Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Rekuperační jednotky a vzduchotechnika přispívají ke správnému vnitřnímu prostředí staveb

29. duben 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Kvalitu bydlení ovlivňuje krom jiných záležitostí také to, jakým způsobem je objekt větrán. Teprve tehdy, je-li v něm dobře provedený systém větrání, vzniká zde optimální vnitřní prostředí. Majitelé a uživatelé stavby to pak pociťují nejen na svém zdraví, ale také na stavu domu, u něhož dochází k prodloužení životnosti.

Ke správnému vnitřnímu prostředí v moderních objektech přispívá vzduchotechnika. A to nejen v podobě ventilátorů, používají se také takzvané rekuperační jednotky. Právě ty patří k nejúčinnějším zařízením.

Jak funguje rekuperace?

Systém rekuperace, tedy zpětného využití tepla, je založeno na principu, kdy je využité teplo z vnitřního vzduchu odsáto a následně využito k ohřevu čerstvého vzduchu, které dovnitř přichází z venku.

Rekuperační jednotky

Rekuperační jednotky jsou vlastně větracími zařízeními, která obsahují rekuperátor a ventilátory. Odvádějí vzduch z jednotlivých místností a nahrazují jej čerstvým. Ten je však před tím ohřát (v létě naopak ochlazen) na optimální teplotu.

Zdravé prostředí bez alergenů a prachu

Takovýto způsob řízeného větrání je vhodný ze zdravotního hlediska. Do místností se nedostává prach a alergeny, které by sem jinak proudily tehdy, pokud by docházelo ke klasickému větrání skrz otevřená okna.

Ventilace.cz - Sorke

Vzduchotechnika tohoto typu je dnes už stabilní součástí moderních novostaveb, dá se však realizovat také ve starších bytových a rodinných domech, případně i komerčních budovách.

Rekuperační jednotky vyrábí v tuzemsku společnost Sorke. Tato firma zajišťuje kompletní návrhy a realizace větracích systémů pro budovy. Eshop sorke.cz nabízí kvalitní rekuperační jednotky a vzduchotechniku nejen pro rodinné a bytové domy, ale také pro průmyslové objekty a haly.

Správné větrání, které zajistí rekuperační jednotka, je pro kvalitu života a bydlení velmi důležité. Vzduchotechnika zvyšuje komfort obyvatel domů. Investice do ní se v dlouhodobém horizontu velmi vyplatí, navíc má i poměrně krátkou návratnost.

Foto: sorke.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Zakládání staveb: Od profesionálů je to levné a rychlé

Zakládání staveb: Od profesionálů je to levné a rychlé

Máte pozemek a představu o tom, jak bude vypadat váš dům. Ten se staví od základů a zakládání staveb je důležitou součástí výstavby každého domu. Nechte si základovou desku udělat od profesionálů. Vyhnete se řadě nepříjemností.

Pěstování paprik: Jak je pěstovat ve skleníku a ve venkovním prostředí

Pěstování paprik: Jak je pěstovat ve skleníku a ve venkovním prostředí

Většinu odrůd lze pěstovat i ve venkovním prostředí, ale má to svá pravidla. Papriky obecně holdují teplému a vlhkému klimatu, proto je pro ně ještě lepší, když rostou ve sklenících či fóliovnících.


Systém řízeného větrání s rekuperací tepla

Systém řízeného větrání s rekuperací tepla

Bez pravidelného větrání může být v bytě nepříjemný vzduch, který může být i příčinou různých onemocnění či třeba vzniku alergických reakcí. Větrat se dá samozřejmě tak, že na chvíli otevřeme okno. Tím však dochází k situaci, kdy z bytu uniká teplo. Zejména v chladnějším období tím přicházíme o příj…

TZ: Nízkoenergetické a pasivní bydlení: Co je pravda a co je mýtus?

TZ: Nízkoenergetické a pasivní bydlení: Co je pravda a co je mýtus?

Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje, že až 60 % populace trpí tzv. syndromem nezdravých budov. Ten souvisí se špatnou kvalitou vnitřního ovzduší a projevuje se různými zdravotními problémy. „Lidé málokdy tuší, že za jejich obtíže může nevyhovující budova, ve které žijí nebo pracují. Přitom …


Pěstování masožravých rostlin

Pěstování masožravých rostlin

V dnešním článku se zaměříme na rostliny, které si můžeme pořídit domů či na zahradu. Konkrétně bude řeč o speciální skupině, která je pěstitele často lahůdkou. Řeč je o masožravých rostlinách. Jejich obliba jde v posledních letech nahoru, neboť se jedná o velmi zajímavé rostliny, které nepotřebují …

Kde se nejvíce staví? Jedničkou je Plzeňsko

Kde se nejvíce staví? Jedničkou je Plzeňsko

Výstavba nových nemovitostí a projektů není rovnoměrně rozložená po celé České republice. V některých krajích to jde rychleji, jinde to například může být horší s legislativními procesy pro povolení nové stavby. Kraje se na první příčce v celkovém po