Bydlet se dá v různých objektech. Zatímco většina z nás si s pojmem bydlení spojí klasický rodinný dům nebo byt, někteří nadšenci si vytvořili zcela jiný prostor, v němž žijí. Velmi zajímavou alternativou ke klasickým rodinným domům a bytům jsou takzvané lofty.