Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

S čím je zapotřebí počítat při projektování rodinného domu

17. říjen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

V rámci projektů rodinných domů musí projektanti řešit problematiku efektivního vytápění objektů. V současné době se klade stále větší důraz na to, aby byl systém vytápění nejen efektivní, ale levný a ekologický.

Vzhledem k tomu, že majitelé rodinných domů chtějí dnes mít takový vytápěcí systém, který bude pracovat při co nejnižší spotřebě energií, stále více projektů rodinných domů počítá s využíváním takzvaných bezkomínových krbů, kterým se také někdy příhodně říká biokrby.

Jak fungují biokrby

Biokrby jsou speciálně vyrobenými zařízeními, která jsou určena zejména pro soukromé objekty - rodinné domy, chaty a chalupy. Dají se však využívat také v komerčních objektech či veřejných budovách o menších rozměrech. Biokrby, které vyrábí a distribuuje kupříkladu slovenská společnost Ghenio - ghenio.sk, jsou velmi účinné, bezpečné a umožňují velmi kvalitně vytápět prostory rodinných domů. Jedná se o zařízení, která spalují speciální bioalkohol. Ten je vyroben na čistě přírodní bázi. Bioalkohol při hoření nevydává žádný zápach, nevzniká ani dým či škodlivé spaliny. Díky tomu není zapotřebí mít u biokrbu ani komínový systém. Z tohoto důvodu je vhodný nejen do rodinného domu, dá se umístit také do běžného bytu či kanceláře.

Septiky pro zachycování odpadních vod

Projekty rodinných domů musejí kromě systému vytápění dále řešit také problematiku odpadu. Pro účely odpadních vod je zapotřebí vybudovat kvalitní septik, který bude zachycovat splaškovou vodu z domácnosti. Se septiky a žumpami je potřeba počítat všude tam, kde není možnost rodinný dům či jiný objekt napojit na veřejnou kanalizaci. Typicky se jedná o objekty, které se nacházejí na odlehlejších místech - v menších obcích a okrajových částech měst. Splašky, které zachycuje septik, jsou jednou za čas odváženy fekálními vozy.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

V momentě, kdy se rozhodujete, zda si pořídíte nový rodinný dům, v němž byste strávili vy i vaše rodina zbytek života, je vhodné se zaměřit nejen na samotný dům, ale také na prostor, který je k dispozici kolem něj. Není dobré si kupovat rodinný dům, kdy součástí pozemku není žádná zahrada.

Vytápění rodinného domu - otopná soustava, ceny energií a ekologické zdroje tepla

Vytápění rodinného domu - otopná soustava, ceny energií a ekologické zdroje tepla

Když se lidé rozhodnout pro koupi nebo stavbu rodinného domu, málokdy se v prvních fázích projektu rozmýšlí nad tím, jakým způsobem jej budou chtít vytápět.


Kolik stojí v průměru zateplení rodinného domu a jaká část z této sumy je za izolační materiál?

Kvalitní zateplovací systém tzv, ETICS stojí v průměru kolem 1 000 až 1 400 Kč/m2, když budete počítat veškeré práce a technické vybavení, tj. pronájem lešení, kotvení systému apod. Podíl samotného izolačního materiálu je přitom asi 10-15 % ceny.

Jak na čištění fasády domu?

Jak na čištění fasády domu?

Znečištění fasády domu je velmi nepříjemnou záležitostí, s níž se bohužel musí čas od času vypořádat snad každý majitel. Pakliže se jedná o „přirozené“ znečištění, které je způsobeno vlivem klimatických podmínek, je náprava poměrně snadná, horší je to však v případech, kdy se na fasádě domu realizuj…


Zdící materiály pro stavbu domu

Zdící materiály pro stavbu domu

Základem každého domu je zdivo. Právě jeho výběr a vlastnosti mohou podstatně ovlivnit kvalitu bydlení. Při výběru zdících materiálů bychom se měli orientovat především dle toho, jaké má zdivo tepelně izolační vlastnosti, jaká je životnost materiálu a konstrukce jako celku, dále bychom se měli zaměř…

Předokenní rolety jsou důležitou součástí domu

Předokenní rolety jsou důležitou součástí domu

Předokenní rolety zkrášlují tvář domu, jejich další funkcí je ochrana před rozmary počasí a dalšími rušivými vlivy zvenčí.