Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Sluneční fólie na okna: Ochrana před UV zářením

7. leden 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Před slunečním UV zářením je potřeba se chránit. Při pobytu na sluníčku bychom si zejména v létě měli chránit pokožku pomocí různých krémů. UV záření nás však nemusí stíhat pouze venku, ale i doma. Proniká sem totiž skrz okna. Škodí nejen nám, ale také vybavení domácnosti.

UV záření škodí

UV záření má nepříznivý vliv na nábytek. Některé materiály vlivem UV záření rychleji ztrácejí svoji původní barvu, může tak dojít i ke zkrácení jejich životnosti. Jako příklad lze uvést koberce. Pokud na ně často svítí sluneční paprsky, dochází k jejich postupnému vyblednutí. Totéž platí také pro dřevěný nábytek. Před sluníčkem je zkrátka potřeba chránit nejen nás, ale i interiér naší domácnosti. K efektivní ochraně přispějí sluneční fólie na okna.

Vysoká ochrana proti UV záření

Sluneční, jinak též zvané izolační fólie na sklo, dokážou zamezit pronikání UV záření téměř stoprocentně. Kvalitní produkty, které lze pořídit třeba u společnosti GlassGarant, jsou schopny redukovat průnik UV záření až o 99%.

To však není jedinou funkcí, kterou se protisluneční fólie na okna mohou pyšnit. Působí velmi dobře také jako tepelný izolant. Zamezují unikání tepla skrz okna. Tím tak přispívají k lepší tepelné pohodě v domácnosti a zároveň pomáhají snížit náklady na vytápění objektu.

Sluneční fólie, o nichž se více informací dozvíte na webu glassgarant.cz, se hodí nejen do oken domácností, ale i pro komerční nemovitosti.

Bezpečnostní fólie na skla aut

V neposlední řadě je pak dobré zmínit, že se vyrábějí také sluneční fólie na skla automobilů. I ty jsou velmi přínosné. Pokud pojedete v době, kdy venku bude pražit sluníčko, bude se doplněk v podobě sluneční fólie na sklo skutečně náramně hodit. A oceníte to i z důvodu, že interiér vozidla bude lépe ochráněn před UV zářením. Jen si představte, co dokáže udělat sluníčko se sedačkami a polstrováním vašeho automobilu. Během pár měsíců jej dokáže dokonale zničit. Se sluneční fólií však budete mít vyhráno.

Protisluneční fólie jsou z jistého hlediska i bezpečnostním prvkem, právem se tak někdy označují též jako bezpečnostní fólie na sklo.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Fólie na sklo: Bezpečnost a ochrana před sluncem

Fólie na sklo: Bezpečnost a ochrana před sluncem

Bydlíte v přízemí nebo máte prosklenou kancelář a chcete ji ochránit před slunečními paprsky nebo zloději? Řešení je jednoduché – nalepte si na sklo bezpečnostní nebo sluneční fólie. Jak fólie na sklo fungují a kde je koupit?

Úsporná energetická fólie ušetří výdaje za vytápění

Úsporná energetická fólie ušetří výdaje za vytápění

Pokud hledáte způsob, jak ušetřit na energiích, pak je variantou využití tzv. úsporné energetické fólie. Za minimální pořizovací cenu dosáhnete snížení nákladů až o několik desítek procent.


Domácí sluneční hodiny na dům: Dekorativní prvek, který může být i plně funkční

Domácí sluneční hodiny na dům: Dekorativní prvek, který může být i plně funkční

Sluneční hodiny byly v minulosti využívány jako hlavní prostředek k tomu, aby se lidé orientovali v čase. V dnešní době je samozřejmě jejich funkce zastíněna moderními prostředky. I přesto se ale objevují na mnoha stavbách, v parcích a zahradách.

Ochrana trávníku proti plísni sněžné

Ochrana trávníku proti plísni sněžné

Pokud chceme mít i na jaře trávník u domu v perfektním stavu a zdravý, je potřeba v tuto dobu přistoupit k několika krokům. Pokud tak neučiníme, vystavujeme se riziku, že trávník bude prakticky zničen. Velkou škodu může na zahradě po tání sněhu udělat plíseň sněžná. Jak jí zabránit, se dozvíte v dne…


Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Venku se již teploty po ránu dostávají pod bod mrazu. Před příchodem zimy je důležité zkontrolovat, zda jsou okna v naší domácnosti v pořádku. Právě skrz ně totiž může během chladného období unikat výrazné množství tepla, což rapidně může zvýšit spotřebu energií v bytě či domě. V následujících dvou …

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Nemáte dosud neblahou zkušenost s tím, že by váš dům navštívili zloději? Pak možná máte vaši domácnost dobře zabezpečenou, nebo jste zkrátka doteď měli jen štěstí. Tomu je však nutné jít naproti. Přinášíme vám pět tipů, jak co nejlépe vyzrát na zloděje, aby nepoznali, že nejste právě doma a byt či d…