Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Porovnání cen elektřiny a přechod k jinému dodavateli

14. prosinec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

V minulých dnech distributoři energií oznámili neradostnou zprávu, ceny elektřiny v příštím roce opět stoupne, a to řádově o několik procent. Toto zvýšení mají v plánu prakticky všichni významní hráči na trhu s energiemi. Mnoho domácností tak v těchto dnech provádí srovnání cen na internetu, kde lidé zjišťují, zda se jim nevyplatí změnit dodavatele energie.

Jaké spotřebiče ukrojí největší množství ze spotřeby elektřiny

Bez elektřiny se domácnosti neobejdou. S rostoucími cenami se stále více projevuje snaha domácností hledat levnější alternativy, dochází také k jevu, kdy majitelé domácností méně plýtvají elektřinou. Stojí jistě za zmínku, jaké spotřebiče nám doma spotřebují největší množství elektrické energie. Nejvíce se na spotřebě podílí lednice, pračky, myčky a také počítače. Z tohoto hlediska je důležité zmínit, že k úspoře energií napomáhá, pokud spotřebiče během nevyužívání zcela vypneme, neboť i takzvaný stand-by režim, tedy pohotovostní režim spotřebičů stále stojí nemalé množství finančních prostředků.

Amplion finance

K porovnání cen elektřiny, které nabízejí jednotliví dodavatelé energie, nám může nově pomoci internetový srovnávač Amplion finance. Tento portál nabízí chytrou kalkulačku, díky níž si můžeme snadno a rychle zjistit, zda je náš současný dodavatel elektřiny pro nás opravdu nejvýhodnější, případně zda by nám nemohl nabídnout lepší tarif. V momentě, kdy zjistíme, že na trhu je výhodnější dodavatel, máme možnost k němu prostřednictvím tohoto portálu přestoupit. Zde je však na místě říci, že změna dodavatele elektřiny může trvat i několik týdnů či měsíců, záleží totiž na stávající smlouvě, kterou máme u současného dodavatele uzavřenou. Čím dříve se však rozhodneme pro srovnání cen elektřiny a případnou změnu dodavatele, tím dříve můžeme za elektrickou energii platit méně peněz.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.

Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Pro domácnosti je zpráva, že ceny plynu a elektřiny v roce 2016 nejspíše vůbec neporostou, dokonce se možná dočkáme i jejich snížení, velmi dobrá. Můžete si ale vy osobně říci, že jste s cenami spokojeni? Pokud si nejste jisti a přemýšlíte, jak na en


Porovnání spotřeby LCD a LED televize

Porovnání spotřeby LCD a LED televize

Při nákupu nového televizoru je dobré si všímat toho, jakou mají jednotlivé produkty spotřebu. Je značný rozdíl v tom, když si pořídíte starší či novější typ televize, odlišnost ve spotřebě totiž může činit až několik desítek procent.

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny v roce 2011 opět naroste. Ačkoli zdražení proudu není tak výrazné, jak se očekávalo, domácnosti si v závislosti na spotřebě připlatí několik stokorun ročně. Zdražení elektřiny ale nemusíte akceptovat. Řešením je změna dodavatele elektřiny!


Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Ke každému domu patří pořádná garáž, kam schováte auto i sebe, když potřebujete něco nutně kutit. A žádná garáž se neobejde bez kvalitních garážových vrat. Jak je vybrat, aby dobře sloužily?

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Na trhu v České republice existují již desítky společností, které se zabývají dodávkami elektřiny či plynu. Využijte srovnání cen plynu i elektřiny a podle toho si vybírejte nového dodavatele. Většina lidí bude volit podle poměru nejlepší ceny a nabí