Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Rozetové kování: Tak trochu jiné dveřní kliky

1. říjen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Dveřní klika je velmi důležitou součástí dveří. Na jejich kvalitu je potřeba vsadit zejména u vchodových dveří, kde jsou kladena vyšší kritéria na bezpečnost. U interiérových dveří také plní svoji funkci, ovšem jsou zároveň i pěkným estetickým doplňkem. Existuje více typů dveřních klik a jejich kování. Zajímavým řešením jsou dveřní kliky, které využívají takzvané rozetové kování.

Co je to rozetové kování?

Že jste ještě nikdy o rozetovém kování neslyšeli? Je to možné. Přesto se domnívám, že mnozí z vás jej na některých dveřích ve své domácnosti mají, ani o tom vlastně nevědí. Trik spočívá v tom, že rozetové dveřní kování je typem dveřní kliky, která se skládá ze dvou oddělených částí.

Rozetové kování
Rozetové kování

První část kování v tomto případě tvoří samotná klika, druhou částí je pak otvor pro klíč. Celý systém tak netvoří jeden celek. To má několik výhod. Především je možné si zvolit z mnohem většího množství úprav, rozetové kování dveřních klik má mnoho tvarů a designů.

Pokud se dveřní klika u tohoto systému porouchá, není potřeba ji měnit celou, stačí jen vyměnit jednu část. Je ale na místě sdělit, že rozetové kování dveřní kliky je velmi odolné vůči poškození. Vydrží v průměru i o několik let déle nežli klasické dveřní kování a kliky.

Pokud zvolíte rozetové kování, není třeba se obávat nějak složité instalace, jeho montáž bez problémů dokáže provést každý alespoň trochu zručný domácí kutil.

Rozetové kování
Rozetové kování

Dveřní kování od českých výrobců máte možnost zakoupit online

Tento typ kování vyrábí několik firem. Za velmi kvalitní je mezi odborníky považování kupříkladu kování Cobra, které se na trhu objevuje již dvacet let.

Právě to i mnoho jiných produktů zakoupíte v internetovém obchodě kovani-design.cz. Tento eshop nabízí výrobky od všech tuzemských výrobců dveřních klik a kování, ale také kliky od světových značek, jako jsou kupříkladu Tupai či Mariani.

Rozetové kování oceníte nejen díky jeho důmyslnému systému, ale především i díky neotřelému designu. I taková relativní drobnost, jakou jsou právě dveřní kliky, může přispět k tomu, že vaše domácnost bude vypadat skutečně moderně. O tom, jak pěkně rozetové dveřní kování vypadá, se ostatně můžete přesvědčit z fotografií.

Foto: kovani-design.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

V čem tkví kouzlo rozetového kování?

V čem tkví kouzlo rozetového kování?

Efektní řešení pro interiérové dveře v domácnosti představuje takzvané rozetové kování. Jeho kouzlo spočívá v atraktivním designu, který jej výrazně odlišuje od klasických klik.

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Při zařizování domácnosti je dobré hledět i na různé drobné detaily. Například takové kliky ke dveřím dokážou přispět k celkovému sladění interiéru i exteriéru vaší domácnosti. Mnozí z vás si jistě říkají, že je jedno, jaký typ kliky zvolíte, vždyť j


Výběr podlahy: Laminátové, PVC, korkové či jiné varianty?

Výběr podlahy: Laminátové, PVC, korkové či jiné varianty?

Chystáte se na rekonstrukci bytu a nevíte, jaký typ podlahy se pro vaše účely hodí nejlépe? Každý typ podlahy má své charakteristiky, které byste před koupí rozhodně měli znát. Podívejte se na ně spolu s námi!

Zabezpečte svůj byt pomocí kvalitní cylindrické vložky

Zabezpečte svůj byt pomocí kvalitní cylindrické vložky

Chcete zamezit zlodějům přístupu do svého bytu? Pak nezapomeňte vstupní dveře opatřit kvalitní cylindrickou vložkou. Právě cylindrické vložky jsou jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků, které dokážou odradit velké procento zlodějů.


Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Moderní plastová i dřevěná okna potřebují jen minimální údržbu. Pokud proběhlo správně jejich usazení a jejich otevírání a zavírání je rovněž bezproblémové, pak kvalitní okna dokáží vydržet po mnoho let bez větší potřeby zásahu. I tak je ale dobré, a to zejména před zimním obdobím, provést některá o…

Spolehlivé vchodové dveře

Spolehlivé vchodové dveře

Vchodové dveře jsou vizitka každého domu a jejich řešení může mít různé podoby. Podívejme se blíže co očekávat od plastových a co od dřevěných vchodových dveří.