Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Použití chemické kotvy při stavbě domu

25. červen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Pokud jste se pustili do stavby rodinného domu, pak určitě využijete mnohé stavební hutní materiály. Mezi moderní stavební materiály, které se používají u většiny staveb, patří kupříkladu chemická kotva.

Pakliže jste se již setkali s materiálem zvaným chemická kotva, pak jistě dobře víte, o čem je řeč. Pro ty z vás, kteří se stavbou domu svépomocí teprve začínají, je na místě osvětlit, co se pod tímto pojem skrývá za stavební materiál.

Využití chemické kotvy

Chemické kotvy jsou využívány prakticky na všech stavbách. Jedná se o materiál, který pomáhá zpevnit ukotvení těžkých břemen. Používají se namísto klasických hmoždinek či ocelových kotev, které jsou v mnoha hlediskách již nevyhovující. Chemickou kotvu lze typicky využít například při uchycování trámů k jiným materiálů. Mají tedy za cíl spojit dva různé druhy materiálů, které mají jiné vlastnosti a jinak by šly spojit jen velmi obtížně. U chemické kotvy přitom platí, že se dá použít na téměř všechny materiály, mezi její velké přednosti pak patří vysoká odolnost. Navíc oproti kovovým materiálům nepodléhá korozi, což je velmi podstatné. Chemické kotvy dokáží ve spojích vytvořit naprosto nepropustné místo.

Chemické kotvy se prodávají v tubách, které se dají nasadit do pistolí na silikon. Jejich aplikace je velmi snadná a bezproblémová.

Složení chemických kotev

A z čeho se chemická kotva skládá? Jedná se o speciální maltu, která se skládá ze dvou složek. Tyto složky tvoří hybridní směsi či pryskyřice. Tubu, kterou si koupíme v obchodě se stavebninami, je nutné řádně promíchat. Dojde ke smíšení obou složek, vznikne chemická reakce a v tu chvíli je možné chemickou kotvu aplikovat na příslušné materiály, které chceme spojit. Jak už bylo naznačeno, chemická kotva se dá využít na mnohé druhy materiálů. Uplatní se při spojování cihel s betonem, kameny, kovy atd.

Kromě chemické kotvy se při stavbě využívá i mnoho jiných materiálů. Při realizace rodinného domu jistě využijete také třeba betonářskou ocel, úhelník a další hutní stavební materiály, které jsou běžně k dostání ve specializovaných obchodech.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: kondor.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

5EgNLcI5ucw

středa, 4. leden 2017
00:16

I ordered this bow because of the decent reviews it got, but also because i have wanted to start archery. This is a very nice beginners bow and i was surprised by the price i thought i would be paying much more.i got the Feather Fletched Easton XX75 Blues Arrows 6-aehktcpy are nice arrows and they work well with this bow


Napsal: 5EgNLcI5ucw [Odpovědět]


Čtěte také...

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Mezi nejpoužívanější typy podlah z dřeva patří v současné době palubky, jejichž obliba v České republice neustále stoupá. Nejenže se dají využít jako podlahová krytina, používají se čím dál častěji i jako obklady, a to jak vnitřní, tak venkovní. A proč právě palubky? Jaké je jejich využití a jaké js…

Americké brusinky: Použití v kuchyni

Americké brusinky: Použití v kuchyni

Věděli jste o tom, že se dají americké brusinky využít v kuchyni několika způsoby? Nejznámější jsou čerstvé a sušené brusinky, své místo v kuchyni nachází i brusinkové želé, omáčka či brusinkový prášek.


Gabionové konstrukce a jejich použití v zahradě

Gabionové konstrukce a jejich použití v zahradě

Ke zpevnění svahu na zahradě si můžeme vypomoci umístěním gabionových konstrukcí. Gabionové konstrukce jsou samonosné drátěné koše, které jsou vyplněny kamením. Jejich umístěním dosáhneme větší stability svahu, gabiony také staticky spolupůsobí s terénem.

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Při rekonstrukci či stavbě domu si vybírejme pokud možno co nejkvalitnější materiál, který bude dostatečně odolný vůči poškození a vydrží co nejdéle. Platí to například i při dělání fasády domu. Pokud zvolíme kvalitní fasádní barvy, budeme mít na dlouhá léta vystaráno.


Stavba nízkoenergetického domu: III. nízkoenergetický nebo pasivní dům

Stavba nízkoenergetického domu: III. nízkoenergetický nebo pasivní dům

Pokud se již člověk rozhodne stavit rodinný dům, většinou začne přemýšlet o tom, zda stavit „klasický“ dům, nízkoenergetický nebo dokonce pasivní. Tento článek bude o tom, jaký je v těchto pojmech rozdíl.

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

V momentě, kdy se rozhodujete, zda si pořídíte nový rodinný dům, v němž byste strávili vy i vaše rodina zbytek života, je vhodné se zaměřit nejen na samotný dům, ale také na prostor, který je k dispozici kolem něj. Není dobré si kupovat rodinný dům, kdy součástí pozemku není žádná zahrada.