Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Při změně dodavatele plynu je na místě opatrnost

21. srpen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 2

Diskuze o tom, zda je výhodné změnit dodavatele plynu, jsou dnes velmi časté. K jinému dodavateli ročně přechází několik set tisíc domácností. Nelze říci, že by si všichni odběratelé změnou dodavatele plynu polepšili. Při výběru nového dodavatele je potřeba zvážit všechny okolnosti a pečlivě si projít nabídky jednotlivých společností.

Změna dodavatele plynu se ne vždy vyplatí

Změna dodavatele plynu se podle statistik vyplácí zhruba polovině domácností. Je to možná trochu překvapivě nízké číslo. Jenže mnoho lidí se nechá zbytečně nalákat k přechodu k jiné společnosti, aniž by si dokázali spočítat, zda je pro ně cena plynu u jiného dodavatele skutečně výhodná. Mnozí lidé také už z principu opouštějí tradiční dodavatele plynu, jakými jsou kupříkladu společnosti RWE plyn nebo Eon plyn a volí alternativní a menší dodavatele, kteří jim slibují, že právě u nich budou mít výhodnější podmínky. Ne vždy to však skutečně platí. Při změně dodavatele plynu je tak doporučováno, aby lidé byli ostražití a používali online srovnání cen plynu.

Známí dodavatelé plynu

Mnohým domácnostem se skutečně vyplatí spíše tradiční dodavatelé plynu, jakými jsou již zmíněné společnosti RWE plyn ( ta patří mezi nejvýznamnější dodavatelské firmy v České republice již mnoho let a nabízí velmi dobré podmínky a solidní ceny) či Eon plyn. Obě tyto společnosti navíc působí v rámci celé České republiky a poskytují individuální přístup ke všem zákazníkům, díky nimž jim mohou nabídnout ceny plynu přesně na míru. Na prodej plynu se orientuje také společnost 3E ( Europe Easy Energy a.s.), která poskytuje plyn a elektřinu domácnostem i firmám. Celkem na českém trhu s plynem působí již několik desítek dodavatelů, někteří z nich však mají jen regionální charakter. Je otázkou, zda se takto velký počet dodavatelských společností do budoucna udrží, nebo se postupně vykrystalizuje určitý okruh silných hráčů.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

lupus

pátek, 24. srpen 2012
23:44

proč volit právě tradiční dodavatele, když podle kalkulaček (např. na snizujeme.cz nebo jiných), vycházejí levněji alternativní dodavatelé? Tomu říkám trh s energiemi, alespoň ten eon to trochu drží.


Napsal: lupus [Odpovědět]

admin

středa, 26. září 2012
19:37

admin

Víte který dodavatel je nejlevnější? Změna dodavtele plynu je nejlepší pomocí online kalkulačky - spočítejte si, kolik můžete ušetřit.


Napsal: admin [Odpovědět]


Čtěte také...

Nejlepší dodavatelé plynu: Změna dodavatele přes internet

Nejlepší dodavatelé plynu: Změna dodavatele přes internet

Mnozí majitelé domů a bytů si v poslední době stěžují, že za plyn platí stále více peněz. Je pravdou, že ceny energií rostou a platí to i o plynu, nicméně přesto se dá najít způsob, jak za platby složenek za plyn ušetřit. Tím způsobem je změna dodavatele plynu.

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Na trhu v České republice existují již desítky společností, které se zabývají dodávkami elektřiny či plynu. Využijte srovnání cen plynu i elektřiny a podle toho si vybírejte nového dodavatele. Většina lidí bude volit podle poměru nejlepší ceny a nabí


Změňte dodavatele plynu: Uspoříte spoustu financí

Změňte dodavatele plynu: Uspoříte spoustu financí

Nelíbí se vám vaše faktura za plyn? Chcete platit méně? Spočtěte si, kolik za plyn platíte, změňte dodavatele a ušetřete. Je to opravdu snadné!

Levný plyn, aneb změňte dodavatele a ušetřete!

Levný plyn, aneb změňte dodavatele a ušetřete!

Platby za energie tvoří významnou položku v každém rodinném rozpočtu. Již nějakou dobu ale mají domácnosti možnost vybrat si svobodně svého dodavatele plynu. Je to stejné jako s jakýmkoli jiným produktem na trhu. Také plyn nabízí více obchodníků za různé ceny. Změnou dodavatele plynu tak můžete ušet…


Výběr střešní krytiny: Životnost je na prvním místě

Výběr střešní krytiny: Životnost je na prvním místě

Rekonstruujete střechu nebo stavíte dům a vybíráte střešní tašky? Kvalitní střešní krytina je předpokladem pro dostatečnou ochranu domu a jeho tepelnou izolaci. Jak vybrat správnou střešní krytinu a na co dát pozor při výběru střešních tašek?

Levný plyn: Srovnejte si cenu plynu a ušetřete!

Levný plyn: Srovnejte si cenu plynu a ušetřete!

Plyn je důležitou energií našich domovů. Některé domácností ho využívají k vaření, jiné i k ohřevu vody nebo vytápění. Za komfort se ale platí a faktury za plyn nejsou zrovna nejnižší. Navíc někteří dodavatelé cenu plynu od roku 2011 zvýšili. Přemýšlíte, jak ušetřit a ulehčit rodinnému rozpočtu? Řeš…