Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Proč se vyplatí investovat do dřevostavby?

3. červenec 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Mnoho lidí má představu, že dřevostavby jsou vhodné maximálně jako víkendová sídla, chaty a chalupy, případně snad dokonce pouze jako zahradní domky. Že se v nich zkrátka nedá plnohodnotně bydlet. Jenže takováto představa je zcela mylná, o čemž se přesvědčíte z níže uvedených důvodů.

Dřevostavba není pouhým srubem

V první řadě je třeba dřevostavby definovat. Nejedná se jen o sruby z masivního dřeva, jak se možná domníváte. Na první pohled dnes už ani nemusíte poznat, že stojíte u dřevostavby. Při konstrukci je samozřejmě využito dřevo, respektive vysoce odolné a pevné dřevěné desky. Zvenčí však i dřevostavba může působit jako klasický zděný dům. Záleží na tom, jak je provedena její fasáda.

Dřevostavby zdaleka nejsou jen letními sídly. V případě, že je kvalitně provedena jejich izolace, nabízejí maximální komfort i v chladných měsících. Dřevo má navíc přirozeně hřejivé účinky.

Bydlení je levné a ekologické

Podstatným důvodem, proč investovat do dřevostavby, jsou minimální energetické nároky. Spotřeba energií při vytápění objektů v porovnání se zděnými domy klesá až o desítky procent. Proto se vyplatí i v momentě, kdy mají vyšší pořizovací cenu. Investice se vám navrátí.

Velkou předností a důvodem, proč investovat do dřevostavby, je rychlost výstavby. Zejména tehdy, jsou-li realizovány jako dřevostavby na klíč. V tom případě vám firma postaví dům během pár týdnů. Domy na klíč v tuzemsku staví například společnost Dřevostavby-FlexiDomy s.r.o., která je realizuje dle typizovaných staveb ze své nabídky. Můžete však přijít i s vlastním návrhem, na jehož podkladě vám dům postaví. Více o nabídce firmy najdete na webu drevostavby-flexidomy.cz.

Oceníte i dlouhou životnost

Někteří z vás se jistě ptají, jak je to s životností dřevostavby. Nemusíte se obávat, že by dům za 10 let spadl. Je-li kvalitně vystavěný, má životnost srovnatelnou se zděnými stavbami. Neohrozí jej ani případné otřesy půdy a zemětřesení.

Investice do dřevostavby určitě nebudete litovat. Ne náhodou se jedná o stavby, které jsou velmi populární ve Skandinávii i třeba v USA. I u nás však už začínají zaujímat významné procento nově realizovaných projektů.

Foto: drevostavby-flexidomy.cz

-pla-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nízkoenergetické dřevostavby

Nízkoenergetické dřevostavby

Plánujete s Vaší partnerkou založit rodinu a rádi byste tak učinili již ve vlastním domě? Možností, jak může vypadat Vás rodinný dům snů je hned několik. Můžete si nechat postavit klasický zděný dům, nebo si koupit již postavený dům. Chcete-li si spl

Dřevostavby: Úsporné bydlení 21. století

Dřevostavby: Úsporné bydlení 21. století

Při listování katalogem nemovitostí nebo při brouzdání na realitních serverech si nelze nevšimnout, že se v nabídkách realitních kanceláří stále častěji objevují inzeráty prodávající montované dřevostavby. Proč jsou poslední dobou dřevostavby tak oblíbené? Nechá se v dřevěném domě skutečně kvalitně …


Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

Dlouhodobě se hovoří o tom, že investice do nemovitostí je zlatý důl, který vám v budoucnosti zajistí slušný přísun peněz. Takzvaně na stáří. Avšak zavázat se hypotékou pouze na nemovitost k pronájmu má i svá úskalí. Na vhodnou investici totiž musíte

Stavební pouzdra se vyplatí kupovat od značkových výrobců

Stavební pouzdra se vyplatí kupovat od značkových výrobců

Ne vždy se vyplatí kupovat levné vybavení do domácnosti. Často je to totiž na úkor kvality. Raději investovat více peněz a mít jistotu, že vám daný produkt vydrží a nebudete jej muset brzy opravovat, měnit a pořizovat nový. Přesně tuto zásadu uplatně


Pasivní a nízkoenergetický dům: Vyplatí se?

Pasivní a nízkoenergetický dům: Vyplatí se?

Stavíte dům nebo plánujete jeho koupi? Zvažujete, zda investovat do nízkoenergetického nebo pasivního domu, který slibuje úsporu energií? Kolik energie spotřebuje pasivní dům? Kde na jeho výstavbu získat dotace?

Výměna starých střešních oken za nová se vyplatí

Výměna starých střešních oken za nová se vyplatí

Prakticky každý rodinný dům má střešní okna. U starších domů tato okna mohou být již v dezolátním stavu a je potřeba je vyměnit. Výměny střešních oken se rozhodně není třeba obávat, finanční nároky nejsou zas až tak veliké a navíc se dá díky novým oknům ušetřit spoustu peněz.