Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Plastová okna: Jaké musí splňovat parametry?

21. březen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Při zateplení domů se kromě fasády zaměřte také na výměnu starých oken za nová. Jedině tak bude dosáhnuto výsledku, kdy se sníží teplotní nároky a náklady na vytápění domu. V případě, že byste v domě ponechali stará a již špatně těsnící okna, přišla by investice do zateplení domu do značné míry vniveč. Při volbě nových oken lze zvolit buď dřevěná nebo moderní plastová okna. I ta ale musejí splňovat určité parametry.

Počet komor je důležitým, ale ne rozhodujícím kritériem

Moderní plastová okna se obvykle vyrábějí buď s pěti- nebo šestikomorovým systémem, v poslední době však lze pořídit i okna se 7- či dokonce 8-komorovým systémem. To je samo o sobě už známka kvality, nicméně neznamená to, že se bude jednat o opravdu kvalitní plastová okna.

Aby totiž splňovala dnešní nároky a sloužila jako dobrý tepelný izolant, je nutné, aby měla špičkově provedené těsnění mezi rámem a křídlem. Ideální je, pakliže zvolíte plastová okna, která mají trojité těsnění. Funkční spáry jsou pak rozděleny na studenou a teplou zónu, což vede k jejich lepší funkci.

Důležité je, aby pořízená plastová okna dobře těsnila a nepronikala skrz ně voda. Pakliže skrz okna zatéká, je to dáno právě špatným těsněním, okna je v tom případě vhodné urychleně reklamovat u prodejce či firmy, která je instalovala.

Další vlastnosti, které musejí moderní plastová okna splňovat

Mezi základní parametry u plastových oken patří dále dobrá odolnost vůči povrchové kondenzaci. Kvalitně provedené a instalované okno by se nemělo rosit, a to ani v extrémních klimatických podmínkách. Dále zde musí být také kvalitně provedené kování a samozřejmě i ovládací systém. Okna musejí rovněž splňovat i protihlukové normy.

Bazar plastových oken

Pakliže si pořizujete nová okna, nemusíte už do nich investovat tak velké finanční prostředky. Společnost Plastová okna Brno- Profi Plast spol. s.r.o. totiž kromě zcela nových produktů nabízí v rámci svých služeb také bazar plastových oken. V něm máte možnost zakoupit nepoužitá plastová okna za výhodnější ceny, přičemž všechny produkty splňují veškerá výše uvedená kritéria. Za dobrou cenu tak získáte nová okna, která pomohou ke zkvalitnění vašeho bydlení, budou kvalitním tepelným i hlukovým izolantem a vydrží vám několik desítek let.

Foto: profiplast.eu

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

3J7wRNsnkW

úterý, 3. leden 2017
23:57

Chcialbym se kupic 328i manual gdzies tak 1999 mam budzet mam 15 000 pln. czy starczy? na allegro widzialem kilka fajny ofert w cenach 16 500 – 18 000 pln, mysle ze do negocjacji jak bedzie gotowka na stole. martwia mnie przebiegi: wszystkie maja ponad 200 000 km. czy to duzo na ten motor? obawiam sie kosztow remontu takiego silnika, pewnie czesci nie sa zbyt tanie. starczy budzetu czy raczej szukac nowszego modelu bo e46 to worek bez dna lub zrzgwenoyac z bmw i kupic cos innego?


Napsal: 3J7wRNsnkW [Odpovědět]


Čtěte také...

Vybíráme novou ledničku: Jaké parametry sledovat?

Vybíráme novou ledničku: Jaké parametry sledovat?

Máte doma starou ledničku, která vám každý měsíc zvyšuje účet za elektřinu? Chcete si pořídit novou, moderní a úspornou ledničku? Na co se ptát, když přijdete do obchodu? Jaké parametry sledovat? Na co si dát pozor?

Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Venku se již teploty po ránu dostávají pod bod mrazu. Před příchodem zimy je důležité zkontrolovat, zda jsou okna v naší domácnosti v pořádku. Právě skrz ně totiž může během chladného období unikat výrazné množství tepla, což rapidně může zvýšit spotřebu energií v bytě či domě. V následujících dvou …


Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Moderní plastová i dřevěná okna potřebují jen minimální údržbu. Pokud proběhlo správně jejich usazení a jejich otevírání a zavírání je rovněž bezproblémové, pak kvalitní okna dokáží vydržet po mnoho let bez větší potřeby zásahu. I tak je ale dobré, a to zejména před zimním obdobím, provést některá o…

Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Léto je v plném proudu, a však již nyní je ten správný čas připravit své domy a byty na zimu tak, abychom nemuseli platit horentní sumy za vytápění. Finanční prostředky za energie lze ušetřit například výměnou oken. Jak ji realizovat levně a kvalitně, poradí Hornbach.


Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna jsou vhodná do půdních prostor, kde dochází k rekonstrukci a počítá se s obytnými prostorami. Díky tomu, že nainstalujeme namísto klasických oken střešní okna, docílíme intenzivnějšího prosvětlení prostoru místnosti.

Péče o okna: 2. část - mytí oken a kontrola funkčnosti

Péče o okna: 2. část - mytí oken a kontrola funkčnosti

V úterním článku jsme si pověděli o péči o okna po montáži. V dnešním článku se dozvíte, jak správně postupovat při mytí oken a jak kontrolovat, zda okna správně plní svoji funkci.