Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Tepelná čerpadla PZP

1. listopad 2011 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

O tom, že mezi majiteli rodinných domů roste poptávka po ekologickém a zároveň levném způsobu vytápění pomocí tepelných čerpadel, dnes již není pochyb. Boom těchto zařízení nastává právě v tomto období, kdy se ceny energií každým rokem razantně navyšují. Elektřina a plyn dnes stojí o desítky procent více nežli například před deseti lety. Tehdy bylo doporučováno orientovat se zejména právě na plynová zařízení. Lidé, kteří dnes vytápějí plynem, si však rozhodně nemohou mnout ruce na tím, jaké udělali terno, spíše naopak, neboť vytápění domu a ohřev vody pomocí plynu patří k jedné z nejdražších forem. A proto volba tepelných čerpadel láká stále více lidí.

Tepelná čerpadla šetří tisíce korun na výdajích za energie

Tepelná čerpadla sice nejsou na první pohled levnou záležitostí, jejich cena se pohybuje v řádu desítek, ba dokonce v případě větších zařízení i stovek tisíc korun, nicméně není dobré hledět jen na vyšší pořizovací náklady. Je totiž nutné si uvědomit, že tento ekologický způsob vytápění nám bude každým rokem šetřit tisíce ( či desetitisíce) korun, které bychom jinak dali za platbu energií. Návratnost investice do tepelných čerpadel se uvádí v řádu několika let ( 5-8 roků), avšak tepelné čerpadlo může sloužit mnohem déle. Z toho je patrné, že tepelná čerpadla se z finančního hlediska a v dlouhodobém horizontu zcela jistě vyplatí.

Jedná se o mimořádně ekologický způsob vytápění

Mnoho lidí vede k pořízení tepelných čerpadel nejen levný způsob vytápění, ale také ekologičnost zařízení. Tím, že si tepelné čerpadlo získává teplo pro vytápění domu či například ohřev vody z čistě přírodních a obnovitelných zdrojů ( vody, země nebo vzduchu), jedná se o zařízení, které je k životnímu prostředí mimořádně šetrné.

Tepelná čerpadla PZP

Spolehlivá a vysoce účinná tepelná čerpadla, která lze využít pro ohřevy užitkové vody i vytápění celých rodinných domů či veřejných budov, lze zakoupit u českého výrobce PZP. Firma PZP má v tomto oboru bohaté zkušenosti, výrobou tepelných čerpadel se zabývá již od roku 1994. Svým zákazníkům nabízí všechny druhy - tepelná čerpadla země/voda, voda/voda i tepelná čerpadla vzduch/voda. Kromě samotné dodávky nabízí i nonstop technickou podporu a servis, a to po celé České republice. Tepelná čerpadla PZP se mohou pyšnit i mnoha certifikáty a oceněními, která jen podtrhují jejich vysokou kvalitu a spolehlivost.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nízkoteplotní vs. vysokoteplotní tepelná čerpadla

Nízkoteplotní vs. vysokoteplotní tepelná čerpadla

Do rodinných a bytových domů, kde jejich majitelé kladou důraz na co nejnižší spotřebu energií, je vhodné využít tepelná čerpadla. Tato zařízení zajišťují ohřev vody, která je následně využita pro domácí potřeby a také pro vytápění, kdy je vyvedena d

Tepelná čerpadla Vaillant ušetří náklady

Tepelná čerpadla Vaillant ušetří náklady

Vytápění interiéru je pro každého majitele objektu velmi důležité. Jednat se může jak o klasické rodinné domy, tak i o průmyslové objekty, anebo domy bytové. Řešení celého systému vytápění je většinou založeno buď na klasickém plynovém kotli, ...


Tepelná čerpadla od Klima Rapid: Produkty značek Daikin a Sanyo

Tepelná čerpadla od Klima Rapid: Produkty značek Daikin a Sanyo

Jedním z velmi účinných způsobů, jak snížit výdaje a náklady na vytápění, může být pořízení tepelných čerpadel. Tepelná čerpadla se dnes stále více využívají nejen v průmyslových objektech, ale i v domácnostech, tedy rodinných domech, chatách a chalupách.

KLIMA RAPID: Tepelná čerpadla PANASONIC nyní se slevou 25 %

KLIMA RAPID: Tepelná čerpadla PANASONIC nyní se slevou 25 %

Tepelná čerpadla patří k úspornému a ekologickému způsobu vytápění rodinného domu. Oproti plynovému nebo elektrickému kotli ušetří až 60 % nákladů na energie. Rozhodli jste se pro tepelné čerpadlo? Pořiďte si ho nyní se slevou 25 %!


Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Pořízení tepelného čerpadla je sice oproti elektrickým nebo plynovým kotlům dražší, v provozních nákladech se vám to ale brzy vrátí a z dlouhodobého hlediska jde dokonce o výhodnou investici. Tepelná čerpadla představují moderní a efektivní alternativu vytápění, která se vám bude líbit.

Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Ceny energií rok od roka rostou, což se negativně projevuje na výši našich faktur. Jestliže vytápíte elektrickým nebo plynovým kotlem, je jasné, že zaplatíte víc, než skutečně musíte. Jak snížit váš účet za energie? Řešením je tepelné čerpadlo nebo fotovoltaická elektrárna.