Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Používání a výhody plastových jímek a žump

30. květen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

V místech, kde nelze rodinné domy napojit na centrální stokovou síť, je nutné přistoupit k vybudování jímky a žumpy. Tato zařízení zachytávají nečistoty z vody, které jsou po naplnění žumpy odvezeny speciálními vozy. Pakliže by se odpadní voda neodváděla do centrální stokové kanalizace, nebo by nebyla zachycována jímkami a žumpami, docházelo by k přílišnému znečišťování okolního životního prostředí. Snížila by se mimo jiného kvalita podzemní vody.

Jímky a žumpy

Pakliže budujeme žumpu, musíme ji zřídit tak, aby k ní byl možný snadný přístup vozidel, která následně odpad odvážejí. Platí také to, že by se žumpy měly nacházet v dostatečné vzdálenosti od domu, a to alespoň jeden metr. U jímky je potřeba stavbu provést tak, aby nemohla ovlivňovat kvalitu vody ve studních, proto by měla být její vzdálenost od studně minimálně pět metrů, právní normy a vyhlášky však přesnou vzdálenost upravují i podle prostředí a půdy, která se v dané oblasti vyskytuje.

Přednosti plastových žump

Velmi využívané jsou v posledních letech plastové jímky a žumpy. Tato zařízení mají některé výhody oproti dříve používaným materiálům. Výhodou plastových jímek je především jejich vysoká chemická odolnost a maximální těsnění. Plastové jímky a žumpy majiteli vydrží po mnoho let, lze ocenit také jejich poměrně snadnou hygienickou údržbu. V neposlední řadě při montáži plastové jímky a žumpy zjistíme, že lze tato zařízení velmi jednoduše a rychle nainstalovat.

Jímky, žumpy a septiky od firmy Bresco

Kromě jímek a žump se k čištění odpadní vody používají také septiky a čistírny odpadních vod. Plastové jímky, žumpy a septiky vyrábí a na český trh dodává společnost Bresco. Tato společnost funguje již téměř dvacet let, za tuto dobu dovedla výrobu zařízení na čištění odpadních vod do vysoké kvality, její produkty jsou maximálně spolehlivé a vysoce funkční. Kromě jímek a žump je v sortimentu společnosti Bresco také čistírna odpadních vod či vodoměrová šachta. Domácí čistírny vod se využívají například na horských chatách. Společnost Bresco nabízí jímky, žumpy a septiky v mnoha velikostech a objemech, vždy za příznivé ceny. Jednotlivé plastové žumpy lze v případě potřeby navzájem propojit, zvýší se tak celková kapacita.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: jimky-zumpy-septiky.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Zásady bezpečného používání vrtačky

Zásady bezpečného používání vrtačky

Při práci na domě e domácí kutilové zcela jistě dostanou také do kontaktu s vrtačkou. Moderní AKU vrtačky jsou poměrně výkonnými stroji, při práci s nimi je však potřeba si dávat pozor, abychom se neporanili, nebo nepoškodili věci v její blízkosti či dokonce vrtačku samotnou. Pakliže je vrtačka použ…

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Při kutilské činnosti v dílně nebo na zahradě jistě mnozí z vás využívají elektrickou pilu. Ať už pracujete s kmitavou neboli přímočarou pilou, nebo zrovna máte spuštěnou okružní pilu, případně jiné varianty, je vždy nutné dodržovat bezpečnostní zásady. Alespoň některé z nich si vyjmenujeme.


Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.

Indukční vaření: Princip a výhody

Indukční vaření: Princip a výhody

Pro vaření v domácí kuchyni se stále častěji využívají indukční desky. Indukční vaření přináší nejednu výhodu. Jaký je princip a hlavní přednosti indukčních desek?


Výhody nízkoenergetických dřevostaveb

Výhody nízkoenergetických dřevostaveb

Plánujete stavbu domu? Máte rádi dřevo a líbí se vám myšlenka bydlet v dřevěném domě? Jaké jsou výhody nízkoenergetických dřevostaveb? Může dřevěný dům vyhovět vašim požadavkům na kvalitní a pohodlné bydlení?

Parkety: Výhody a nevýhody

Parkety: Výhody a nevýhody

Jedním z nejpoužívanějších typů podlah z masivního dřeva jsou parkety, jejichž použití má v České republice dlouholetou tradici. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody parket?