Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Předokenní rolety: materiály a systémy ovládání

7. duben 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Součástí vybavení rodinného domu mohou být krom jiného také předokenní rolety. Tento exteriérový prvek se zabudovává k oknům a slouží jako stínící prvek.

Rolety ale přinášejí i celou řadu dalších výhod, díky nimž je instalace tohoto prvku velmi praktickou záležitostí. Při výběru se zajímejte především o to, z jakých materiálů je daný produkt vyroben. Důležité je také volba vhodného systému ovládání tak, abyste se při manipulaci s roletami příliš nenadřeli.

Z čeho se rolety vyrábějí

Pro předokenní rolety platí, že musejí být vyrobeny z materiálů, které jsou dostatečně odolné vůči vnějším klimatickým jevům. Tedy zejména dešti, větru, ale i sněhu, neboť je budete používat i v zimním období. Během něho totiž předokenní rolety slouží jako doplněk, který přispívá k zamezení úniku tepla z interiéru domu.

Hlavní část předokenních rolet je tvořena lamelami. Ty se zpravidla vyrábějí z hliníku. V některých případech je ještě doplněn o polyuretanovou pěnu, která zlepšuje tepelně izolační vlastnosti rolet. Jako alternativu pak lze zvolit lamely z PVC materiálu.

Co se týče vzhledu, dají se dnes pořídit venkovní rolety v mnoha barvách. Velmi oblíbená je zejména imitace dřeva. Na první pohled pak rolety působí, jako by skutečně jejich lamely byly vyrobeny z přírodního materiálu. Jsou tak vhodné i pro okna dřevostaveb, nenarušují jejich vzhled.

Systém ovládání rolet

Manuální ovládání

Levnější varianty mají manuální systém ovládání. Ten je ale vhodný spíše pro menší objekty. Představte si, že byste každou roletu museli stahovat ručně u rodinného domu, který má třeba přes deset oken. Manuální systém ovládání je obvykle zajištěn pomocí šňůrek, případně se používá k jejich stažení a vytažení klika.

Elektrický systém ovládání

Mnohem praktičtější, i když pravda cenově nákladnější, je elektrický systém ovládání rolet. V tom případě vám firma, která rolety dodává, nainstaluje vypínač, jehož obsluha je pak velmi jednoduchá. Pro ještě vyšší komfort doporučuji zvolit variantu elektrického systému s dálkovým ovládáním. Rolety pak můžete ovládat snadno odkudkoliv z prostoru vašeho domu.

Nevíte, kde pořídit tento praktický doplněk pro okna vašeho domu? Pak navštivte třeba Rolety Plzeň. Zde najdete nabídku předokenní rolet všech možných variant.

Foto: universtech.cz

Komerční sdělení kupclanek.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Předokenní rolety jsou důležitou součástí domu

Předokenní rolety jsou důležitou součástí domu

Předokenní rolety zkrášlují tvář domu, jejich další funkcí je ochrana před rozmary počasí a dalšími rušivými vlivy zvenčí.

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Čas od času je příjemné nechat do bytu dopadat sluneční paprsky. Někdy se ovšem potřebujeme vyspat a uvítáme tmu, jindy zase potřebujeme soukromí. Řešením jsou žaluzie a okenní rolety. Podívejte se, jak vybrat ty správné!


Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

V letních vedrech, kdy vám do oken domácnosti praží sluneční paprsky, je mimořádně praktické používat stínící prvek v podobě venkovních žaluzií. Předokenní žaluzie jsou mnohem účinnější nežli interiérové žaluzie. Jejich instalace je sice poněkud obtížnější a je potřeba počítat také s trochu vyšší …

Okapové systémy a jejich výběr

Okapové systémy a jejich výběr

Zima dokáže na domě udělat velkou paseku. Platí to i o okapech. Pakliže jsme nezvolili vhodný typ okapu, nebo byl špatně instalovaný, pak na jaře musíme přistoupit k jeho výměně. V následujícím článku se dozvíte o tom, jak vybírat okapový systém a jaké typy okapů se dnes prodávají.


Bezdrátový vypínač pro ovládání osvětlení v domácnosti

Bezdrátový vypínač pro ovládání osvětlení v domácnosti

Pevně instalované vypínače světla v místnosti mohou být problémem v případě, kdy se například rozhodneme pro změnu rozestavení nábytku. Rázem se totiž může stát, že vypínač, kterým ovládáme lustr či lampu v místnosti, bude znepřístupněn, ocitne se třeba za novou skříní. V případě, že takovéto komp…

Nové možnosti ovládání osvětlení Philips Hue

Nové možnosti ovládání osvětlení Philips Hue

Moderní systém ovládání osvětlení Philips Hue přináší neustále další a další možnosti, jak si zpříjemnit každý den tím nejlepším způsobem podle toho, jakou atmosféru zrovna potřebujete vytvořit.