Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Tak trochu jiné bydlení: Moderní mobilheimy poskytnou přístřeší po celý rok

4. listopad 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Ve Spojených státech je zcela běžné, že lidé k bydlení využívají nejen klasické rodinné a bytové domy, ale také takzvané mobilheimy. Ty přinášejí spoustu výhod, ovšem samozřejmě mají i své nedostatky.

V tuzemsku sice tyto mobilní domy nejsou tolik populární, nicméně jejich obliba rok od roku roste. Je to dáno právě jejich hlavními přednostmi. Prodej mobilních domů v České republice poskytuje pouze několik firem. Nabídka je ovšem v porovnání s minulostí mnohem bohatší.

Hlavní předností, kterou každý mobilheim přináší, je možnost jej kdykoliv v případě potřeby přesunout na jiné místo. Není pevně spjat se zemí, takže se tím pádem nejedná o nemovitost. To sebou přináší i finanční úlevy z hlediska placení daní.

Překvapí velký prostor i pohodlí

Zatímco dříve mobilní domy připomínaly spíše klasické karavany, v moderních verzích již zevnitř i zvenku mnohdy vypadají jako velmi pěkné malé domky. Nechybí zde kompletní vybavení, na které jste zvyklí z klasických nemovitostí. Lze je připojit na vodu, kanalizaci a elektřinu.

Mobilheim už rozhodně není určen jen jako nějaký přístavek na zahradu či náhražka letního sídla. Lze jej samozřejmě takto využít, nicméně dá se v něm bydlet celoročně. Tedy i v zimě, kdy venku panují třeskuté mrazy.

Mobilhemy nabízejí až překvapivě hodně místa, byť to mnohdy zvenku tak nevypadá. Interiér je dokonce členěn na několik místností, takže zde skutečně máte pocit, že bydlíte v klasickém domě.

Mobilheimy potěší nízkou pořizovací cenou

Velkým pozitivem je cena. Nabídka mobilních domů začíná již na cenách od zhruba 200 tisíc korun. Díky tomu jsou dostupné i méně movitým občanům. Ti si tak mohou zařídit vlastní, byť třeba dočasné bydlení.

Typickým příkladem je situace, kdy máte vlastní pozemek, na němž se do budoucna chystáte postavit rodinný dům. Abyste nemuseli bydlet někde po drahých nájmech, stačí si pořídit mobilní dům, přistavit jej na pozemek a rázem máte kvalitní domov. Po výstavbě domu jej pak můžete využít například jako letní sídlo, případně k dalším účelům.

Fakt, že mobilní domy nejsou pevně spojeny se zemí, se dá považovat za výhodu, ale i drobnou nevýhodu. Určitý rizikový faktor lze spatřovat v tom, že mobilheim hůře snáší živelné pohromy. V tomto případě je ale zároveň výhodou, že jakmile přijde například povodeň, dá se poměrně rychle přesunout na jiné, bezpečnější místo.

Mobilní domy asi nikdy ve větší míře nenahradí plnohodnotně klasické rodinné domy. Je však pravdou, že jako určitá alternativa jsou výborným řešením.

Foto: mobilni-domy-prodej.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

AtzVdMXbLaG

středa, 4. leden 2017
00:11

P,You have been running your mouth pretty good for the past few days. So I&;l712#8l take your bet and raise it. The only poll you need to be concerned about is the one that will occur on the first Tuesday after the first Monday in November 2012. My chips are all in on the President.


Napsal: AtzVdMXbLaG [Odpovědět]


Čtěte také...

Pěstování bylinek doma: Bazalka po celý rok

Pěstování bylinek doma: Bazalka po celý rok

Bylinky a nejrůznější koření se opět vrací do našich kuchyní. Nevíte, jak si doma bylinky vypěstovat a do jakých pokrmů je použít? Sledujte náš seriál, kde vám prozradíme, jak na to. Začínáme tím nejjednodušším – bazalkou.

Výběr podlahy: Laminátové, PVC, korkové či jiné varianty?

Výběr podlahy: Laminátové, PVC, korkové či jiné varianty?

Chystáte se na rekonstrukci bytu a nevíte, jaký typ podlahy se pro vaše účely hodí nejlépe? Každý typ podlahy má své charakteristiky, které byste před koupí rozhodně měli znát. Podívejte se na ně spolu s námi!


Mobilní domy k trvalému bydlení

Mobilní domy k trvalému bydlení

Přemýšlíte, že si pořídíte vlastní dům, ale nemáte našetřené peníze, nechcete si brát hypotéku a nemáte čas čekat, až vyřídíte stavební povolení a postavíte dům? Pokud potřebujete bydlet levně, rychle a pohodlně, jsou řešením mobilní domy.

Lofty: Bydlení v netradičních prostorách

Lofty: Bydlení v netradičních prostorách

Bydlet se dá v různých objektech. Zatímco většina z nás si s pojmem bydlení spojí klasický rodinný dům nebo byt, někteří nadšenci si vytvořili zcela jiný prostor, v němž žijí. Velmi zajímavou alternativou ke klasickým rodinným domům a bytům jsou takzvané lofty.


Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Láká vás bydlení na venkově? Máte vlastní pozemek a rozmýšlíte se, zda postavit dům? Chcete se vejít do rozpočtu, za který pořídíte levný panelákový byt? Jaké domy za cenu bytu je možné postavit?

Jak postupovat při koupi bydlení

Jak postupovat při koupi bydlení

Pořízení nového bydlení je jedním z nejvíce zásadních kroků, které během svého života většina z nás udělá. Nový domov je jakýmsi přelomem. Počítáte samozřejmě s tím, že v něm budete žít po celý život, minimálně pak po dlouhá léta. Z tohoto důvodu je