Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Skleněné schody: Moderní řešení do interiéru domu

3. červen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

V honosněji zařízeném rodinném domě, který má více pater, je velmi pěkným řešením skleněné schodiště. Skleněné schody patří mezi nejluxusnější varianty. Je pravdou, že jde o schody, které jsou v porovnání ze schody z klasických materiálů výrazně dražší, jejich cena se může pohybovat nad 500.000 Kč, výjimkou není ani vyšší cena. Přináší však skutečný a nefalšovaný luxus. Jsou zároveň i poměrně praktickým řešením.

Skleněná schodiště se v minulosti využívala převážně pro komerční objekty. K vidění byla zejména v budovách, kde sídlí banky a velké firmy. V dnešní době se však tyto luxusní schody, vyráběné z bílého skla s příměsí železa, objevují již i v soukromých objektech, tedy rodinných domech a vilách.

Stylové luxusní schody

Výhody, které přináší řešení v podobě skleněných schodišť, nejsou malé. Především schodiště ze skla působí velmi moderně a stylově. Mají však i tu přednost, že napomáhají prosvětlit prostor v hale, která propojuje jednotlivá patra.

Zatímco klasické schody ze dřeva či jiných materiálů způsobují vznik tmavých míst, která je pak třeba osvítit lustry či závěsnými světly, v případě skleněného schodiště působí prostor daleko světleji. I tak ale skleněné schody vypadají ještě působivěji, pokud se k nim přidá vhodné osvětlení, a to například v podobě LED světel.

Skleněná schodiště značky Siller

Luxusní schody ze skla v tuzemsku realizuje společnost Bavalone s.r.o. Tato firma je výhradním zástupcem špičkových schodů rakouské značky Siller pro Českou republiku a Slovensko.

O produktech a cenách se dozvíte na webových stránkách společnosti- palazzio.cz. Firma nabízí luxusní skleněné schody v cenové relaci od 500.000 Kč výše.

Originální prvek do moderních domů

Pakliže si domů pořídíte skleněné schody, získá domácnost zcela originální prvek, který z ní udělá ještě honosnější sídlo. Skleněná schodiště jsou zcela bezpečná a stabilní, díky speciální úpravě je sklo takřka nerozbitné a dokáže výborně odolávat tlaku, který je na něj vyvíjen.

Skleněné schody asi nikdy nebudou k vidění v nějak velkém počtu domácnosti. Nicméně pro luxusní sídla, jejichž majitelé nehledí na každou korunu, mohou být skutečně zajímavým a originálním řešením.

Foto: palazzio.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Klára

pondělí, 22. říjen 2018
06:53

I my máme doma skleněné schody. Nechávali jsme si je dělat od http://www.zamecnictvi-hajny.cz/ máme kombinaci nerezi a skla a vypadá to moc pěkně. Působí to čistým dojmem. Bála jsem se, jestli to nebude náročné na úržbu, ale udržuje se to pěkně.


Napsal: Klára [Odpovědět]


Čtěte také...

Vysoušení vlhkého zdiva domu moderní metodou

U starých domů mají majitelé velmi často potíže s tím, že se jim nedaří z domu odvádět vlhkost, stěny jsou mokré a původní hydroizolace již nefunguje. Problém nastává ve chvíli, kdy není možné využít opravu izolace a nepomáhají například ani svislé izolace či mapové fólie. V tomto případě může přijí…

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…


Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Každý z nás bude muset jednoho dne čelit důležitému životnímu rozhodnutí. Rozhodnutí v otázce bydlení. Mnoho z nás přemýšlí o tom, zda si postavit vlastní dům. Nabízí se nám však mnoho různých možností a mnohdy nevíme, která je pro nás ta pravá. Jedno z perspektivních řešení nám nabízí stavbu domu N…

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Bez vzduchu se neobejde nikdo z nás. Pokud správně a dostatečně nevětráme, jsme unavení, špatně se nám spí i pracuje. Jenže častým otvíráním oken přicházíme především v zimě o drahé teplo. Jak tedy dostatečně větrat a přitom šetřit energii? Řešením je rekuperace.


Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

V rámci snahy o co největší úspory na energiích a zároveň zajištění komfortnějšího bydlení se používají mnohé počítačové a komunikační technologie. Využití těchto moderních systémů nese hromadný název inteligentní dům.

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.