Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Sedačky do obýváku: jaké jsou možnosti

7. únor 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Sedačky tvoří nedílnou součást snad každého obývacího pokoje. Jejich hlavním účelem je samozřejmě poskytnutí prostoru pro posezení, kdy si obyvatelé domácnosti nebo případní hosté chtějí vychutnat chvilky klidu. Sedací soupravy však mohou sloužit i k dalšímu účelu. V případě, že zvolíte variantu rozkládací sedačky, může být tento nábytek použit také k ležení.

Existuje několik variant sedaček. Klasické podélné sedací soupravy, rohové sedačky, rozkládací sedačky a konečně i sedací soupravy s úložným prostorem. Všechny tyto typy mají své přednosti i nedostatky, které byste měli při nákupu nové sedačky uvážit.

Klasika - podélné sedačky

Klasické sedačky do obývacího pokoje, tedy jejich podélné varianty, poskytují pohodlné posezení. Je však nutné počítat s tím, že zaberou poměrně dost prostoru. Jejich umístění záleží na dispozicích místnosti i rozmístění dalšího nábytku, nejčastěji se však vyplatí je dát k jedné podélných stěn pokoje. Sedačky mohou být tvořeny jednou částí, praktičtější je však volit sady nábytku, kdy k velké podélné sedačce náleží ještě jedna či dvě menší sedačky, obvykle pro jednu osobu.

Rohové sedačky- praktické řešení do malých pokojů

Pakliže disponujete pouze malým prostorem, je vhodnější zvolit rohové sedačky. Ty zaberou méně místa, přičemž však disponují stále dost velkým komfortem pro posezení až několika lidí naráz. Rohové sedačky působí uceleně. V případě jejich umístění je vhodné zvolit rohy místnosti. Získáte tak pohodlné místo pro posezení a pokoj je maximálně využit.

Rozkládací sedačky a sedací soupravy s úložným prostorem

Speciálními variantami jsou sedačky s úložným prostorem a rozkládací sedací soupravy. Prvně zmiňovaný typ je výborným řešením v případě, že v pokoji nemáte dostatek místa pro odkládání nejrůznějších předmětů, oblečení, ložních věcí apod. Sedačka v tomto případě poskytne až nečekaně velký prostor pro uskladnění těchto věcí, které navíc nejsou na očích a nepřekážejí vám v pohybu po místnosti. Druhý typ, rozkládací sedačky, pro změnu ocení ve chvíli, kdy sedačku hodláte využívat ke spaní. Mohou tak nahradit klasické lůžko, případně poslouží pro spánek pozvaných návštěv, které se u vás doma zdrží přes noc. Na rozkládací sedačce si můžete také pohodlněji odpočinout.

Komerční sdělení

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

V letních vedrech, kdy vám do oken domácnosti praží sluneční paprsky, je mimořádně praktické používat stínící prvek v podobě venkovních žaluzií. Předokenní žaluzie jsou mnohem účinnější nežli interiérové žaluzie. Jejich instalace je sice poněkud obtížnější a je potřeba počítat také s trochu vyšší …

Podlahy: Jaké možnosti existují?

Podlahy: Jaké možnosti existují?

Chystáte se na rekonstrukci bytu a nevíte, kterou podlahovou krytinu zvolit? Redakce Maxibydleni pro vás přichystala základní přehled možností nabízených na trhu a v následujících týdnech vám přinese články shrnující výhody a nevýhody jednotlivých podlahových krytin.


Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Pojišťovny dnes nabízejí celou řadu druhů pojištění. Některé z nich se týkají nemovitostí. Jako majitelé rodinného domu či bytu byste měli důkladně zvážit, zda se vám vyplatí obejít se bez pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti a případně též po

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Pořizujete-li si nový koberec na podlahu, pak by vás mělo zajímat také to, jakým způsobem byl vyroben. Kvalita koberce se často pozná právě podle toho, zda je vyroben strojově nebo ručně a také dle toho, jaké z jakých materiálů je výrobce vytvořil. Mnohé zdánlivě pěkné koberce totiž mohou být vyrobe…


Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice patří k neodmyslitelným pomocníkům v současných domácnostech. Užívají se nepřetržitě, tím pádem se od nich vyžaduje vysoká funkčnost. Ledničky se dále vybírají podle velikosti a pozadu nezůstává ani design, který nejlépe zapadá do konkrétní místnosti, kde umístíte vaši ledničku.