Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Prodej bytů: Aktuální trendy

20. květen 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Zajímá vás, jak se na tuzemském trhu aktuálně vyvíjí prodej bytů, jaké lokality jsou nejžádanější a jak velké byty lidé nejvíce shánějí? Pak rozhodně čtěte dále. Dozvíte se zajímavé informace.

Oblíbené lokality

Asi pro vás nebude překvapením, že mezi nejoblíbenější lokality patří Praha a Brno. Doba, kdy se lidé z venkova do měst neradi stěhovali, dávno pominula. Zejména mladá generace touží bydlet tam, kde to žije. Proto shánějí byty k prodeji ve velkých městech.

Trochu jiná situace je u rodin s malými dětmi. Zde lze naopak sledovat trend, kdy shánějí bydlení spíše v okrajových částech měst, případně v nedalekých malých obcích. Významnou roli přitom hraje dostupnost do města, ať už kvůli práci, zábavě, nákupům či úřadům.

Kromě Brna a Prahy jsou „v kurzu“ také další velká města, zejména Plzeň, Hradec králové, Ostrava či Olomouc. V těchto lokalitách je také největší nabídka volných bytů k prodeji. Logicky však za tyto nemovitosti zaplatíte výrazně vyšší cenu nežli za byty v menších městech a obcích. Cenové rozdíly přitom mohou činit i stovky tisíc korun.

Velikost bytů

Prodej bytů v poslední době naznačuje, že lidé poptávají spíše menší byty. Opět to platí hlavně pro mladé. Ti dokonce stále více upřednostňují takzvané minibyty. Tento trend už naštěstí zaznamenali i developeři. Vznikají tak nové byty na prodej, které mají třeba i jen 20 m2. Zdaleka nejžádanější jsou však stále byty o velikostech 1+1, případně 2+1.

Stáří bytů

Co se týče stáří nemovitostí, zde nelze jednoznačně říci, zda zájemci poptávají spíše starší byty nebo byty v novostavbách. Těch však oproti době před zhruba pěti lety výrazně přibývá. Zajímavostí je i to, že většina majitelů před prodejem bytů investuje do jejich rekonstrukce tak, aby se zvedla jejich tržní hodnota.

Jaké poznatky ohledně prodeje bytů máte vy? Podělte se o ně s námi v komentáři. Určitě lze vysledovat mnoho dalších trendů.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Při vytváření kuchyně a kuchyňské sestavy bychom se měli držet některých základních kritérií. Moderní trendy při vytváření kuchyně kladou důraz zejména na prostor, v němž se kuchyňská linka bude nacházet, na uspořádání kuchyňské ( rozmístění jednotlivých částí a jejich velikosti), dále pak na osvětl…

Aktuální trendy v zahradě

Aktuální trendy v zahradě

Zahrada už dávno není jen místem, které by vám sloužilo k pěstování okrasných i užitkových rostlin, zeleniny a ovoce. Pakliže disponujete dostatečně prostornou zahradou, můžete z ní vytvořit oázu klidu, kde si budete moci odpočinout vždy, když se budete cítit unaveni. Zahrada také dobře poslouží ve …


Developerské projekty 2011: Bydlení v Praze - aktuální nabídka nových bytů

Developerské projekty 2011: Bydlení v Praze - aktuální nabídka nových bytů

Ještě před rokem dvěma se nahlas hovořilo o tom, že stavebnictví je v hlubokém útlumu a v České republice nevznikají prakticky žádné nové domy a byty. Dnes je však situace výrazně lepší. Vždyť jen v okolí našeho hlavního města vzniká nyní hned několik moderních staveb, developerské projekty Praha ji…

Rychlý nákup a prodej bytu? Pomůže realitní kancelář

Rychlý nákup a prodej bytu? Pomůže realitní kancelář

Před oslovením realitní kanceláře, která nabízí pronájem a prodej bytů, kanceláří a domů, si však pečlivě najděme vhodnou společnost. Realitní kanceláře by měly mít dostatečně silné zázemí a postavení na trhu s realitami, profesionálně vyškolené zástupce a také vstřícný přístup ke každému klientovi.


Prodej nemovitosti: Jak dobře prodat byt

Prodej nemovitosti: Jak dobře prodat byt

Prodej bytu je důležitým milníkem v našem životě. Pokud se rozhodneme, že svůj dosavadní byt či dům prodáme a přestěhujeme se do nového, lepšího, pak je třeba si prodej řádně promyslet a naplánovat tak, abychom jej zbytečně neprodali pod cenou. Ceny nemovitostí se dost výrazně liší podle lokality, o…

Porcelán: Spojení tradice s moderními trendy

Porcelán: Spojení tradice s moderními trendy

Porcelán je už řadu let součástí našich domácností minimálně v podobě talířů a hrnků. Ve spojení se současnými trendy a moderním designem může pak být nejen vhodným vybavením do kuchyně, ale i stylovým bytovým doplňkem. Co všechno si můžeme pořídit do kuchyně nebo do bytu?