Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Pro podlahové vytápění lze využít tepelná čerpadla

5. prosinec 2011 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

To, že jsou tepelná čerpadla zařízeními, která dokáží minimalizovat výdaje na vytápění či ohřívání vody, je již poměrně známou věcí. Co však majitelé rodinných domů, kteří o pořízení tepelného čerpadla stojí, mnohdy neví, je fakt, že tepelná čerpadla se dají napojit nejen na klasické radiátory, ale také na podlahové topení.

Proč zkombinovat podlahové vytápění s tepelným čerpadlem

Podlahové vytápění je praktickým a v poslední době také velmi žádaným druhem vytápění. Místnosti, které jsou vytápěny za pomoci podlahového vytápění, mají velmi dobré tepelné podmínky i při nižších spotřebách energií, neboť je teplo rozváděno po objektu velmi rovnoměrně. Pokud navíc kromě podlahového vytápění využijeme právě tepelné čerpadlo, pak se spotřeba energií ještě více snižuje. Tím tak výrazně klesají náklady na bydlení.

Pro vytápění domu se hodí všechny druhy tepelných čerpadel

Pro podlahové vytápění se dají využít všechny druhy tepelných čerpadel, tedy tepelné čerpadlo vzduch vzduch ( to může být vhodné i jako klimatizační jednotka), voda voda, země voda i vzduch voda.

Tepelné čerpadlo: cena tepelných čerpadel je aktuálně nejvýhodnější. Podívejte se na možnosti pořízení tepelných čerpadel.

Použijeme-li tepelné čerpadlo pro vytápění domu v kombinaci s podlahovým vytápěním, budeme mít zajištěn velmi dobrý tepelný komfort v každém ročním období. Tepelná čerpadla jsou dnes schopna pracovat i v extrémních podmínkách. Energii si totiž dokážou získat i v momentech, kdy venku panují třeskuté mrazy. Jejich účinnost a výkon jsou dnes již na vysoké úrovni.

Společnost Tepelná čerpadla IVT s.r.o. dodává na český trh tepelná čerpadla od švédského výrobce IVT. Tato tepelná čerpadla jsou určena pro rodinné domy i další objekty, v nichž majitel požaduje výkonné zařízení, které bude vytápět účinně a levně. Tepelná čerpadla IVT se hodí i pro kombinaci s podlahovým vytápěním.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Pořízení tepelného čerpadla je sice oproti elektrickým nebo plynovým kotlům dražší, v provozních nákladech se vám to ale brzy vrátí a z dlouhodobého hlediska jde dokonce o výhodnou investici. Tepelná čerpadla představují moderní a efektivní alternativu vytápění, která se vám bude líbit.

Podlahové vytápění je nehlučné, úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Podlahové vytápění je nehlučné,  úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Opravdu dobře zabudované vytápění přinese vašemu bydlení slušný komfort. Vytvoří příjemné vnitřní mikroklima. Podstatou je totiž rovnoměrné rozložení teploty po celé ploše místnosti.


Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Hledáte úsporné, moderní a komfortní vytápění? Už jste v souvislosti s podlahovým vytápěním slyšeli o topných rohožích? Jak fungují, kolik energie ušetří a jak probíhá jejich instalace?

Tepelná čerpadla od Klima Rapid: Produkty značek Daikin a Sanyo

Tepelná čerpadla od Klima Rapid: Produkty značek Daikin a Sanyo

Jedním z velmi účinných způsobů, jak snížit výdaje a náklady na vytápění, může být pořízení tepelných čerpadel. Tepelná čerpadla se dnes stále více využívají nejen v průmyslových objektech, ale i v domácnostech, tedy rodinných domech, chatách a chalupách.


Nízkoteplotní vs. vysokoteplotní tepelná čerpadla

Nízkoteplotní vs. vysokoteplotní tepelná čerpadla

Do rodinných a bytových domů, kde jejich majitelé kladou důraz na co nejnižší spotřebu energií, je vhodné využít tepelná čerpadla. Tato zařízení zajišťují ohřev vody, která je následně využita pro domácí potřeby a také pro vytápění, kdy je vyvedena d

Tepelná čerpadla Vaillant ušetří náklady

Tepelná čerpadla Vaillant ušetří náklady

Vytápění interiéru je pro každého majitele objektu velmi důležité. Jednat se může jak o klasické rodinné domy, tak i o průmyslové objekty, anebo domy bytové. Řešení celého systému vytápění je většinou založeno buď na klasickém plynovém kotli, ...