Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Rekonstrukce oken: 5 typických problémů, s nimiž se během rekonstrukce setkáváme

6. červenec 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Rekonstrukce oken patří mezi základní procesy při renovaci rodinných i bytových domů. Slouží především k tomu, aby se snížily tepelné ztráty. Výměnou oken lze docílit toho, že se sníží náklady na vytápění, v interiéru domácnosti bude lepší tepelný komfort, a to během každého ročního období, nejen v zimě. Během rekonstrukce oken se však můžeme setkat s různými problémy. Uvedu alespoň pět nejtypičtějších z nich.

Netěsnost oken

Firmy, které se zabývají rekonstrukcí, při výměně oken řeší ponejvíce problém s těsností. Špatná těsnost má za následek, že skrz okna uniká příliš velké množství tepla.

Tento problém se dá vyřešit jen tak, že se použije kvalitní izolační materiál, který dobře utěsní prostor mezi okny a jejich rámy.

Přílišná těsnost

Problém nastává ale také ve chvíli, kdy okna po rekonstrukci těsní až příliš. Poté totiž může docházet ke kondenzaci, v místnosti pak není tak dobré klima.

Tento problém se u rekonstruovaných oken vyřeší tím, že budete častěji větrat.

Poškrábání oken

Typickým problémem, který je třeba během rekonstrukce řešit, je to, aby ještě během výměny oken nedošlo k jejich poškrábání.

Z tohoto důvodu je rozhodně vhodné na oknech a jejich rámech ponechat ochranné filtry od výrobce. Sejměte až poté, co bude rekonstrukce kompletně hotova.

Víření prachu

Problém během rekonstrukce oken nastává také se znečištěním interiéru. Při práci dochází k víření prachu. Proto je nutné si vybrat takové období, kdy venku budou panovat příjemné podmínky, ideálně bezvětří.

Domácnost je pak nutné během činnosti průběžně vysávat tak, aby nedošlo k zašpinění nábytku a dalšího vybavení místnosti.

Výběr firmy

Problémem je samozřejmě také výběr firmy. V tuzemsku již naštěstí existují zkušené firmy, které se zabývají rekonstrukcí oken. Vždy je dobré si o konkrétní firmě zjistit nějaké reference.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Karel

pondělí, 24. únor 2020
12:54

Právě s tím výběrem firmy na výměnu oken mám docela problém. Díval jsem se po nějakých a nevím jakou vybrat. Vidím to tedy spíš tak, že si zadám poptávku na tento poptávkový portál
http://www.trhpoptavek.cz/stavebnictvi a uvidím, která firma mi dá lepší nabídku.


Napsal: Karel [Odpovědět]


Čtěte také...

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Koupili jste byt, který je již staršího data a nevyhovuje požadavkům na moderní bydlení? Chcete se pustit do rekonstrukce panelového bytu, ale nevíte, jak na to? Podívejte se na několik tipů co a jak rekonstruovat.

Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Pokud jste se rozhodli, že se pustíte do rekonstrukce Vašeho bytu, pak určitě přemýšlíte o materiálech, které budou pro zrenovování jednotlivých místností nejlepší. Zejména v panelových domech se pro rekonstrukci hodí sádrokartonové desky. Jedná se o speciální desky, které jsou vyrobeny ze sádry a r…


Rekonstrukce koupelny si žádá také nové rozvody vody

Rekonstrukce koupelny si žádá také nové rozvody vody

Konečně jste se dočkali své vytoužené rekonstrukce staré a nevzhledné koupelny, která pouze hyzdila moderní vizáž Vašeho nadčasového bytu? S vervou a nadšením jste se pustili do bourání prohnilého jádra s vidinou rychlé výstavby a brzkého užívání koupelny? Potom jste určitě během tohoto procesu nara…

Rekonstrukce chalupy: topit dřevem může být komfort

Rekonstrukce chalupy: topit dřevem může být komfort

Zdědit starou chalupu po rodičích nebo si ji koupit třeba na víkendové pobyty na venkově může být romantika i noční můra. Jen málokterý starý dům je totiž v takovém stavu, aby odpovídal současným potřebám. Starší generace byly zvyklé na každodenní práci na chalupě, ke které patřila i ustavičná s…


Revitalizace panelových domů: Jaké práce se během ní provádí?

Revitalizace panelových domů: Jaké práce se během ní provádí?

V posledních letech se hodně hovoří o tom, že staré panelové domy jsou už v nevyhovujícím stavu a je třeba přistoupit k jejich modernizaci. Komplexní oprava, tady takzvaná revitalizace panelových domů, je sice poměrně nákladnou záležitostí, v konečné

Jak se starat o bazén během koupací sezony?

Jak se starat o bazén během koupací sezony?

Začala letní sezona a mnozí z vás už mají nachytaný bazén ke koupání. Péče o něj však nekončí jeho napuštěním a zapojením filtrace, o vodu v bazénu je třeba se starat v průběhu celého léta.