Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Pořiďte si domů zahradní krb: Připravíte na něm vynikající speciality

8. leden 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Milovníci dobrého jídla si jistě nenechají ujít každou příležitost, kdy je někdo pozve na grilované masíčko, připravené v zahradním grilu či rovnou v zahradním krbu. Pochutiny, pro jejichž přípravu je použit kvalitní zahradní krb nebo gril, jsou skutečnou delikatesou.

Proč ale čekat, až někdo z vašich známých bude dělat garden party. Speciality z krbu a grilu si přeci můžete udělat i vy sami, stačí si jen pořídit kvalitní zahradní gril, případně si nechat postavit rovnou kompletní zahradní krb.

Zahradní krb je výbornou záležitostí. Nejenže vám umožní připravovat nejrůznější pochutiny, na nichž si smlsne snad každý, ale zároveň bude i skvělou kulisou k pěkným letním večerům. Není nic příjemnějšího, než se večer usadit na zahradu na lavičku a dívat se do rozpáleného krbu, v němž plápolá oheň.

Nemáte místo na krb? Nevadí, postačí zahradní gril

Na zahradní krb je samozřejmě zapotřebí dostatek prostoru. Kdo nemá vlastní zahradu, případně ji sice u domu má, ale není tak velká, může si namísto krbu pořídit alespoň zahradní gril. Existují varianty, které jsou velmi skladné, nenáročné na prostor. Menší zahradní gril se koneckonců dá využít třeba i na terase domu, na balkoně, některé typy pak i přímo v domácnosti. Vždy samozřejmě záleží na tom, o jakou variantu grilu se jedná.

A co takhle udírna?

Pro fajnšmekry doporučuji kromě grilu a zahradního krbu ještě udírnu. Udírna může být i přímou součástí krbu, stejně tak ale může tvořit samostatnou stavbu. Udírnu by na zahradě měl mít každý milovník dobrého masa a uzenin. Podomácku vyuzené maso je prostě nejlepší, žádný výrobek z krámu se mu nevyrovná.

Nejlepší čas na pořízení krbu a grilu

Pořízení udírny, grilu nebo zahradního krbu doporučuji zvážit už nyní, kdy zbývá ještě relativně hodně času, než budete moci po večerech a během volných dnů sedět na terásce za pěkného a teplého počasí. Právě nyní jsou totiž mnohé zahradní krby, grily a udírny nabízeny v akcích, takže jejich pořízení vyjde levněji než ve chvíli, kdy se rozběhne letní sezona.

Foto: zahradnikrbyveris.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Mirka

sobota, 13. srpen 2022
20:46

Já jsem si vždycky přál gril s udírnou, a tak mi kamarád poradil internetové stránky
https://www.growerstore.cz/, kde jsem si vybral podobný jako je tento. Ještě jsem investoval do nové pergoly, kde si rád posedím s rodinou i přáteli a k tomu si na grilu uděláme oblíbené hamburgery s velkou zeleninovou oblohou.


Napsal: Mirka [Odpovědět]


Čtěte také...

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Novým trendem zahradní architektury se stávají zahradní a koupací jezírka, bez kterých se žádná z moderních zahrad neobejde. Ptáte se, co je na nich tak výjimečného a jak na ně?


Zahradní udírna

Zahradní udírna

Pro letní posezení na zahradě je dobré mít k dispozici také zahradní gril, na němž si můžeme kdykoliv udělat různé pochoutky. Pokud se přikloníme k variantě, kdy si postavíme zděný zahradní gril a vynecháme tak mobilní grily, můžeme si je vylepšit také tím, že k nim přiděláme i udírnu. Zahradní udír…

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Jaro ťuká na dveře. Příroda se pomalu probouzí a už brzy budeme moct zase odpočívat a relaxovat na zahradě. Také se těšíte, až si budete moct venku vypít kávu nebo si přečíst noviny? Aby se vám pohodlně odpočívalo, potřebujete kvalitní zahradní nábytek!


Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Kam s tím vším zahradním náčiním, jak je kolečko, hrábě nebo motyčka? Není hezké, když se vám jen tak povalují někdy v koutě zahrady. Schovat je můžete do zahradního domku na nářadí. A sebe před deštěm zase do zahradní chatky.

Jak vybrat vhodný zahradní slunečník

Jak vybrat vhodný zahradní slunečník

Při letním posezení na zahradě se náramně hodí, pakliže máme k dispozici zahradní slunečník. Ten nám poskytuje stín a do určité míry může také chránit před drobnějším deštěm. Při výběru zahradního slunečníku je třeba si dávat pozor zejména na jeho konstrukci.