Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Specialista na fotovoltaiku, tepelná čerpadla a servis solárních elektráren

11. únor 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Využíváte už všech výhod fotovoltaiky? Sluneční energie, získaná pomocí fotovoltaiky, je v současné době jeden z nejčistějších způsobů získávání elektřiny. Připojte se k těm, kterým záleží na životním prostředí. A co víc, zbavíte se závislosti na energii, kterou vám dodávají gigantické společnosti a za kterou platíte vysoké sumy. Ušetřete s kvalitním fotovoltaickým zařízením. Sollaris, s.r.o. vám nabízí elegantní řešení v oboru solárních elektráren.

Na jakém principu fotovoltaika vlastně pracuje?

Princip fotovoltaického jevu je důsledkem toho, že fotony slunečního záření dopadající na vrstvený solární panel, tvořený dvěma polovodičovými vrstvami materiálu s rozdílným typem vodivosti (N a P), vyrazí  z krystalické mřížky elektrony. Ty se uvolní z valenční sféry atomových jader, emitují, stávají se volnými a jsou následně součástí toku elektrického proudu. Tak fotovoltaické články převádějí sluneční záření přímo na elektrický proud. Ten lze pomocí elektrod rovnou odvést k jednoduchým spotřebičům nebo případně do akumulátoru.

Fotovoltaický jev objevil v roce 1839 francouzský fyzik Alexandre Edmond Becquerel. První fotovoltaický článek byl však potom sestrojen až v roce 1883 Charlesem Frittsem, který potáhnul polovodivý selen velmi tenkou vrstvou zlata. Jeho zařízení mělo pouze jednoprocentní účinnost. V roce 1946 si nechal patentovat konstrukci solární článku Russel Ohl. Současná podoba solárních článků se zrodila v roce 1954 v Bell Laboratories. Při experimentech s dopovaným křemíkem byla objevena jeho vysoká citlivost na osvětlení.

Tepelná čerpadla

Hlavní důvod, který hovoří pro tepelná čerpadla jsou peníze, které ušetříte při financování provozu Vašeho domu. S tepelným čerpadlem od firmy Sollaris, s.r.o. se stáváte nezávislí na oleji, plynu či tuhých palivech a využíváte bezplatný potenciál tepla z přírody ze svého bezprostředního okolí - buď ze země, ze spodní vody nebo ze vzduchu. Vytápění přírodním teplem je ekologické a navíc pro majitele velice finančně výhodné. Peníze, které investujete do pořízení, se Vám při současných cenách energií velmi rychle vrátí zpět na dosažených provozních úsporách. Náklady na energii pro vytápění snížíte až o 50 procent.

Servis a opravy solárních elektráren

Nabízíme Vám profesionální servis solárních elektráren. Firma Sollaris, s.r.o. se spojila s VŠB-TU Ostrava a vznikl tak subjekt, který dává majitelům elektráren záruku dokonale odvedené práce na servisu, opravě či dispečinku elektrárny. Profesionální obsluhu přes dispečink provádějí dispečeři, kteří mají vysokoškolské vzdělání v elektrotechnických oborech s několikaletou praxí v akademicko-teoretické a praktické rovině s výbornou znalostí IT procesů. Realizace více jak 500 elektráren po celé ČR o celkovém výkonu 5MW, monitorování 150 elektráren již od roku 2008, to je vizitka společnosti SOLLARIS.

Komerční sdělení

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

KLIMA RAPID: Tepelná čerpadla PANASONIC nyní se slevou 25 %

KLIMA RAPID: Tepelná čerpadla PANASONIC nyní se slevou 25 %

Tepelná čerpadla patří k úspornému a ekologickému způsobu vytápění rodinného domu. Oproti plynovému nebo elektrickému kotli ušetří až 60 % nákladů na energie. Rozhodli jste se pro tepelné čerpadlo? Pořiďte si ho nyní se slevou 25 %!

Tepelná čerpadla Vaillant ušetří náklady

Tepelná čerpadla Vaillant ušetří náklady

Vytápění interiéru je pro každého majitele objektu velmi důležité. Jednat se může jak o klasické rodinné domy, tak i o průmyslové objekty, anebo domy bytové. Řešení celého systému vytápění je většinou založeno buď na klasickém plynovém kotli, ...


Nízkoteplotní vs. vysokoteplotní tepelná čerpadla

Nízkoteplotní vs. vysokoteplotní tepelná čerpadla

Do rodinných a bytových domů, kde jejich majitelé kladou důraz na co nejnižší spotřebu energií, je vhodné využít tepelná čerpadla. Tato zařízení zajišťují ohřev vody, která je následně využita pro domácí potřeby a také pro vytápění, kdy je vyvedena d

Tepelná čerpadla od Klima Rapid: Produkty značek Daikin a Sanyo

Tepelná čerpadla od Klima Rapid: Produkty značek Daikin a Sanyo

Jedním z velmi účinných způsobů, jak snížit výdaje a náklady na vytápění, může být pořízení tepelných čerpadel. Tepelná čerpadla se dnes stále více využívají nejen v průmyslových objektech, ale i v domácnostech, tedy rodinných domech, chatách a chalupách.


Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Pořízení tepelného čerpadla je sice oproti elektrickým nebo plynovým kotlům dražší, v provozních nákladech se vám to ale brzy vrátí a z dlouhodobého hlediska jde dokonce o výhodnou investici. Tepelná čerpadla představují moderní a efektivní alternativu vytápění, která se vám bude líbit.

Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Ceny energií rok od roka rostou, což se negativně projevuje na výši našich faktur. Jestliže vytápíte elektrickým nebo plynovým kotlem, je jasné, že zaplatíte víc, než skutečně musíte. Jak snížit váš účet za energie? Řešením je tepelné čerpadlo nebo fotovoltaická elektrárna.