Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Rozkládací sedací souprava: 4 tipy, jak vybrat sedací soupravu do obývacího pokoje

25. srpen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Při výběru sedací soupravy je třeba zohlednit několik kritérií. Především si musíte ujasnit, zda chcete klasickou sedačku, nebo pro vás bude praktičtější rozkládací sedací souprava, kterou lze v případě potřeby použít jako alternativu ke klasickému lůžku. Právě na výběr rozkládací sedací soupravy se nyní zaměřím.

1. Vybírejte správné rozměry

Při výběru sedací soupravy hrají důležitou roli správné rozměry. Dvojnásob to platí právě pro rozkládací variantu, neboť u ní je třeba počítat s tím, že musí poskytovat dostatek místa pro polohu v leže. Pohovku si tak před nákupem vyzkoušejte.

Je určitě dobré ji vidět v rozloženém stavu. Budete mít tak lepší přehled o tom, jaký prostor poskytne pro chvíle, kdy na ni vy nebo případní hosté budou ležet.

Rozměr sedací soupravy je podstatný i z toho hlediska, zda se vám vejde do místnosti. Počítejte vždy s tím, že rozkládací sedací souprava zabere více místa. K jejímu rozložení musíte mít dostatek volného prostoru v jejím okolí.

2. Vybírejte jen sedací soupravu z kvalitních materiálů

Rozkládací sedací soupravy se dnes vyrábějí z mnoha materiálů- kůže přírodní i umělé a různých druhů textilií. Před nákupem si důkladně zjistěte, jaké mají použité materiály vlastnost. Zejména to, jak rychle se opotřebovávají, jak je o ně třeba pečovat, zda vám nemohou způsobit alergické reakce apod.

3. Vybírejte soupravu, která bude ladit s ostatním nábytkem

Při výběru sedací soupravy se zaměřte i na její barvu. Sedačka by měla co nejvíce ladit s ostatním nábytkem, který máte v obývacím pokoji. Barevných variant je dnes takřka nepřeberné množství, stačí si jen vybrat.

4. Hledejte na internetu

Ať už dáte přednost podélné variantě před rohovou sedací soupravou, určitě vás bude hodně zajímat cena. Zde doporučuji porozhlédnout se po internetu.

V e-shopech se dají najít kvalitní rozkládací sedací soupravy, které jsou mnohdy i o několik desítek procent levnější nežli stejné zboží v kamenných obchodech.

Rad pro správný výběr sedací soupravy by se dalo najít mnohem více. Při výběru nové sedačky je tak dobré zvážit co nejvíce hledisek tak, abyste skutečně zakoupili produkt, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Foto: nabytek-elegance.cz

Komerční sdělení

-obs-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Estetické doplňky do obývacího pokoje

Estetické doplňky do obývacího pokoje

Prostor obývacího pokoje je místem, kde nejen odpočíváme po náročném pracovním dnu, slouží také k přijímání návštěv, které do naší domácnosti zavítají. Abychom se zde my i případná návštěva cítili dobře, je dobré se zaměřit nejen na praktické vybavení ( nábytek, pohovky a křesla atd.), ale také na r…

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Sedací vaky a pytle jsou velmi oblíbeným druhem nábytku, který se objevuje ve stále větším množství domácností. Jedná se o produkty, které jsou mimořádně komfortní a odborníci je doporučují i kvůli zdraví. Dokážou se totiž výborně přizpůsobit poloze těla, které tak není nepřirozeně zkřiveno a nam…


Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Kuchyně v českých domácnostech obměňujeme v průměru asi po dvaceti letech. Máte doma starou kuchyni, na kterou se už nemůžete dívat? Stěhujete se do zbrusu nového bytu a pořizujete novou kuchyni? Přinášíme rady a tipy, na co si dát pozor.

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.


Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Zvoní vám telefon a zpráva je jasná – vaše tchýně se neočekávaně blíží. Vy jste se právě vrátili z práce, nemáte uklizeno a všude ve vašem bytě panuje chaos a nepořádek. Nebojte! S našimi tipy zvládnete uklidit domácnost rychle a hravě.

Silvestr na horách: Tipy, kam vyrazit

Silvestr na horách: Tipy, kam vyrazit

Je to neuvěřitelné, ale za pár dnů je tu opět Silvestr. Nemáte ještě program na poslední večer v roce 2010? Ale zároveň víte, že ho nechcete slavit doma s mísou chlebíčků a nudným televizním pořadem? Oslavte Silvestra na horách. Ještě není pozdě!