Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Pronájem bytu v Praze: Vyplatí se stěhovat do Prahy?

30. červen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

V České republice bydlí poměrně velké procento populace v nájemných bytech. Nájemné sice není příliš výhodným způsobem bydlení, nicméně někdy prostě není nazbyt. Důležitá je výše nájmu. Ta je v průměru jasně nejvyšší v Praze. Vyplatí se stěhovat do Prahy do nájmu?

Prahu volte už jen kvůli lepším možnostem

Jak se z poptávky ukazuje, pronájem bytů v Praze je poměrně žádaný. Jak jsem již naznačil, sice není tak výhodný jako například nájem v menším okresním městě, ale důvod je logický. Praha totiž nabízí mnohem větší příležitosti.

Zejména se to týká pracovních pozic. Bydlení v Praze v nájmu volí často právě ti z nás, kteří se sem hodlají nastěhovat kvůli novému zaměstnání. Kromě toho však Praha disponuje i nejširšími možnosti v oblasti kulturního a společenského vyžití.

Pronájmy v Praze nejsou zrovna levné, s tím počítejte

Pakliže hledáte klidné bydlení v centru Prahy, vyplatí se sem stěhovat pouze tehdy, máte-li kvalitní zaměstnání a dostatečně vysoký příjem.

Jak ukazuje například tato aktuální nabídka, ceny pronájmů za byty v Praze se pohybují nad hranicí 13.000 Kč, což je opravdu o poznání více nežli například v Plzni či Českých Budějovicích.

Shrnutí, komu se bydlení v pronájmu v Praze vyplatí

Závěrem lze tedy shrnout, že stěhovat se do Prahy vyplatí těm, kteří mají dostatek peněz. Bydlení v nájmu je pak vhodné pro ty z vás, kteří se zde z nějakého důvodu nechtějí usídlit natrvalo, nebo jen zkrátka nemají dostatek finančních prostředků, za něž by si pořídili vlastní byt, nebo si nechtějí půjčovat například ve formě hypotéky.

Hypotéky na bydlení jsou totiž závazkem na dlouhá léta, zpravidla na deset či dvacet let, výjimkou nejsou ani časově delší hypotéky.

V případě, že se nechcete zavazovat, je pronájem bytu asi tím nejlepším řešením. A jestliže si i v Praze chcete najít levný pronájem, pak se porozhlédněte spíše po okrajových částech města.

Foto: albertov.eu

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

donlabuznik

čtvrtek, 28. březen 2019
00:02

V Praze pracuji, a tak pro mě byt v tomto městě byl opravdu nutností, nedokážu si totiž představit každodenní několikahodinové dojíždění. Najít něco slušného byl celkem problém, ale nakonec se mi to díky http://www.psn.cz/ podařilo, protože jsme v jejich nabídce našel přesně to co jsem hledal.


Napsal: donlabuznik [Odpovědět]


Čtěte také...

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pokud se sháníte po novém pronájmu bytu, pak jistě uvítáte rady, které se týkají změny bydliště i toho, co je součástí smlouvy o pronájmu.

Krátkodobý pronájem bytu v Plzni se nevyplatí. Výhodnější je využít ubytovnu v Dýšině

Krátkodobý pronájem bytu v Plzni se nevyplatí. Výhodnější je využít ubytovnu v Dýšině

Ne vždy se vyplatí hledat si pronájem bytu, a to nejen z finančního hlediska. Pokud plánujete jet konkrétně do Plzně, a to jen na pár dní či týdnů, daleko lepší variantou je zařídit si ubytování na ubytovně. Levné ubytování v Plzni a okolí najdete v


Jak na hledání nového bytu v Praze?

Jak na hledání nového bytu v Praze?

Hledání nového bytu nebo jiné nemovitosti může zabrat mnoho času, zvláště pokud máme přesně stanovena kritéria pro výběr. Na trhu je dnes sice mnoho nových nemovitostí, developerské společnosti se celkem činí ve výstavbě nových bytů, nicméně je také důležité se vejít do určitého rozpočtu. Například…

Developerské projekty 2011: Bydlení v Praze - aktuální nabídka nových bytů

Developerské projekty 2011: Bydlení v Praze - aktuální nabídka nových bytů

Ještě před rokem dvěma se nahlas hovořilo o tom, že stavebnictví je v hlubokém útlumu a v České republice nevznikají prakticky žádné nové domy a byty. Dnes je však situace výrazně lepší. Vždyť jen v okolí našeho hlavního města vzniká nyní hned několik moderních staveb, developerské projekty Praha ji…


Pozemky Zámecké zahrady: Pro stavbu domu v okolí Prahy

Pozemky Zámecké zahrady: Pro stavbu domu v okolí Prahy

Moderní trend při hledání nového bydlení pro rodinu je zřejmý. Kvůli snadnějšímu získání pracovních příležitostí, lepší infrastruktuře a kvalitě života mnoho lidí hledá novostavby v Praze či jejím blízkém okolí. Nemusí se nutně jednat přímo o bydlení v centru Prahy, i menší obce v okolí našeho hlavn…

Bydlení v Praze: Jaké lokality a projekty jsou aktuálně nejžádanější?

Bydlení v Praze: Jaké lokality a projekty jsou aktuálně nejžádanější?

Bydlení v Praze patří dlouhodobě k nejatraktivnějším. Není proto divu, že zde vznikají neustále nové projekty, které nabízejí nové možnosti pro zájemce. Které jsou v posledních měsících ty nejžádanější? Jde o Britskou čtvrť a Rezidenci Letokruhy.