Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Úspora při vytápění? Pořiďte si kondenzační kotel

9. listopad 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Při vytápění rodinných domů se často využívají klasické plynové kotle. Jejich spotřeba energií je hodně závislá na konkrétním typu zařízení. Moderní plynové kotle, které v tuzemsku zakoupíte kupříkladu od světoznámé značky Junkers, dokážou pracovat s vysokou účinností. Díky tomu se topení plynem i v dnešní době vcelku vyplatí. Mnohem vyšší úspory však přináší také inovativní kondenzační kotle.

Výhody kondenzačního kotle oproti klasice

Pokud si domů pořídíte kondenzační plynový kotel, získáte tím zajímavou výhodu oproti klasické verzi plynového kotle na vytápění a ohřívání vody. Hlavní rozdíl zde spočívá v tom, že zatímco u běžného kotle odcházejí veškeré spaliny přímo do komína, tedy bez dalšího využití, plynové kotle kondenzační tyto spaliny dále využívají. Procházejí totiž další částí zařízení, kde svoji energii předávají vodě, v příslušném tepelném výměníku.

Úspora energií

Díky výše uvedenému principu jsou kondenzační plynové kotle energeticky úspornější. Snížení množství spotřebované energie dosahuje kolem 10 – 20 procent, což je vskutku velmi solidní údaj.

Kde se dají kondenzační kotle využít

Kondenzační plynové kotle jsou vhodné nejen do moderních novostaveb, kde je kladen důraz na minimální energetickou náročnost. Využít se dají také ve starších domech, které procházejí celkovou rekonstrukcí. Jak již bylo naznačeno, plynové kotle se dají využít pro vytápění a také ohřev užitkové vody.

Prodej plynových kotlů

Junkers vyrábí kromě klasických variant právě i kondenzační kotle. Ty lze pořídit v různých cenových relacích. Nákup realizuje přes internetový portál topenivodaplyn.cz, pro který je dnes Junkers nejvýznamnější značkou. Kromě samotného prodeje nabízí prostřednictvím své druhé firmy tedor.cz také servis a montáž plynových kotlů, které nabízí.

Foto: topenivodaplyn.cz

Komerční sdělení

-sad-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Ceny energií rok od roka rostou, což se negativně projevuje na výši našich faktur. Jestliže vytápíte elektrickým nebo plynovým kotlem, je jasné, že zaplatíte víc, než skutečně musíte. Jak snížit váš účet za energie? Řešením je tepelné čerpadlo nebo fotovoltaická elektrárna.

Máte nový kotel: víme na koho se obrátit

Máte nový kotel: víme na koho se obrátit

Nacházíte se právě v období rekonstrukce, respektive modernizace svého rodinného domu? Ve fázi navrhování a vymýšlení nejrůznějších částí domácnosti, do které samozřejmě patří i vytápění? Potom neváhejte a využijte služeb společnosti vstavby.cz, která se řadí mezi odborníky na plyn, topení a řadu da…


Efektivní vytápění místností pomocí infrapanelů

Efektivní vytápění místností pomocí infrapanelů

Topení v těchto měsících běží v každé domácnosti na plné obrátky. Přesto můžeme mít pocit, že nás neustále studí nohy. Může to být způsobeno tím, že systém vytápění je nevyhovující. Klasické radiátorové topení totiž funguje tak, že přímo ohřívá vzduch. U země pak může být teplota i o několik stupň…

Podlahové vytápění je nehlučné, úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Podlahové vytápění je nehlučné,  úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Opravdu dobře zabudované vytápění přinese vašemu bydlení slušný komfort. Vytvoří příjemné vnitřní mikroklima. Podstatou je totiž rovnoměrné rozložení teploty po celé ploše místnosti.


Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Hledáte úsporné, moderní a komfortní vytápění? Už jste v souvislosti s podlahovým vytápěním slyšeli o topných rohožích? Jak fungují, kolik energie ušetří a jak probíhá jejich instalace?

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

Tak jako každým rokem, i v letos jsme se v tuto dobu dozvěděli, že se bude zdražovat od příštího roku plyn. A to ne o jedno či dvě procenta, ale během celého roku snad až o deset procent. Vytápění domu se tak rapidně prodraží. Pokud se chceme vyhnout tomu, že budeme za složenky za plyn a další ene…