Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Plastová okna a jejich hlavní přednosti

16. srpen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Při výměně oken se budete muset rozhodnout, jaký typ zvolíte. Pakliže jste doposud měli dřevěná okna, pak možná víte, jaké neduhy mohou mít. A možná si i díky tomu raději vyberete plastová okna, která mají v mnohém lepší vlastnosti a navíc, což je rozhodně nezanedbatelný detail, jsou levnější.

Plastová okna jsou levná

Plastová okna sice možná nejsou tak pěkná jako dřevěná, nicméně dnes už se běžně vyrábějí okna z plastu, které dokáží velmi dobře imitovat dřevo. Z dálky tak tato plastová okna vypadají jako dřevěná, pouze při bližším zkoumání člověk zjistí, že dřevo zde chybí.

Dobrá izolace

Co je však hlavní, plastová okna mají mnohem lepší tepelně izolační vlastnosti, dokáží skvěle izolovat od vnějšího prostředí. Z interiéru domu tak uniká jen minimální množství tepla, což zvyšuje tepelný komfort v objektu a majitel ušetří, neboť již nebude muset tak horlivě vytápět jednotlivé místnosti. Plastová okna zároveň dokáží výborně izolovat hluk zvenčí, hodí se tak například i do městské zástavby. Ani v rušných ulicích neuslyšíte žádný hluk zvnějšku, budou-li plastová okna dokonale uzavřena. Je samozřejmě nutné, aby naprosto bezchybně fungovalo jejich těsnění a uzavírání.

Snadná údržba oken

Pro plastová okna se dají najít i další výhody. Kromě občasné kontroly a čištění odvodňovacích kanálků a promazání kování není třeba se o ně prakticky nijak starat. Plast se navíc mnohem snadněji omývá nežli dřevo, stačí vzít mokrý hadřík s nepříliš agresivním saponátem a během chvilky jsou okenní rámy naprosto čisté.

Životnost plastových oken

Se snadnou údržbou souvisí i jejich životnost. U plastových oken se průměrná životnost pohybuje kolem 50 let, co je výrazně více nežli v případě dřevěných konkurentů. Záleží samozřejmě na péči a také kvalitě, kterou bychom měli poznat již při jejich pořízení. Plastová okna by měla být dodávána vždy s ochranným filtrem na rámech, aby ještě před instalací nedošlo k jejich poškrábání či jinému poškození.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: bohemiaplast.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Moderní plastová i dřevěná okna potřebují jen minimální údržbu. Pokud proběhlo správně jejich usazení a jejich otevírání a zavírání je rovněž bezproblémové, pak kvalitní okna dokáží vydržet po mnoho let bez větší potřeby zásahu. I tak je ale dobré, a to zejména před zimním obdobím, provést některá o…

Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Venku se již teploty po ránu dostávají pod bod mrazu. Před příchodem zimy je důležité zkontrolovat, zda jsou okna v naší domácnosti v pořádku. Právě skrz ně totiž může během chladného období unikat výrazné množství tepla, což rapidně může zvýšit spotřebu energií v bytě či domě. V následujících dvou …


Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Léto je v plném proudu, a však již nyní je ten správný čas připravit své domy a byty na zimu tak, abychom nemuseli platit horentní sumy za vytápění. Finanční prostředky za energie lze ušetřit například výměnou oken. Jak ji realizovat levně a kvalitně, poradí Hornbach.

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna jsou vhodná do půdních prostor, kde dochází k rekonstrukci a počítá se s obytnými prostorami. Díky tomu, že nainstalujeme namísto klasických oken střešní okna, docílíme intenzivnějšího prosvětlení prostoru místnosti.


Péče o okna: 2. část - mytí oken a kontrola funkčnosti

Péče o okna: 2. část - mytí oken a kontrola funkčnosti

V úterním článku jsme si pověděli o péči o okna po montáži. V dnešním článku se dozvíte, jak správně postupovat při mytí oken a jak kontrolovat, zda okna správně plní svoji funkci.

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Při kutilské činnosti v dílně nebo na zahradě jistě mnozí z vás využívají elektrickou pilu. Ať už pracujete s kmitavou neboli přímočarou pilou, nebo zrovna máte spuštěnou okružní pilu, případně jiné varianty, je vždy nutné dodržovat bezpečnostní zásady. Alespoň některé z nich si vyjmenujeme.