Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

V ČR roste obliba dražeb nemovitostí

22. květen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Klasický nákup nemovitosti přes realitní kancelář je mnohdy dosti nevýhodný, neboť je potřeba počítat s provizemi pro kancelář a také s tím, že cena může být u určitého objektu nebo pozemku vyšší, nežli by se dalo předpokládat. Stále častěji tak zájemci o nové nemovitosti dávají přednost dražbě.

Co je veřejná dražba nemovitostí

Dražby nemovitostí u nás doposud nebyly běžné, situace se však začíná rychle měnit. Jedná se o výhodný nástroj pro prodávajícího i kupujícího. Obě strany například mohou ušetřit čas a námahu s hledáním kupce, respektive prodávajícího. Na dražbu nemovitostí má přístup každý zájemce, který před dražbou složí příslušnou jistinu. Ta činí maximálně 30% vyvolávací ceny nemovitosti, která je na prodej.

Výhody dražby oproti běžnému nákupu

Hlavní výhoda při dražbě však pro zájemce spočívá v tom, že dražba je zpravidla výhodnější, neboť nemovitost je prodávána za objektivní cenu. Jedná se navíc i o mimořádně transparentní způsob prodeje, kdy prodávající i kupující mají jasný přehled o nabídkách, které podávají další zájemci.

Dražby nemovitostí si získávají popularitu i díky tomu, že zájemci mají o nemovitosti dokonalý přehled. Nejenže jsou již v samotné dražební vyhlášce poskytnuty podrobné informace o nemovitosti, ale také je možné si objekt či pozemek před dražbou osobně prohlédnout, zpravidla se uskutečňují jedna či dvě prohlídky. Na tyto prohlídky si zájemce může vzít i specialistu na ohodnocování nemovitostí, čímž tak zjistí, jaká je skutečná cena objektu a při dražbě ví, kam až může s nabídkou jít tak, aby se mu koupě stále vyplatila.

Průběh dražby

Dražba nemovitostí probíhá podle jasně stanovených pravidel. Všichni zájemci mohou přihazovat od chvíle, kdy licitátor vyvolá dražbu, tedy vyhlásí počáteční cenu nemovitosti. Poslední zájemce, po němž se již nikdo nehlásí ( licitátor třikrát neúspěšně vyzve k příhozu), se ihned po odklepnutí stává novým vlastníkem nemovitosti, respektive poté, co za nemovitost zaplatí a dojde k naplnění všech nezbytných právních úkonů o převodu a koupi majetku.

Zatím není možná dražba online

Veřejné dražby nemovitostí se konají po celé republice. Časté jsou zejména dražby v Praze či dražby nemovitostí Brno. Do budoucna se dá očekávat, že tento způsob prodeje a nákupu nemovitostí bude stále více oblíbený. V tuto chvíli je možné zmínit jednu překážku, kterou je nemožnost online dražby.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Prodej nemovitosti: Jak dobře prodat byt

Prodej nemovitosti: Jak dobře prodat byt

Prodej bytu je důležitým milníkem v našem životě. Pokud se rozhodneme, že svůj dosavadní byt či dům prodáme a přestěhujeme se do nového, lepšího, pak je třeba si prodej řádně promyslet a naplánovat tak, abychom jej zbytečně neprodali pod cenou. Ceny nemovitostí se dost výrazně liší podle lokality, o…

Trh bydlení 2011: Vhodná doba pro koupi nemovitosti?

Trh bydlení 2011: Vhodná doba pro koupi nemovitosti?

Přemýšlíte o tom, že byste si letos rádi pořídili nový byt? Váháte, zda je pravá chvíle pro tak velkou investici? Ceny bytů se snižují, úrokové sazby hypoték se mírně navyšují. Zvažte dobře své rozhodnutí! Pokud uvažujete o koupi nemovitosti, letošní rok určitě nepatří mezi ty špatné. Ceny bytů s…


Koupě nemovitosti: nový či starší byt?

Koupě nemovitosti: nový či starší byt?

Uvažujete o koupi bytu? Nemůžete se rozhodnout, zda raději nový, či starší byt? Při rozhodování by měl vzít zájemce v potaz všechna pro a proti, která sebou koupě bytu nese a nedělat unáhlená rozhodnutí. Podle čeho se rozhodovat?

Nákup nemovitosti: Je lepší starý, nebo nový byt?

Nákup nemovitosti: Je lepší starý, nebo nový byt?

Budete kupovat nový byt a váháte, zda je lepší novostavba nebo starší bytový dům? Jaké jsou výhody a nevýhody nového a starého bytu?


Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Při financování bydlení mnoho lidí využívá hypotéky. Klasické hypotéky jsou účelové, žadatelé tak musí dokládat, nač budou peníze využity. V poslední době ale také roste obliba speciální, takzvané Americké hypotéky.

Kupujete nový byt? Bratislava se rychle rozrůstá o nové rezidence

Kupujete nový byt? Bratislava se rychle rozrůstá o nové rezidence

Přemýšlíte o koupi nového bytu? Děláte správně! Investice do nemovitostí se v současné době vyplatí. V nabídce se teď objevují i lukrativní novostavby v Bratislavě. Podívejte se na ně spolu s námi!