Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Ukotvení stavby pomocí zemního vrutu

16. březen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Při budování zahradního přístřešku, pergoly, altánu či jiné podobné stavby na zahradě před domem je možné využít novinku, která zajistí dobré ukotvení konstrukce. Jedná se o zemní vruty, které nahrazují klasické ukotvení. Hlavní předností je zde to, že u stavby není potřeba kopat žádné díry, není nutné ani betonování. Díky tomu je stavba ukotvena mnohem rychleji a stavba také vyjde mnohem levněji.

Zemní vrut se dá použít v jakémkoliv terénu. Je zde využito speciální tvarované špice. Velikost vrutu lze zvolit podle toho, jak velká zahradní stavba bude.

Princip zemního vrutu

Zemní vruty jsou pozinkované, takže u nich nedochází vlivem působení vnějšího prostředí k rezivění. Vruty jsou vyrobeny z kvalitní oceli. Šroubování do země je poměrně snadné, provádí se speciální pevnou tyčí - roksorem. Díky špičatému hrotu se snadno dostane i do tvrdé zeminy, ta je stlačována, díky čemuž jsou vruty pevně a stabilně usazeny. Pergola, zahradní altán či jiné přístřešky, tak budou mít dostatečnou celkovou stabilitu. Zatímco u klasických ukotvení je potřeba vyčkat, až beton ztvrdne, v případě zemních vrutů je možné ihned přistoupit k jejich zatížení.

Všechny zemní vruty, které se prodávají, musejí být otestovány na tlakovou, boční i tahovou zátěž tak, aby bylo jasné, že jako ukotvení budou u stavby spolehlivé.

Využití zemních vrutů

Zemní vruty lze využít nejen pro ukotvení pergol, zahradních altánů a dalších přístřešků, lze je vyměnit za klasické ukotvení také například při stavbě plotů či například dětských hřišť a nosných sloupků.

Objednávka zemního vrutu

Zemní vruty jsou k dostání u společnosti Vladeko. O jednotlivých typech, cenách a rozměrech se dozvíte na internetovém portále společnosti - vladeko.cz. Prostřednictvím tohoto webu je také možné si zemní vruty objednat.

Nechcete-li při stavbě zahradního přístřešku trávit dlouhý čas výkopy a betonováním a zároveň chcete ušetřit finanční prostředky, pak využijte zemní vrut k ukotvení stavby.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: vladeko.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Donald

čtvrtek, 14. březen 2013
21:31

Opravdu jen u téhle firmy? Já myslím, že jich je na netu mnohem víc... Každopádně že vruty jsou hodně šikovná technika, s tím souhlasím...


Napsal: Donald [Odpovědět]


Čtěte také...

Zakládání stavby v zimě: Malta POROTHERM Profi AM-W

Zakládání stavby v zimě: Malta POROTHERM Profi AM-W

Minerální vápenocementová malta POROTHERM Profi AM-W je určená všem, jež potřebují založit stavbu z broušených cihel i v zimním období. Tato speciální zimní zakládací malta se může používat pouze při teplotách od +15 °C do -5 °C. Je proto vhodná pro všechny, kteří stihli za příznivého podzimního poč…

Bezrámové zasklení představuje novinku v oblasti stavby oken

Bezrámové zasklení představuje novinku v oblasti stavby oken

Novinkou v oblasti realizace oken v rodinných domech i bytových jednotkách je takzvané bezrámové zasklení. Toto architektonicky velmi působivé řešení, které oproti klasickým způsobům stavby oken přináší několik výhod, představuje společnost ACTUAL.


Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Samonosné brány jsou oblíbené, vysoce moderní, rychlé a jednoduché i v případě, že se je rozhodnete smontovat sami, i když jste laik. Pro takový případ totiž existují takzvané sady či sety. Pak už jen stačí směle se pustit do práce.

Efektivní vytápění místností pomocí infrapanelů

Efektivní vytápění místností pomocí infrapanelů

Topení v těchto měsících běží v každé domácnosti na plné obrátky. Přesto můžeme mít pocit, že nás neustále studí nohy. Může to být způsobeno tím, že systém vytápění je nevyhovující. Klasické radiátorové topení totiž funguje tak, že přímo ohřívá vzduch. U země pak může být teplota i o několik stupň…


Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Podzim je tu, a tak se víkendové kutilské činnosti ubírají ze zahrad a exteriérů dovnitř do tepla našich domů a bytů. Právě teď je tedy ten pravý čas budovat a renovovat. Použitím systémů suché výstavby lze snadno a rychle také u vás doma zhotovit vysněný interiér. Pokud máte nevyužitý prostor, kter…

Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Kam s tím vším zahradním náčiním, jak je kolečko, hrábě nebo motyčka? Není hezké, když se vám jen tak povalují někdy v koutě zahrady. Schovat je můžete do zahradního domku na nářadí. A sebe před deštěm zase do zahradní chatky.